Predna druzicka

ahojte, prosim Vas, moze byt predna druzicka vydata?
Odpovedať
Myslíš prvú, tú hlavnú družičku? No, nemala by...
Odpovedať
Profilova fotka
Nemala by, ale tak povedzme si tak, ze ak by sa malo vsetko dodrziavat presne podla tradicii a stanov, tak by podla mna svadby vyzerali uplne inak. Podla mna sa to az tak dodrziavat nemusi, neviem. Ja by som tomu az taku nejakuvaznost neprikladala.
Odpovedať
Profilova fotka
ak je to Tvoja veľmi dobrá kamoška, a vieš sa na ňu vo všetkom spoľahnúť, tak môže byť aj 5 krát rozvedená, pokiaľ ju chceš za družičku, nikto to nebude riešiť :)
Odpovedať
z mojich 4 družičiek boli 3 vydaté, nikto to neriešil 😊 moja sestra (slobodná), švagrinka a dve najlepšie kamošky, jedna dokonca v 7. mesiaci 😊 boli a sú to moje najbližšie ženy (po mamine), veľmi mi pomohli s celou svadbou, neriešila som ich "status".. urob, ako chceš 😊
Odpovedať
Dakujem Vam baby ;-) myslim tu hlavnu, ktora vedie zenicha do kostola. My to mame trochu naopak :-D Ja som chcela predneho druzbu mojho naj kamosa, a zenich by bol teda najradsej ak by to bola jeho sestra (ktora je teda vydata). Aj ked mam lepsiu a dovernejsiu kamosku, ktora by bola kandidat (je slobodna) ale on by radsej uprednostnil tu sestru. Co nam poradite?
Odpovedať
@sunny2277 Ak mate taky zvyk, ze zenicha do kostola vediet druzicka, tak by si podla mna mal vybrat zenich, kto je jemu blizky. Ty si zas vyber, kto odvedie teba. My sme mali tak, ze zenicha priviedla jeho mamka a mna zas moj ocino.
Odpovedať
ked sa ide k oltaru, tak vedu rodicia. Tiez tak ako u Vas ;-) a uloha tej hlavnej prednej druzicky je odviezt zenicha do kostola. Len trosku riesim, ako budu reagovat ludia naokolo, ked ta sestra ma aj dietatko. Bojim sa, ze sa za nou rozuteka, alebo bude na nu kricat mamaaa :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ale to je podla mna jedno, nech si hovoria co chcu. podla mna je ich do toho vies co. daj si tam koho chces ty a koho by si tam bola rada videla. ak to ma byt voja sestra, tak hold, sa v tom nejak neobmedzuj, preco aj? uz to niektore s tymi tradiciami
Odpovedať
Profilova fotka
Je to úplne jedno, teraz sa už tradície neberú takto vážne. Pokiaľ ju chceš mať ako družičku tak je jedno či je vydatá, tri rázy rozvedená alebo čo, nikto nemá nárok ti na to niečo povedať. Povedzme si pravdu, pokiaľ by sa mali takto striktne dodržiavať pravidlá tak by si väčšina neviesť nemohla obliecť ani biele šaty. Proste rob si po svojom tak aby si bola ty šťastná :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja budem mať tiež vydatú družičku a nikto z toho nestrieľa :) Nemusíš to vôbec brať takto vážne. Ako baby povedali, teraz sa už máloktoré tieto tradície dodržiavajú. Aj odobierka sa robí a pritom 95% párov žije už hodnú dobu pred svadbou spolu. Proste sú to už iba tradície ale už neznamenajú to čo kedysi :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ale prosím ťa, toto sa už dávno neberie tak vážne. Už sa pomaly žiadna takáto tradícia nedodržiava tak ako má. Veď si vezmi, že aj odobierka, čepčenie a v podstate aj biele šaty, to všetko už je teraz iba symbolické. Keby sa chcel niekto voči tomu ohradiť tak mu to takto vysvetli a nemá ti na čo povedať. Vôbec sa tým nemusíš zaťažovať :)
Odpovedať
Profilova fotka
Nemala by. no povedz mi koho to bude v tejto dobe trapit. Uz ti tu baby popisali, ze az take dodrziavanie istych tradici v tejto dobe uz tak povediac nie je na mieste. Sprav si svadbu podla toho ako chces ty aq neobracaj sa ci sa to moze alebo nie. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
jasné že môže... čo v prípade, ak všetky tvoje kamošky sú už vydaté a ty si posledná čo sa vydávaš, veď by ti tam museli staré dievky stáť :-D
Odpovedať
Profilova fotka
niektore baby robia z tych tradicii priam takeho strasiaka. neviem ono je fajn ich dodrziavat, ale aj tak sa nendorziavaju na 100 percent. po pravde vsak sa to ani neda, lebo doba je uz uplne niekde inde ako bola. treba si svadby robit podla svojich predstav, a nech si hovori kto chce, co chce ak sa mu nepaci
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
určite nemôže!
Odpovedať
nemala by, no myslim si, ze preco by aj nemohla ist. niektore tie tradicie fakt beriete az moc vazne, no kebyste sa na to pozreli detailnejsie, tak by maloktora z vas, mohla aku kolvek tradiciu dodrzat
Odpovedať
Profilova fotka
tazka otazka :) podla tradicie nie, no ked sa pozriem spatne na svadby, na ktorych som bola, nie vzdy to tak aj ozaj bolo
Odpovedať
Myslim si, ze ked tu niekto trva na tom ze hlavna druzicka urcite nemoze byt vydata, tak by ma zaujimalo, ci dodrziavate aj ostatne tradicie, napriklad ze biele saty a zavoj moze mat iba panna a pod. Dovolim si o tom silne pochybovat.... Kazdy nech ma svadbu podla seba, tak ako si to praje a nie podla toho co mu diktuju ludia okolo, alebo tradicie
Odpovedať
Profilova fotka
Niektore reakcie ma celkom zarazili. Myslim si, ze to zalezi na tebe, ak vies, ze sa mozes spolahnut, ze ti pomoze pri vsetkom, tak nevidim dovod preco by mal niekto riesit, ci je vydata, rozvedena alebo slobodna. V dnesnej dobe upustame z mnohych tradicii a myslim, ze toto nikomu neublizi :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?