Hľadám kameramana na svadbu 11. 6. 2016 Partizánske

Profilova fotka
Ahojte :-) Hladam sikovneho kameramana na nasu svadbu, ktora bude v Partizanskom 11. juna 2016. S priatelom by sme chceli niekoho sikovneho, kto by nam urobil aj svadobne video tak na 2 hodinky a nejaky kratky klip k tomu. Najde sa este niekto? 8-) Rozpocet mame takych 500-600 eur. Kamaratka mala na svadbe dvoch kameramanov a video bolo pekne. Myslite, ze je to lepsie? Podla coho je najlepsie vybrat kameramana? Dakujem krasne za pomoc, lebo uz pomaly stresujem :-D :-)
Odpovedať
Podľa čoho vybrať kameramana: 1. Nepozerať len na cenu, svadobné video sa nekupuje na kilá v v Kauflande, každé je originál 2. Ukážka z netu sa Ti musí páčiť, zaujať 3. Všímaj si či obraz nie je roztrasený, neostrý, či sú farby reálne (nie že nevesta má modré alebo červené šaty a pleť nazelenalú), tu pozor, na webe kameramani dávajú ukážky ktoré sú schválne nafarbené aby sa podobali filmu tak tam toto nemusí platiť 4. Všímaj si aký je vo videu zvuk. Bude rozumieť čo sa hovorí v kostole kde sa každé slovo vráti 3x ako ozvena? Čo keď budeš mať sobáš vonku a bude fúkať vietor, vo videu môže byť počuť len poryvy vetra a nie rečníka ani vaše áno - veľmi dôležité 5. POZRIEŤ SI CELÉ VIDEO, NIE IBA KLIPY !!!!!! Toto je najdôležitejší parameter pri výbere. Niektorí rýchlokvasení tiežkameramani hlavne z dnešnej mladej generácie sa zameriavajú hlavne na klip a video prifláknu. Klip dnes predáva a celé video nevesta hľadajúca na nete kameramana aj tak neuvidí" 6. Lepší je viackamerový záznam ako klasika z 1 kamery. Keď je viac kamier, kľudne stačia 2, tak sa dá prestrihávať na rôzne pohľady. Napríklad 1.kamera záber na rečníka, 2.kamera na svadobný stôl na mladých. Ak je kameraman šikovný a skúsený stačí aj 1 kameraman s viac kamerami, ten druhý kameraman je aj tak len pomocník, zvyčajne študent, kamoš a podobne čo si na svadbe privyrobí prenášaním techniky a trocha akože niečo natočí ( naozajstný 2.kameraman si radšej zoberie vlastnú objednávku ako by mal len robiť pomocníka - to je logické) 7. Cena Je to na tebe, všetko čo je kvalitné je aj drahé. Do 500€ profíka s profi prácou na clý deň nezoženieš. Nie je to iba o tých 12-18 hodín na svadbe ako DJ alebo starejší, ďalších veľa dní sa to strihá, upravuje do finálnej podoby a to nie je zadara.
Odpovedať
Profilova fotka
V podstate súhlasím takmer so všetkým, len dodám, že treba aj také maličkosti ako u nás je autorská zmluva, kde sú jasné všetky práva a povinnosti klienta a kameramana, časová dohoda kde sú popísané všetky potrebné časy a požiadavky klienta. Akou technikou kameraman točí. Niektorí používajú lacné kamery a zrkadlovky. A posledná a tá najhlavnejšia vec, je, aby kameraman nato vôbec mal. To,že má niekto kameru, ešte neznamená, že je kameraman :-D
Odpovedať
@videostudiojarka ja som sa zameral na výber svadobného kameramana, ale samozrejme že by sa dalo okolo toho ešte veľa popísať Čo sa týka techniky dnes je technika na takej úrovni že nie je potrebné mať kamery každú za 10.000€ Ani by to pri slovenských svadbách nemalo šancu na návratnosť Keď je obraz dobrý neriešil by som to, to sa rieši pri reklamách kde sa fakturujú zadávateľovi tisícky €, tam potom ide o každý technický detail v kvalite
Odpovedať
Profilova fotka
Milý priateľ, odpovedal som na otázku nevesty a to, podľa čoho si má vyberať kameramana. Aj keď som spomenul malé nepodstatné veci, skutočnosť je
Odpovedať
Profilova fotka
Iná a práve malé nepodstatné veci majú najväčšiu váhu. Množstvo neviest si sťažujú práve na kvalitu, dĺžku dodania a aroganciu kameramana :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?