Ubytovanie pre svadobčanov

Ahojte, chcem sa spytat ako by ste riešili prípad keď jedna strana pride z ďaleka. Svadba bude v Žiline a polovica hostí pride z Levíc, Banskej Bystrice a podobne. Riešili by ste im ubytovanie? Alebo by ste len vybavili odvoz spät? Nevieme sa rozhodnuť-ubytovanie išlo dosť hore a zas aby šli spät? To ich čaká dlhá cesta s množstvom zastávok. Neviem co s tým 😓
Odpovedať
Treba sa možno aj spýtať hostí ako by to chcela, či by boli ok keby radšej prespali alebo lepší by im bol odvoz. Ty za opýtanie nič nedáš a budete vedieť na čom ste no.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my budeme riešiť ubytovanie pre asi 60 hostí. Obidve strany sú z ďaleka a predsa len, chcem aby si našu svadbu užili a nie riešili ešte aj dvojhodinovú prepravu nadránom domov. Chápem, bude to pálka a značná čiastka v našom svadobnom rozpočte, ale podľa mňa to za to stojí. Skús pozisťovať, mnohé ubytovacie zariadenia majú množstevné zľavy a predsa nemusia hostia spať v Hiltone, stačí čistý penziónik 🙂
Odpovedať
ako je to take, islo vsetko hore a niekedy je to proste nad rozpocet, no chchiet aby sa cely den a noc zabavali a potom cestovali este vyse 2 hodin domov, je take, no neviem
Odpovedať
@lenk4 A ako budete riešiť tých čo majú deti? budete vyberať aj väčšie izby (viacej postelí) a podobne? Ja mam z toho celého strach
Odpovedať
ako bude to palka, no v takomto pripade by sa s tym malo asi viac menej pocitat, ze by sa patrilo im nejake to ubytovanie najst
Odpovedať
Tiež si myslím, že predsa len sa pôjde z ďaleka, takže nejaké ubytko by bolo ok.
Odpovedať
@rybienka hmmm asi tak nejak a podla mna sa tiez patri ho uhradit. Bo chchiet od niekoho aby cestoval a potom si hladal a platil ubytoko
Odpovedať
podla mna zalezi aj na tom, ci budu ludia ochotni prespat 🙂 viem ze co kamoska mala svadbu tiez takto ze viacero ludi prislo z vacsej dialky a spat nechceli 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Aj si sa s nimi o tom rozprávala? Bolo fajn si pozisťovať situáciu u hostí tak nejak dopredu
Odpovedať
@kkmv Ahoj, no u mna to bolo takto. Ked som planovala svadbu a mala hosti z daleka platila som im ubytovanie. Bohuzial ak niekoho pozyvam na svadbu a chcem aby dosiel tak sa podla mna patri zaplatit ubytko. Ale s majitelkou hotela som sa dohodla na zlave kedze som chcela ubytovat viacero ludi. Skus vyjednat zlavu aj ty. na druhej strane som bola tiez pozvana na svadbu a kamoska co sa vydavala mi zaplatila ubytko tiez. Ale zas ja s priatelom sme pridali do obalky pre mladomanzelov o 30 eur naviac, aby sa im aspon z polovice vratili naklady.
Odpovedať
Profilova fotka
@kkmv Budeme mať na svadbe veľa malých detičiek, aj také pod 2/3 roky - tam sa budem pýtať rodičov čo im najviac vyhovuje, či spávajú detičky pri nich v posteli, prípadne či potrebujú detskú postieľku (ubytká majú väčšinou k dispozícii zopár detských postieľok), prípadne ich poprosím aby si priniesli tie prenosné cestovné postieľky alebo také požičiam. Ostatné väčšie decká sa rovnako spýtam rodičov, ale tam budem riešiť pravdepodobne prístelkové izby (prístelka ťa väčšinou vyjde lacnejšie ako viaclôžková izba).
Odpovedať
Ja budem mat svadbu na pol ceste, obe strany budu dochadzat a vsetkym sa bude zaistovat ubytko. Blizkej rodine, brat, rodicia uhradime... Ostatni si skratka musia uhradit sami. O tom sme ich informovali. Ci budu chciet prist na otocku alebp prespat je na nich. Neocakavame nejake honosne dary... Aj sme to do infono daroch napisali, ze ocenime kazdy drobak co sa do obalky zmesti. Stoji to viac nez dost aj bez toho
Odpovedať
Článok sa načítava...
Kitycat tak to je asi fajn si myslim, ze presne pre tych najblizsich sa to zariadi a zvysok nech sa rozhodne ako chce 🙂
Odpovedať
@kitycat a toto je podľa mňa fajn. Ako kto bude chcieť prísť, tak proste príde. A neviem o dary na svadbe nejak aj tak nejde, teda vo väčšine prípadov a mne by teda viac vyhovovalo tam tých ľudí mať ako dostať niečo, čo možno ani nevyužijem
Odpovedať
Profilova fotka
Akoze ano ide to do penazi, ale pri tej myslienke ze sa vydavam len raz no cert to ber ked uz by sa na moju svadbu trepali ludia z daleka 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
My sme sa pýtali všetkých či potrebujú ubytovanie alebo nie. Všetkým čo potrebovali, sme ubytovanie zabezpečili. Ako bolo povedané vyššie, úplne stačí slušný penzión a takmer všade sú skupinové zľavy alebo nejaká iná výhoda. Práve blízki kamaráti nám povedali, že oni si vybavia a zaplatia ubytko sami, lebo si z toho spravili pekný výlet. Každopádne to bola zanedbateľná čiastka pri ostatných výdavkoch 🙂
Odpovedať
@vtacatko113 ano to moze byt tak. Tie skupinove zlavy, to je celkom fajn, kedze ti vedia dost skresat cenu. Ono ani podla mna netreba riesit nejake nobl ubytovanie
Odpovedať
Tak my ked sme zistovali ze clovek je teda aj ochotny ubytovat a naopak majitel napr. penzionu este otraveny ze co od neho chceme, ach.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ste už nejaké to ubytovanie pozerali alebo ste sa s hosťami nejak už skúsili dohodnúť ako to vlastne bude?
Odpovedať
no my ked sme boli na posledych svadbach,sme si ubytovanie hladali sami, neveste som povedala,ze my sa o seba postarame, ved ma predsa ine starosti, ja to prave riesim tiez, u nas vzdialenost 300-800km, niekto chce prijst den skor,niekto ostat na 3 dni, no chaoz
Odpovedať
@katka_x123 inak toto je velmi pekne gesto. tak uz len kolko starosti je so samotnou svadbou a ak neplanujete neviem aky dar, tak je to fajn riesenie a neveste so zenichom to podla mna moc pomoze
Odpovedať
Profilova fotka
Ale to je fajn ved je rozny pristup k tomu, bud su taki ludia ze sa sami rozhodnu ze si najdu ubytko alebo teda ze nevesta a zenich sam vybavia.
Odpovedať
ani neviem a ako ste sa teda rozhodli ze to spravite? nechate to na hosti ze nech si hladaju ubytko alebo im vy zabezpecite?
Odpovedať
Najlepšie keď aj rodina býva blízko 😄 Lebo ako vidím toľké starosti ohľadom tohto na ktoré treba myslieť 🙂
Odpovedať
osobne ak by som bola hostom, by som si ubytovanie poriesila sama. viem, ze mladomanzelom by to isto pomohlo, aj co sa penazi tyka ale aj takeho vybavovanie a zhanania
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?