Jedna z možností

Ahojte, začala som premýšľať o možnosti mať svadbu iba so svedkami, bez hostí. Mali ste to niektorá takto, že ste sa zobrali, nikomu nič nepovedali a následne potom iba porozdávali oznámenia, že ste už svoji? Tento nápad sa pozdáva aj môjmu, zatiaľ iba, partnerovi, ale ja som na vážkach a neviem sa rozhodnúť. 🙂 Nechcem sa pripraviť o moment, kedy by ma k oltáru viedol môj dedko a videla by som aký by bol šťastný. No zároveň kvôli rečiam typu "patrilo by sa pozvať", "malo by sa", a všetkým nevyžiadaným radám a podobným veciam, absolútne nemám chuť riešiť žiadnu svadbu, iba to odbaviť v kostole so svedkami. Neviem, či sa rozhodnúť pre pocity iných ľudí, na ktorých mi záleží alebo pozerať iba na seba a na partnera. Viem, že kým sa budem vydávať, tak prejde ešte veľa času, ale keďže sa s partnerom o tom rozprávame, tak sa chcem spýtať na radu aj vás.🙂 Poznámka môjho partnera: ,,Ak by sme sa mali brať v kostole iba so svedkami, tak by som to urobil hneď na ďalší týždeň." 😄 Čo si o takomto spôsobe svadby myslíte? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ono vies, treba si uvedomit, ze nikdy proste nevyhovies vsetkym. _Hlavne myslite na seba a na svoje predstavy. Takze ako sa rozhodnete so snubencom, tak to proste bude spravne
Odpovedať
Ak mám povedať ako by som to v takejto situácii riešila ja, tiež by som sa nechcela pripraviť o to, že ma otec zoberie k oltáru a starí rodičia budú tiež účasní na svadbe. Keďže všetci z mojej najbližšej rodiny sú pre mňa veľkou oporou, neviem si predstaviť, že v takýto veľký deň by to neoslávili spolu s nami. Mne tiež hovorili, patrilo by sa, ale potom sme si všetci uvedomili, že by sme sa nedoplatili, tak to padlo a pozývame len najbližšiu rodinu, z kamarátov tam budeme mať len tých najlepších a to je všetko. Dokopy cca 50 ľudí. Ak sa aj ty nechceš pripraviť o spomínaný moment s dedkom, asi by som ešte nad tým pouvažovala. 🙂 Síce by to vyšlo veľmi lacno, bez hostiny atď. ale aby ste to potom neoľutovali, že tam aspoň najbližšia rodina nebola. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
tiez mi tak pride, ze si s tym, ze by ste sa mali brat len so svedkami zmierana nie si. ved nemusite ma vela ludi na svadbe, no ti najblizsi by si to podla mna tiez zasluzili
Odpovedať
Mne sa ako moc paci svadobny koncept len o svedkoch ale tak na to clovek musi byt pripraveny, ze bude isty cas pocuvat, ze sa o taku chvilu nepodelil. No je to len na vas, vy mate nejaku predstavu a tou by ste sa mali riadit
Odpovedať
za seba poviem, takmer rok po svadbe, ze sme mali ist cestou svadby so svedkami na urade a bez oznamenia vopred😄 nepocuvala som svoj vnutorny hlas a manzel mi potom po svadbe vravel ze fakt by to bolo lepsie😄 svadba bol pre nas zbytocny stres a obaja sme uz chceli aby ten den skoncil 😁 ale to je nas pripad -ja som svadbu nikdy nijak extra neriesila a manzel ju chcel skor ako party pre kamosov (kedze rodinne vztahy na oboch stranach su.. des). a tak sme mali s rodinami zbytocne konflikty (aj ked niektore z nich nam zase ukazali pravu tvar niektorych ludi..). Absolutne o nic by sme neprisli, kedze pre nas bolo dolezitejsie manzelstvo nez svadba. Cize kazdopadne je to iba na vas a vasom rozhodnuti, ani svadba nemusi byt zla pokial sa na to citite🙂
Odpovedať
Profilova fotka
no tak ak sa ti pozdava takato moznost tak kludne 🙂 je to na vas, a pozri zakazdym to mozete casom spravit tak, ze teraz sa vezmete len so svedkami a neskor ked budete chciet to mozte spravit pred vsetkymi, ci uz obrad alebo hostinu s tym ze ste uz teda svoji 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@romanitka akurat som to chcela napisat ze je proste aj takato moznost. Vziat sa len o svedkoch a potom si spravit nejaku tu rodinnu oslavu ahotovo. KAmoska to tak tiez mala a nemenila by
Odpovedať
Ako kolvek sa rozhodnete, bude to spravne. Na kazdeho mysliet nemozes, kedze povedzme si tak, neulahodis vsetkym, s tym sa treba zmiert na zaciatku a tak je najdolezitejsie mysliet na seba a naplnat hlavne svoje predstavy
Odpovedať
Veľka svadba = nákladná, mala svadba=výčitky. Urobte si malicku svadbu kde budu rodičia krstný rodičia surodenci z rodinami. A ostatnym z rodiny dajte krabicu kolačov a povedzte aby sa nehnevali. Ja to mam presne tak isto. A aj tak mam stresy ako pred normalnou svadbou 😵‍💫
Odpovedať
treba spravit hlavne tak aby ste s tym boli vy ok 🙂 ostatni to uz nejako preziju 🙂 je to vas zivot 🙂
Odpovedať
isto mate stanoveny rozpocet, ak by ste aj robili svadbu teda s rodinou, tak pozvite len tolkych kolkych mozte, aj ked je to tazsie, lebo mozno nie kazdeho si budete moct pozvat, takze je pravdepodobne, ze sa taketo reci aj tak objavia. svadba len o svedkoch je aspon v tomto jednoduchsia
Odpovedať
Pozri veď veľa párov sa tak bralo pomaly posledné dva roky, prehadzovanie a posúvanie dátum a zvládli to v pohode a pokiaľ to vy tak chcete alebo zvažujete prečo nie 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
tak toto keby povedal ten moj ze svadba na dalsi tyzden iba so svedkami idem do toho 🙂
Odpovedať
a uz si aj napisala ako si sa rozhodla ci som to len prehliadla? 🙂
Odpovedať
@liana10 Akurát som to šla napísať, lebo prečítala som to tu celé, no jej odpoveď k tomu som tu nenašla
Odpovedať
mozno sa ozver alebo je tu este moznost, ze do toho proste vhupli a rozhodôli sa pre tu mini svadbu. v podstate je jedno ako, hlavne aby im to aj po svadbe proste klapalo
Odpovedať
Ahojte, tak myslím, že sme nakoniec dospeli k rozhodnutiu a tým bude, že na svadbu (obrad a spoločný obed) pozveme iba najbližšiu rodinu (rodičia, súrodenci a starí rodičia - dokopy 11 ľudí vrátane mňa a partnera), keďže by som si neodpustila a vyčítala by som si, že som sa pripravila o okamih s mojim dedkom, kedy by ma viedol k oltáru. A myslím, že takto budú spokojní všetci🙂
Odpovedať
Paráda, veď tak to budete mať asi aj tak najlepšie a hotovo 🙂 Hádam aj každý pochopí vaše rozhodnutie ako ste to chceli, lebo veľa ľudí aj cudzích ako keby si mylne myslí, že svadba je párty daného človeka.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme sa tak s partnerom rozhodli tiež takto len svedkovia a my. A moja rodina sa s tím zmierila 😉
Odpovedať
@petra_bogus_babjakova tak , povedze si tak, co ineho im zostavalo. Aj stym mali nasledne nejaky velky problem, tusili, ze sa vobec chcete vziat?
Odpovedať
Niekedy si myslim, ze je to tak najlepsie, ak su teda nejake velke tlaky a predstavy so strany rodiny a rodicov. Takto len so svedkami, je to v takychto pripadoch podla mna najlepsie
Odpovedať
@sajmala hej hej to je pravda. Rodina sa s tym aj tak casom zmieri
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?