Čo vybavuje nevesta a čo je ženíchova úloha?

15. jún 202030

Asi tato diskusia sem nepatri ale nevedela som kam ju mam zaradiť tak sa ospravedlňujem. A teraz prejdem ktomu co som chcela vedieť. Co vybavuje nevesta a co zenich?

 • @ludmila3131  neviem aké zvyky sú a ako to mali iné páry, ale my riešime alebo konzultujeme všetko spolu. Jedinú vec, ktorú rieši ženích sám je doprava, lebo autobus bude viezť najmä jeho rodinu a kamarátov od neho, moji budú mať iný odvoz. Inak úplne všetko konzultujeme a riešime spolu. Robíme si takmer všetko sami, čiže ak nemôže niečo ísť so mnou vybaviť, je aspoň na telefóne alebo mi dá voľnú ruku. Ale vyslovene nemáme nič podelené, aspoň si takto preveríme ako si dôverujeme a ako vieme spolupracovať. Veď toto je tá najkrajšia časť, ktorú môžme prežívať, že si všetko chystáme spolu, tešíme sa z každej maličkosti, načo si to deliť ako dvaja cudzí ľudia?

 • Vieš čo, u nás sme všetko riešili spolu, až na veci, ktoré môj priateľ nechcel vôbec riešiť (výzdoba, koláče). Potom bolo niečo, čo si on zobral na seba, napríklad autobus od známych, ktorých pozná iba on. Jedinú vec, ktorú musí urobiť iba on, je ísť mi pre kyticu a sebe pre pierko, lebo všetci ostatní budú plne obsadení, vrátane mňa, plus to bude treba vyplatiť a on má kartu k nášmu spoločnému účtu 😃 Nemáme nič rozdelene vyslovene na moju a jeho úlohu.

 • My tiež nemáme nič podelené. Keďže on je pracovne vyťažený, tak plánujeme spôsobom, že také tie základné veci typu foto, kamera, hudba, pozvánky a podobne som mu ukázala nejaký výber 2-3 a spolu sme vybrali finálneho dodávateľa. Veci typu výzdoba, torta, koláče, etikety, výslužky a podobné drobnosti, to som poriešila sama.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Vy si poviete "ÁNO" my sa postaráme o všetko ostatné...
  Chystáte svadbu, ples, či oslavu a chcete ušetriť? Požičajte si u nás všetko čo potrebujete.
  Vezmite sa inak! Nechajte sa uniesť a prežite svoj svadobný deň, na ktorý sa nezabúda. Povedzte nám vašu predstavu alebo sa nechajte inšpirovať našimi nápadmi. Radi všetko zabezpečíme, zbalíme a...
  Amarena,sro
  Nové Mesto nad Váhom
  Veľkoobchod s najširšou ponukou servítiek a priestieraní na slávnostné príležitosti. V našej ponuke nájdete popredné európske značky MANK, PAPER DESIGN, PACK SERVICE, PAP STAR. Kvalitné nestakajúce sviečky a doplnky. Taktiež...