Kde začať?

Profilova fotka
Nevestičky, prosím vás, kde mam začat planovat svadbu ? chcela by som si to vsetko naplanovat, ze co kolko bude stat,vsetko pozistovat, aby sme zistili rozpocet, prosim vas, poradte mi, co vsetko budem potrebovat, dakujeeeeeeeeeeeeem :) :) som z okolia Lucenca, takze by ma potesili aj nejake konkretne rady a odporucania pre tuto oblast, :) ale nemusia byt, moze byt aj vseobecne, dakujeeeeeeem :)
Odpovedať
@janusa139 teda, ja som sa ešte nevydávala, ale čo viem od mojich už vydatých kamošiek tak základ boli tieto veci: 1. určiť termín svadby a následne zajednať kostol a miesto na hostinu, 2. dohodnúť fotografa ( + kameramana, ak chceš aj toho), 3. hudobníka (DJ-a) a 4. šaty pre teba a oblek pre drahého 5. kaderníčka, kozmetička...toto sú základné veci, ktoré ked už máš zaistené tak si o 50 % kľudnejšia, lebo to je hlavné a nemôžeš si to nechávať na posl. chvílu keďže títo ľudia bývajú veľmi vyťažení, napr. koľkí si zajednávali fotografa aj rok dopredu.. ostatné veci ako výzdoba, výber jedál, konkr. hudby, doplnkov atď už riešiš v oveľa väčšom pokoji..
Odpovedať
@janusa139 a ešte, keď klikneš hore naľavo na ikonu Mja svadba, tak ťa to hodí na hlavnú stránku a tam máš možnosť " svadobný plánovač na 1 rok dopredu" , tam máš všetko rad radom spísané..akurát ked to neplánuješ presne 1 dopredu, tak by si išla podľa toho zoznamu byť rýchlejšie alebo pomalšie :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@zabiatko98 dakujem, ved akurat hladam nieco, aspon z tychto hlavnych veci co si napisala :) saty uz mam vyhliadnute, miesto ma dnes drahy pozistovat a tak :) dakujem krasne za reakciu :)))
Odpovedať
Profilova fotka
@zabiatko98 ano aj tam som od rana a pozeraaaaaaaaaaaaaaaaam :)) potrebujem vsak hruby odhad, ze co kolko bude stat, neponahlame sa, len ak by nam to vyslo financne tak by bolo fajn :))
Odpovedať
@janusa139 čo sa týka rozpočtu, to ti neporadím lebo ako som spomínala, ešte som slobodná ( hádam sa aj ja jedného dňa dočkám a nebude zo mňa stará dievka :-D ) ale osobne si myslím, že ten plánovač čo je tu veľmi veľmi pomôže a nevesta nestresuje, že má pocit že na niečo dôležité zabudla..čo sa týka napr. ušetrenia, tu v bazáriku je kopu dievčat, čo predávajú napr. doplnky zo svadby ( návleky na stoličky, svietniky..) a tam môžeš riadnu kopu peňazí ušetriť a napr. zas po svadbe tiež predať.. každopádne prajem aby ti všetko vyšlo podľa tvojich predstáv ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zabiatko98 dakujem ti krasne :))) ved ako som pisala, nikam sa neponahlame, a naozaj budem vela veci riesit cez bazarik, su tu pekne veci a za super ceny, jasne, ze je svadba len raz (aspon dufam :D ), ale ked sa da usetrit, a zas nepotrebujeme vsetko nove :) no idem sa ja zabavat hladanim :)) a verim, ze aj ty to budes coskoro riesit tieto ,,radosti,, :)
Odpovedať
Profilova fotka
@janusa139 ahoj, tak pre cenovy odhad treba kontaktovat jednotlive hotely, penziony ci restauracie nech poslu cenniky svad.menu. Je to velmi velmi rozne, nakolko niektore lukrativnejsie miesta zapocitavaju i prenajom saly. Potom je dolezite, ci si mozes priniest vlastne alko/nealko a za akych podmienok. Druha velka polozka je fotograf /prip.aj kameraman/+DJ. Potom samotne saty, prstene.. Cize, moje skusenosti: -jedlo od 30eur/os. az po 100eur/os -fotograf najlacnejsi aj od 300e (kvalita?), inak priemer cca 500eur, ale ti naj kludne 800-1000eur -saty pozicovne 200-600eur /vsetko zavisi od okresu/ -DJ okolo 300eur Toto sa ale velmi odvija od daneho okresu, a samozrejme aj od vasich predstav. Su veci, na ktorych sa neda/neoplati setrit.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@misdan dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :)
Odpovedať
@janusa139 ahoj no ja som to riesila podobne ako ty a hned som si spravila taky mensi programcek v exceli .. a teraz uz len doplnujem co ma na kolko vyslo .... ked chces mozem ti ho poslat stym ze to nebudes davat dalej lebo tam su vsetky moje ceny za jednotlive veci , zalohy a aj ceny mojich dodavatelov . mohla by si si to uz len potom upravit podla seba a cien ktore si postupne pozistujes... inak ma to vyslo o dost lacnejsie ako pise misdan ale to je asi tym ze som z uplneho vychodu .... takze sa po cenach aj tak musis poriadne informovat tam u vas ... pre porovnanie fotografa mam len za 175 eur ( aj ked mam 50% zlavu) stym ze ten pan je profesional a foti svadby uz hooodne dlho a v cene mam aj svadobny album s 50-timi fotkami takze sa da zohnat aj kvalita za nizku cenu, kameramana mam za 300, sala je zadarmo a menu je tam za 20 stym ze vyzdoba je zadarmo aj ked su nejake priplatky male za personal navyse .... a mam zivu hudbu a za 350 eur ...co je podla mna lepsie ako DJ. šaty neriesim tie si pisala ze pozeras na bazari....a obrucky musis vediet sama ake chces
Odpovedať
@cusmonik ahoj, prosím ťa, bola by si taká láskavá a poslala by si mi tiež ten tvoj program v exceli? veľmi by si mi tým pomohla...ak by ťa to veľmi neobťažovalo...vopred veľmi pekne ďakujem, ak nie, nevadí :) prajem vydarený deň D ;)
Odpovedať
@miriam05 jasne ale tu sa asi nedaju posielat prilohy alebo neviem ako nato tak mi daj email
Odpovedať
@cusmonik ďakujem :) poslala som ti správu do IP
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?