Svadobné fotenie v júni o 18:00. Je to už neskoro neskoro?

Ahojte vsetci. Myslite si, ze o 18,00 hodine v mesiaci jun je uz na fotenie neskoro, resp. zle svetlo? Nemate s tym niektora skusenosti, alebo foto na ukazku? Moc dakujem, velmi mi to pomoze.
Odpovedať
ahoj, najlepsie bude ak sa spytas rovno fotografa, ktory vas bude fotit ;-) ja osobne by som ale povedala, ze to nie je najlepsi napad...
Odpovedať
Ja sa budem fotit asi o 17:30 a to v maji..mne fotograf povedal ze do 19:00 je to v pohode(teda v maji)...Praveze mam pocit, ze fotografovi viac vyhovuje, ked nema priame slnko. Pocula som staznosti na fotenie cez obed, co robi asi 90% nevesticiek...Hlavne by si sa mala porozpravat s tvojim fotografom, ten ti bude vediet skor povedat co mu vyhovuje a co nie...
Odpovedať
zalezi to na fotografovi, my fotime o jedenastej tiez v juni, sam fotograf povedal ze sice mnohi nemaju radi fotenie na prave poludnie ale jemu to nerobi problem,takze je to asi dost individualne ze na co sa ten dany fotograf citi
Odpovedať
no prave, ja si tiez myslim, ze na prave poludnie je velmi silne slnko a podvecer je je take pekne zlatozlte. nasej fotografke sa to moc nepacilo ked sme jej povedali, ze sa chceme fotit takto vecer, ale nam to najviac vyhovuje, teda casovo. potom nam vychadza ist sa fotit o 12,00 a to by sme sa urcite nahanali.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Adriana, fotenie o 18.00 hod. nie az tak neskoro ,len musis pocitat s tym, ze fotenie trva aj vyse hodiny az dvoch a koncit mozete aj o takej osmej. Nechajte si na fotenie dostatok casu, nenahanajte sa, aby ste mali fotky prirodzene, uvolnene, plne pohody...Ale mas pravdu, podvecer je ovela maksie svetlo, a foti sa lepsie ako na prave poludnie kedy je slnko najvyssie a je velmi ostre a pri zapade slnka sa tiez daju spravit pekne romanticke zabery. Ale porad sa s tvojim fotografom, zelezi ake ma skusenosti.
Odpovedať
nas bude fotit fojtik a na nasu otazku kedy je najlepsie svetlo povedal, ze bud doobeda okolo 10:00 alebo podvecer - podla toho mi vychadza ze tych 18:00 by bolo idealne, ale ako napisala lucinda26, moze to trvat aj 2 hodky a otazke je, ci o takej osmej este bude dobre svetlo... Mozno keby ste to posunuli o 1/2 hodky skor, tak by to bolo uple idealne ;-)
Odpovedať
baby ked sa pojdete fotit navecer, myslite aj na komare ;-) cim neskor tym ich bude viac
Odpovedať
emjee - tak toto ma fakt nenapadlo. :-D ale teraz je 19,30 a este je svetlo. na fotenie sice slabe. a to je koniec marca. takze myslim, ze v juny bude slnko zapadat tak o 19,30.
Odpovedať
Profilova fotka
my sa tiež fotíme v júni okolo 18,00 - sám fotograf nám doporučil tento čas - alebo sme sa mohli fotiť ešte doobeda, ale to sme nechceli my
Odpovedať
mozem sa spytat aj ked trosku od veci...kde su hostia, kym sa fotite? ja mam s tym dost problem
Odpovedať
my sme mali sobas 1.jula o piatej, s gratulaciami to trvalo asi hodinku. potom sme sa 15 minut presuvali na miesto hostiny, mali sme pripitok a predjedlo a az potom sme sa zacali fotit. takze to mohlo byt okolo siedmej. fotograf robil vzdy dva zabery s bleskom a bez blesku, niektore fotky boli lepsie bez blesku, take jemnejsie a niektore s bleskom. s hostami sme problem moc nemali, nase fotenie bolo ako z rychlika, za polhodinku 200 zaberov. a oni medzitym pofajcievali, popijali, prechadzali sa po areali miesta hostiny a tak...
Odpovedať
vierica - my to chceme spravit tak, ze po obrade pojdeme do saly, spravi sa pripitok, nejake jedlo, mozno prvy tanec a po nom sa ideme fotit. ono zo zaciatku urcite nebude az taka bujara nalada, lebo kym sa vsetci porozpravaju kedze sa dlho nevideli tak to mozno aj bude dobre.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja som sa toho bala..ja som im zabezpecila restiku (nie miesto svadby), na take dve hodky...kym sa budeme fotit, lebo ja ich nechcem mat okolo seba a chcem sa fotit vklude. Potom pridu hostia a zacne rozbijanie taniera atd.....Lenze v tej restike ma to bude stat asi 350-400sk na osobu...a plus normalna svadobna hostina,,,takze sa mi to dost predrazi, co uz robit...neviem nic lepsie vymysliet... Proste ja sa musim fotit az po sobasi a ten je o 15: 30, plus gratulacie, ratam tak najskor o 5tej sa zacneme fotit.
Odpovedať
Profilova fotka
adriana78 my to chceme spraviť presne ako vy a ešte máme aj rovnaký termín ;-)
Odpovedať
jee. moncuska a o kolkej mate sobas?
Odpovedať
moncuska to ma o 13h ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak, dík babuli ;-) Práve kvôli tomu foteniu až po obrade a začatí hostiny sme dali obrad na takú skorú hodinu :-)
Odpovedať
moja sestra sa boli fotit tiez az nejako okolo siestej vecer a maju super fotky.
Odpovedať
ahojte kocky, my sa planujeme fotit hned po obrade a gratulaciach :) verime ze kym sa hostia presunu do saly tak mi za hodinu to budeme mat za sebou :) hostia budu usadeni, predstaveni a my prideme posledny do saly :) myslite ze nam to vyjde? a ze nebudu hostia hundrat ze kde sme???
Odpovedať
to som prave ja nechcela, aby tam hostia isli sami. lebo ked prideme, budeme rozbijat tanier pri vchode, potom zacneme jest spolocne polievku. ale co budu vtedy robit hostia? to sa budu na nas pozerat? ee.
Odpovedať
Ahojte, my sa planujeme fotit poobede pred obradom. Doobeda-kadernicka, kozmeticka atd. , poobede fotenie (ratam tak 2 hodinky) a odtial na 17,00 na obrad a potom na hostinu. Takze vlastne ani hostia nemusia medzitym nikde cakat :-)
Odpovedať
babulina, mnohi fotografi nemaju radi fotenie na poludnie z technickych dovodov, dobre svetlo pre je pre dobru fotku dolezite, ak nema fotograf udajne s fotenim vtedy problem, radsej si pozri jeho predosle fotky z inych svadieb. Samozrejme, ze fotografi fotia aj cez obed, vtedy sa foti vacsina parov, ale kazdy povie, ze to nie je idealne kvoli svetlu.
Odpovedať
videli sme a pacili si nam :-N , je to inac brano herchl a ma nasu plnu doveru, ale chapem ze si to myslela v dobrom, on iba hovoril ze vtedy svetlo obcas prekvapi a vzniknu fotky ktore sa nedaju inokedy urobit
Odpovedať
Profilova fotka
Adrianka hodinka je podla mňa v pohode...i ked to závisi vlastne celé od počasia...ked bude celý deň zamračené a mrholiť tak je jasné že i keby ste sa fotili o 15hod. svetlo je o ničom, ale ked bude počasie priaznivé a budete mať šikovného fotografa, tak sa nemáte čoho obávať :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?