Harmonogram svadobného dňa

Profilova fotka
Ahojte. Našla som tu síce mnoho podobných diskusií, no stále sa neviem ako časovo usporiadať náš deň. No čas už tlačí a musíme sa rozhodnúť o koľkej bude obrad. Toto je moja dilema... Máme plánované fotenie pred západom slnka, ktorý bude cca 20:30. Čiže 19:30 - 20:30 budeme fotiť. Čím sa hostia zabavia v tom čase? Dobre napr. krájať tortu o 19:00? Alebo to nechať na tanec kým budeme preč? Koľko približne trvá večera? Gratulácie po obrade? Doterajší návrh: 15:30 - 16:00 obrad 16:00 - 16:30 gratulácie 16:30 - 17:00 presun 17:00 - 17:30 program pred sálou, usadenie hostí 17:30 - 18:30 večera 18:45 - prvý tanec 19:00 - krájanie torty Prosím, kde pridať a čo posunúť? Kam zaradiť fotenie s hosťami? Nejaké skupinky, rodiny a pod.? Pôvodne mal byť obrad o 16:00, ale myslím, že by sme to nestihli 🤔 obrad 15:30 sa vraj nehodí, moja rodina uprednostňuje o celej, no 15:00 je na mňa už priskoro 😒 Najradšej by som to takto presne neplánovala, no to slnko proste zapadne 😄 Ďakujem za pomoc 🙂
Odpovedať
Takže ja by som dala isto obrad o 15:00. Ale ak nie tak po prvom tanci nechajte voľnú zábavu a krájanie torty dajte až po fotení. Neviem kde sa beriete ale v žiline je už o pol 8 dosť tma a slnko je už dávno za kopcom, takže dala by som fotenie od 7 do 8. A ked tak dobremu fotografovi stačí len polhodinku na tieto večerné portréty. Večera trvá určite minimálne hodinu aspon podla toho čo som bola an svadbe pred týždnom. Musíš to brať tak že ide prvý tanec plus rodičovský za ním a plus potom väčšinou ide kolečko pre ostatných... určite to bez vás tu polhodinku svadobní hostia prežiju a zabavia sa pri poháriku 😉 Ale to je len môj názor svadbu ešte nemám za sebou 🙂
Odpovedať
ahaa..ty sa vydávaš až budúci rok, tak to slnko bude na oblohe dlhšie, ja som počítala so septembrom 🙂 @nikiki29
Odpovedať
Profilova fotka
@sissusik svadba bude o rok v máji, no už nás tlačia do presných termínov pre obrad. Podľa internetu bude slnko zapadať tesne pred 20:30 čiže sme rátali, že odídeme 19:30, 10 minút presun, potom fotenie a naspäť. Iné fotenie nebude takže fotograf by chcel tých 50 minút nech máme dostatok fotiek 🙂 Nie som úplne proti obradu o 15:00, odrádza ma len teplo, ale ak to bude mať viac pre ako proti určite to dáme skôr. Rodičovský tanec nebude, ale to kolečko pre ostatných ešte musím zaradiť... to mi nenapadlo. Neviem ani či budú hostia hladní hneď 30 minút po večeri a dajú si aj z torty 🤔
Odpovedať
@nikiki29 my tiež plánujeme fotenie večer a to máme mať (možno) svadbu v oktobri ...a kvoli tomu máme sobáš o 3.. Nechajte to na tu 4 tú 🙂 ... poviem ti že ja po večeri som teda na prasknutie na svadbe a kym sa to tam vytrasie čas na tortu ešte bude 🙂 väčšinou sa podáva káva a potom ppri tom sa krája torta aj tak to môže byť 🙂 a kávička isto bude až niekde o 8 večer 🙂 takže ja si myslim že krajanie vynechajte a bežte sa fotiť o 7. Akurát to vyjde podla mna na pekné zapadajúce slnko. Koliečko pre zvyšok saly nech trvá aspon 30 minút 😄 kym bude pauza oni si vypijú a to sa akurát vrátite 🙂
Odpovedať
myslela som pol4tú 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Mate tam vela priestoru na vsetko, nestresujte sa zbytocne 🙃 po veceri si dajte prvy tanec, mozno kratsie kolo pre hosti a potom sa chodte fotit. Hostia tu chvilku vydrzia aj bez vas, vypiju, zatancuju. Tortu tiez skuste krajat trochu neskor, mozno az okolo 21 ku kave, lebo hned po veceri ju asi nebude mat kto zjest. Ked sa vratite s vlastneho fotenia tak mate este priestor na fotenie sa s hostami - v interieri.
Odpovedať
Profilova fotka
@candice_charlie_mcqueen tú tortu asi presunieme, myslela som, že si ľudia dajú kávu hneď po večeri, ale je pravda, že im asi torta nebude hneď chutiť... No pravda, som z toho trochu v strese, hlavne keď musím takto skoro dopredu rozhodnúť o niečom, čo už nebudem môcť meniť - čas obradu 😬
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 cas obradu aj mne robi trochu starost, chceli by sme o 16 aby vecera bola trochu neskor (my mame obrad aj hostinu na jednom mieste, takze tam nezabijeme cas presunom), ale pocula som, ze matrikari robia len do 15 😄 takze ked budem riesit harmonogram napevno, bude to zaujimave
Odpovedať
Ahojda. Za mě bych dala určitě obřad v 15:00, čas se krátí a světlo taky, lepší přijít na focení u západu slunce dřív, než pozdě 🙂 Pokud máš civilní obřad trvá cca 20 min (dle toho jaké řeči použijete). Církevní trvá cca 1 h. Gratulace cca 15 -20 min. pokud nebudete rozbalovat dary přímo po gratuluacích a necháte si to na volnou chvíli mezi tancem a krájením dortu. Přesun? Máte obřad na stejném místě jako hostinu? V klidu a pomalu si to projdi v hlavě, hosté se budou trousit 30 min by mělo být ale dostačující pokud jsi na jednom místě. Program před sálou? Jako rozbíjení talíře, cca 10 min. Večera, raut či servírovaný? Raut trvá cca hodinu, servírované jídlo cca 1,5 hodiny. hned po večeři bych si á osobně tanec nedávala, dala bych Vaše focení, po návrathu z focení krájení dortu (dort krájíte vy 🙂) a po krájení dorty Váš první tanec např s prskavkami. Pokud chceš jakkoliv poradit, pomoc, napiš 🙂
Odpovedať
Jinak, nebazíruj přesně na minutách, plus mínus 5 až 10 min je ok. Pokud chceš však i zabavit hosty poté zvaž svadební hry. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@dunckonicol ahoj. Ďakujem za obšírnu radu! 😊 na minútach určite nebazírujem, určite tam chcem mat nejakú rezervu, no nemám skúsenosti. Obrad bude cirkevný, ale bez omše, čiže o niečo kratší - predbežne rátame tak 30 min. Potom gratulácie, bez rozbalovania darov. Obrad je na inom mieste. Čisto cesta trvá 20 minút, väčšina hostí pôjde pripraveným autobusom. Pred sálou som rátala vystúpenie z áut, rozbitie taniera, prípitok voda/vodka a usadenie hostí... myslím, že 30 min. by mohlo byť dosť. Večera je servírovaná, servírovať budú aj predjedlo, takže to už viem, že treba rátať aspoň 1,5 hod. Asi urobíme ako píšeš, večera-fotenie-torta-tanec. Potom určite nejaký program/hry, len ešte nevieme aké...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?