Do koľkých rokov ste počítali deti na detské porcie?

Od kolkych rokov do kolkych ste počítali deti na detske porcie? Zaujima ma hlavne deti do 3 rokov ci ste snimy pocitali ako v zozname kto pride alebo ako ste to ruesili vy?
Odpovedať
@ludmila3131 malé deti, ktoré budú na detskej stoličke za stolom (budeme mať takéto deti 2), nerátam ani ako hostí v zozname, pretože zjedia najmenej. Objednám iba o jednu-dve porcie polievky viac, nakoľko toho druhého chodu toľko nezjedia a môžu si dzobnúť aj z jedla rodičov ak budú mať chuť. Deti, ktoré tam budeme mať vo veku 4-10 ( tých budeme mať 5) rátam na detské, teda polovičné porcie. Mám sestru, ktorá bude mať v čase svadby 10 rokov a dávam jej ešte polovičnú porciu, pretože viem, že celú by nezjedla. Budeme mať aj 11ročné dievčatko, to sa ešte poradím s rodičmi, akú skúsenosť majú a koľko toho zje, či jej môžem dať celú alebo len polovičnú. No a staršie deti už dostanú normálne celú porciu.
Odpovedať
ja to riesim s ich rodicmi. Deti do 3 rokov budeme mat 4 a kazdeho sa mam v plane spytat ci im objednavat jedlo alebo nie. 2 som sa pytala uz a bolo mi povedane ze netreba ze oni im trosku daju z ich porcie lebo aj tak malinko papaju a domesu im rodiacia na co su zvyknute tie deticky.
Odpovedať
My sme sa opýtali rodičov, či si želajú pre dieťa destkú porciu alebo dospelú ( v prípade väčších detí) resp. v prípade tých menších či chcú vôbec detskú alebo nechcú pre nich (veľakrát tie menšie deti len si zobkajú z rodičovho taniera). Nikto sa za tú otázku nenahneval, a želania boli rôzne - niekto chcel detskú porciu pre 2 ročného, iný zas nechceli vôbec pre trojročnú. Takisto sú 8 ročné deti, pre ktorých je detská porcia v pohode, a zas druhí v pohode zjedia aj dospelú porciu.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme sa pýtali rodičov. Niektorí chceli detskú porciu aj pre 3 ročnú dcérku aj pre 10 ročnú. Jedni nechceli pre 5 ročného porciu, pretože by to nezjedol. Nikto sa za opýtanie nenahneval. Tak či tak sme dali o cca 5 porcií naviac. Keď poprosili čašníčky len o ryžu s omáčkou pre dieťa nemali problém. No a tým starším cca od 15 rokov sme dali normálne celú porciu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?