spoločné fotenie - ako to naplánovať, aby to odsýpalo?

24. feb 201530

Ahojte 🙂

Vymyslela som nám na náš svadobný deň takú vec, že po obrade by som chcela urobiť spoločné fotenie s hosťami vonku v parku hneď pri kostole. Pretože naša rodina to nikdy nezažila, a ja vlastne tiež nie, chcela by som to naplánovať tak, aby to všetko šlapalo a dlho sme sa nezdržiavali, pretože všetci už budú mať trošku hlad a budú sa tešiť na večeru 🙂
Chcela by som tam urobiť klasické skupinové fotky - s rodinou, kamošmi, svedkami - napísať zoznam kombinácií fotografovi na papier, aby sme na nič nezabudli. Tak nad tým teraz sedím a dumám a zisťujem, že vobec neviem, ako to vlastne chcem mať 🙂
Tak vás prosím pekne o tipy, rady -
S kým ste sa fotili? A s kým ste sa naopak neodfotili a teraz toho ľutujete? Robili ste aj samostatné fotky napríklad nevesta zvlášť s rodičmi, a ženích zvlášť s rodičmi, alebo proste obaja spolu, keď už sú manželia? Ďakujem krásne za inšpirácie 🙂

 • Spoločné fotenie hostí (spoločná fotka) a fotenie s nevestou a ženíchom je klasika a deje sa to na každej svadbe 🙂 Hlavne treba mať niekoho - starejšieho, prípadne člena rodiny, ktorý ako píšeš to celé organizuje. Jedna vec je, že hneď po svadbe sa blahoželá novomanželom čo môže niekedy aj celkom dlho trvať. Často sa stane, že ľudia ktorý zablahoželajú nečakajú 30 min kým to urobia ostatný a pomaličky odchádzajú.

  Dať fotografovi zoznam na fotenie nieje dobrý nápad, lebo on nebude vedieť kto je kto. Takže nemá šancu, aby dal ľudí dohromady na fotku. Zoznam a organizáciu by mal mať na starosti niekto z rodiny kto pozná ľudí a vie ich v dave vyhľadať.

  Na spoločnú fotku je ideálne nájsť schody (na ktoré sa postavia hostia - keď ich je veľa aby sa zmestili na fotku) Prípadne vyvýšený bod na, ktorý sa fotograf postaví a cvakne ľudí s nadhľadu.

  Čo sa týka fotenia s mladomanželmi. Fotograf a mladomanželia sa postavia na jedno miesto a postupne k ním chodia kamaráti rodina a fotia sa. Plus pozvaný hostia sa dajú z mladomanželmi od fotiť aj na hostine.

 • Ďakujem za reakciu, toto všetko je mi jasné.
  U nás v rodine sa práve spoločné fotky robili vždy až večer v sále, počas hostiny a mne prišla škoda nevyužiť krásy lesoparku a prirodzeného svetla, Preto to chcem spáchať hneď po obrade.
  Zoznam bude mať na starosti starší družba, ten to bude aj všetko zvolávať. To že po obrade a gratuláciách nemajú odchádzať hostia už vedia, spísali sme pre nich inštrukcie, ktoré dostali spolu s pozvánkami.

  Ide mi skor o samotné fotky, s kým všetkým a ako sa odofotiť, aby to nebolo len 150 krát dokolečka - ženích s nevestou uprostred a okolo nich sa budú meniť ľudia. Aby to malo aj nejaký nápad, i keď je mi jasné, že klasické grupenfotky budú prevládať 🙂

 • @calvera25  Teraz už asi chápem presnejšie o čo Vám ide. V takom prípade plánujte a veľa šťastia nech sa to podarí 🙂

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Horvatovič
  Rožňava
  Nafotím vašu svadbu podľa vaších predstáv, svadobný dokument - žiadne zbytočné pózovanie pred objektívom.
  Celá SR..
  Svadobné foto - video
  Rodinné foto - video
  Letecké foto-video DRONOM
  Book,glamour
  Fotoatelier
  0903 591 415
  Články od našich partnerov
  Spoločné bývanie novomanželov: ako si vybaviť hniezdočko lásky
  Koľko stojí svadba? Tipy, ako znížiť náklady za svadbu na minimum
  Najdôležitejší doplnok nevesty ? Čo môžeme povedať o kabelkách?
  Archív článkov od partnerov