Ubytovanie pre hostí

Ahojte nevesty. Zaujímajú ma názory ohľadom ubytovania pre svadobných hostí. Svadbu mám 900km od rodného mesta, a rodine ubytovanie zabezpečím. Neviem ale, ako sa zachovať ohľadom ubytovania pre kamarátky. Pozývam na svadbu a nie na dovolenku, a tak mi príde blbé platiť ubytovanie na minimálne 2 noci kamarátkam, ktoré prídu aj s partnermi, (budú cestovať stovky km tak 1 noc bude malo) ale nezaplatit ho mi príde tiež neslušné. Som z Východu Slovenska a zvykom je hosťom ubytovanie zaplatiť. Neviem čo mám robiť, lebo mám pocit, že ma kamarátky ohovoria, že cestujú tak ďaleko, platia si cestu a ja im neviem ani poskytnúť ubytovanie. Prosím poraďte, som dosť zúfalá.
Odpovedať
Ja hostom ubytko platim a to budu cestovat len v ramci SR. Ale kamosom urcite nie nic luxusne, zajednala som stredoskolsky intrak. Skus sa informovat po okoli, ci mate taku moznost.
Odpovedať
Tak ja budem mat hostí zo stredného slovenska. Svadba bude tu na západe a teda rodine platíme ubytko priamo tam kde bude hostina. Chvalabohu majú pekné izbičky tak to mám vyriešené. Kamarátom čo tiež pricestujú platíme ubytko tiež ale v lacnejšom no tiež peknom a slušnom hotely. Ale všetkým či rodine či kamarátom platíme jednu noc. Zo soboty na nedeľu. Len teda oni to nemajú 900km ale možno nejakých 300km. Keby to bola taká veľká vzdialenosť tak by som im asi zaplatila už od piatka.. Po dohode snimi určite. Nie každý možno bude chcieť
Odpovedať
@anetka891 skús sa s nimi dohodnúť, že im polku ubytovania zaplatíš a zvyšnú časť si sami doplatia
Odpovedať
Boli sme kamaratke na vychode zo zapadu a stredu. Svadobnu noc (sobota) platili oni v nejakom lacnom hoteli ale kto siel skor, platil si kazdu inu sam.
Odpovedať
Profilova fotka
@anetka891 Ja som zo západného Slovenska a nikdy som nebola na svadbe, kde by mi niekto platil ubytko. Aj keď sme boli na svadbe v Polsku aj tam sme si všetko platili sami. Rovnako som sa pýtala ako to je keby počas našej svadby niekto potreboval ubytko a všetci boli rovnakého názoru, že ubytko si hradí každý sám. Akože hostinu máme v mieste bydliska aj rodiska takže cestovať bude iba pár ľudí ktorí žijú v zahraničí. Tak neviem či sa to tak robí iba v našich rodinách čo okruhoch mojich známych... Ale teda my nebudeme nikomu platiť ubytko.
Odpovedať
Profilova fotka
@anetka891 ešte mi tak napadlo, že keď sú to tvoje kamarátky, prečo by ťa mali ohovoriť? Veď sú to kamarátky... My sme tiež takto cestovali 1000 km na svadbu na 3 dni strýkovi a normálne nám povedal ubytovanie bude stáť toľko a toľko a my že ok. A ja by som to spravila tak isto. Povedala by som koľko stoji a či to teda môže byť (alebo keď nie či si chcú hľadať samí niečo iné). Ale tak to je moja skúsenosť...
Odpovedať
@amelie22 to máš pravdu, kamarátky by ma ohovoriť nemali, ale mám skôr pocit, že na Východe je to taký zvyk, že je potrebné sa o hosťa postarať, a tým pádom zabezpečiť aj ubytovanie. Tiež keď som raz cestovala na svadbu cez celú republiku, ubytovanie mi zabezpečili a zaplatili na 2 noci. Mám skôr pocit, že hosťom, ktorým ubytovanie platím, to berú skôr ako samozrejmosť, lebo je to taky zvyk. Dokonca mám kamarátku, ktorej som plánovala zabezpečiť 2 noci, a ona mi narovinu povedala, že chce ideálne 3. Tak neviem, či to len ja mam takých nevdacnych hostí. Zas iná kamarátka mi narovinu povedala, že nechce aby som jej ubytovanie platila, že mám určite už aj tak veľké výdavky. Asi to závisí od hosťa.
Odpovedať
My sme zo západného Slovenska a nikdy sme sa s muzom nestretli s tým žeby nám niekde platili ubytko, na všetkých svadbách sme si ubytko platili sami a príde nám to aj normálne. My keď sme mali svadbu rovnako si všetci hostia zaplatili ubytovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Baby viete mi vtomto poradiť. Moji hostia by mali dochádzať ,,iba” 60-80 km a nwm či im ubytovanie platiť alebo stačí autobus že by všetkých priviezol a odviezol. Hostí by mali byť okolo 20-30. Ešte ma napadlo, že sa ich priamo spýtam či by chceli ísť autobusom alebo si zabezpečia sami odvoz. Myslíte že to bude blbé? Nechcem aby to zobrali zle že by ma to zaťažovalo tak by hneď povedali že šak oni si zabezpečia. Ale nechcem ani hneď objednávať autobus pre všetkých ak by nešli všetci zbytočne aby som zbytočne nato neminula peniažky. Je to taka komplikovaná situácia. Bola by som rada keby mi poradíte Ďakujem😇
Odpovedať
Profilova fotka
@19lenuska Ja by som objednávala autobus iba v prípade, že obrad je niekde a z obradu sa ide tých 60-80 km na hostinu. Vtedy by to dávalo zmysel. Ale ked je celá svadba niekde inde tak určite nech sa tam dopravia sami, to by som vôbec neriešila. Samozrejme by som pomohla doriešiť dopravu tým, čo napríklad nemajú auto alebo tak.
Odpovedať
v takomto prípade, by som im to ubytovanie zaplatila. Ak pôjdu vlastnou dopravou, už len tá cesta ich bude niečo stáť. Ty chceš, aby boli na vašej svadbe, tak podľa mňa by to tak malo byť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?