Deti na svadbe

Ahojte budúce nevesty a tie, ktoré to už máte za sebou. Ako ste riešili deti na svadbe? konkrétne tie najmenšie. Na svadbe budeme mať dve deti, ktoré budú mať v tom čase rok, možno ešte jedno pár mesačné bábo. Rátali ste aj tieto deti do zoznamu? Dávali ste jedlo aj pre tieto najmenšie deti? Miesto pri stole samozrejme budú mať vyčlenené v stoličkách, ktoré nám zdarma zapožičajú. Objednávali ste aj na takéto malé deti ( tie dve ročné), komplet menu? Ja som tak uvažovala, že sa objedná iba o 1 porciu viac polievky ( ak to bude možné), také malé deti aj tak nezjedia mäso, ktoré bude v hlavnom chode, prípadne predjedlo. Myslím, že budú skôr len tak dzobkať čo im rodičia dajú. Ďakujem Vám za rady :)
Odpovedať
Profilova fotka
@natalinkaz určite sa opýtaj rodičov, čo ich deti jedia. Mnohé deti v tom veku nejedia ani solené jedlo, nie to ešte korenené či inak dochutené. Určite by som im neobjednávala to čo dospelým. My budeme mať na svadbe 1r, 2r, 3r, 4r a 7r dieťa, 1 ročne dieťa bude mať úplne iné jedlo, len polievku bez dochutenia, dohodli sme sa, že ju odoberú skôr. Potom bude mať pripravené varené zemiaky a mäsko na prírodno. Ostatné deti budú mať detské menu...
Odpovedať
@nikiki29 my budeme mať jedno, čo bude mať rok a pol, malý už teraz šrotuje všetko čo vidí. Ďalší bude mať čerstvo rok, potom ďalšie ak prídu, bude mať okolo 4 mesiacov, to vôbec neriešim ani miesto pri stole, nakoľko to bude ešte v kočíku. Nesolené jedlo pôjde aj neteri, tá nemôže slané jedávať, ale tá bude mať komplet detské menu, bude mať 4 roky a je to taký jedák tiež. Ostatným deťom budem dávať klasicky detskú porciu. Len ma zaujímalo, či aj tie ročné treba nejako oddeliť, lebo čo som bola na dvoch svadbách, tak tie malé deti mali komplet menu ( detské ) a ledva zjedli polievku. A aj to z nej vyjedli iba mrkvu a slíže. A polievku im taktiež dávali normálnu, neoddelenú.
Odpovedať
Profilova fotka
@natalinkaz preto som napísala opýtaj sa rodičov. Ak vieš, že dieťa “šrotuje” všetko, tak potom nerieš a daj im detské menu. Ale myslím si, že polievka bude stačiť ak si deti dajú normálny sýty obed doma. A že zjedia len rezance a mrkvu je normálne :-) Záleží ako to máte naplánované... ak máte svadbu skoro, večeru tiež skoro, dala by som aj deťom druhé jedlo. My to budeme mať takto oddelené, keďže viem, že 1r dieťa nebude jesť koreniny ako tie väčšie deti, ktoré jedia všetko a v reštaurácií nám povedali, že nie je problém. Tak isto sme zvolili detské menu pre všetky deti, lebo viem, že určite viac ocenia kuracinu ako iný druh mäsa...
Odpovedať
@nikiki29 a teda ste deti rátali normálne ako hostí? Lebo my budeme mať cca 53 hostí + 3 deti, ktoré budú teda bez plného menu. Lebo každý mi radí inak. Jedni vravia, že aj takéto malé deti sa rátajú do počtu, iní zasa že ich rátať nemusím a ak to nebude vadiť rodičom, polievku si dajú normálnu z misy a netreba im objednávať nič navyše (ani porciu polievky) a že z druhého sa tiež rodičia podelia z vlastného taniera.
Odpovedať
Profilova fotka
@natalinkaz áno v podstate ich všetkých rátame ako hostí, budú mať vlastné stoličky, prestieranie, a teda budú mať zaplatenú porciu polievky a detské menu. Predjedlo nebudú mať. Samozrejme to nie je rátané za plnú sumu ako bežný hosť. Záleží ako vám rátajú porcie v sále. My máme fix sumu za prípitok, predjedlo, polievku, hlavné jedlo + bufet na dospelého človeka bez ohľadu na druh jedla. Tam deti nerátame, lebo pravdepodobne nebudú ani na bufete. Ale inak majú normálne svoje jedlo a miesto pri stole. Je pravda, že polievka pravdepodobne zostane navyše, ale my sme to nechali radšej takto, nech je radšej viac ako málo... rátame totiž s alternatívou, že deti budú nakoniec chcieť len polievku a nezostane dosť keby nenahlásime porcie :-D Ak chcete ušetriť, samozrejme dá sa aj bez polievky aj bez hlavného jedla... ja si zas myslím, že jedna porcia polievky ma už z biedy nevytrhne :-) Ja by som sa naozaj opýtala rodičov, či chcú pre svoje deti jedlo alebo nie :-)
Odpovedať
My sme mali okolo 15 deti, vo veku od 5 mesiacov do 15 rokov. Polovicnu porciu sme dávali len deťom nad 10 rokov, ostatní nám sami rodičia deti povedali, že zbytočne im dávať menu, že maximálne z polievky si dajú, a potom trochu z ich vlastnej porcie, teda rodičov. Pri pozývani hostí na svadbu sa rovno na to opýtaj, či chcú porciu, polovicnu,pretože myslím, že 2,3 ročným deťom sa vôbec neoplatí ani polovičná porcia. Do počtu sme rátali všetkých,ale s delením na riadne menu, polovičné a bez porcie, ak máš malé bábätká,tak tie automaticky bez porcie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mali sme 2 deticky, okolo 1roka, mali stolicky, no jedlo sme im nedavali.
Odpovedať
My budeme mat tiez vela deti, u deti, ktore uz chodia do skolky a teda viem, ze su zvyknute jest uz aj polievku aj druhe, budem riesit detske porcie. U deti, ktore budu mat nad 12 rokov budem riesit uz normalne plne menu, nie detske. Napriklad viem, ze moja sestra, ktora bude mat v tom case 10 rokov, nezje polievku vobec, ale hlavne jedlo zje plnu porciu, tak pri nej to budem tiez rieait inak. Len tie dve rocne ma tak trapili, ze co s nimi, ci ich ratat alebo neratat. Samozrejme tu polievku objednanu mat budu, aj miesto pri stole, tie si budem chystat sama, takze tam problem nebude.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?