Kameraman, 20.6.2020, Malacky

Dobrý deň, hľadám kameramana, ktorý by nám vyhotovil krátky klip + dlhšie video a natočil nám prípravy ženícha a nevesty, svadobný obrad, exteriérové fotografovanie a niečo z hostiny. Páčia sa nám aj zábery z dronu. Bola by som rada, ak by sa mi ozval niekto, kto vie vyhotoviť video do 300€. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den, chcem poradit nie len Vam, ale aj ostatnym nevestam ako skuseny profesional (profesionalne foto+video sluzby od roku 2010). Mozno a to so statsim najdete niekoho kto za sumu do 300 eur urobi nieco a to doslova pozeratelne! Skor to bude naopak, moze to byt uplna katastrofa ktora nebude mat ziadnu hodnotu. Cize mozu to byt uplne vyhodene peniaze. Ak Vam zalezi na videu, tak si radsej investujte viac. Ak Vam na video nezalezi a su na prvom mieste fotogarfie, tak si za usetrene peniaze dajte vytlacit kvalitnu fotoknihu, alebo investujte do lepsieho fotografa. Vzdy je to o prioritach. Prajem prijemne svadobne planovanie Marek
Odpovedať
Ďakujem za radu :) nechcem video za každú cenu, ak sa nájde niekto šikovný, ktorý nám vytvorí video za pre nás prijateľnú cenu, budem šťastná. No ak na nikoho nenatrafím, tak sa nič nedeje :)
Odpovedať
Profilova fotka
@petusa_n Som rad, ze to vnimate takto. Odporucam si pozriet min. jednu finalnu svadbu, ktoru autor odovzdal svojim klientom :-) nie len klip! Pekny den prajem Marek
Odpovedať
300€ je fakt veľmi málo. A ešte s dronom. Možno zoženieš niekto kto má doma kameru a občas si s ňou niečo natáča ale určite sa nenájde naozajstný pravidelný svadobný kameraman za ktorým vidno výsledky. Veď aj DJ čo si pohodlne na stoličke odsedí svojich 12 hodín a nespracováva ešte PO svadbe natočený videomateriál zoberie viac :-( 300€ je málo aj na kvalitný "iba" klip :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Týždeň profesionálnej práce (natočenie+strih, colorgrading) s profesionálnym vybavením (kamery, zvuk, dron, pc technika) v top sezóne za 300 Eur v hrubom je fakt šialené. Skôr to berte ako info pre iné budúce nevesty, než ako reakciu na tento konkrétny dopyt.
Odpovedať
Profilova fotka
Minule sa podobne príspevky riešili v sekcii FOTO,len zopakujem i pre iné nevesty... Cena napr.starejšieho na svadbe je cca 200-250 Eur, t.j. na 10-12 hod. okolo 20 E/hodina brutto . A za Video-Foto by ste dali milé nevesty max 300-350 Eur ? len pri 60 hod. práce je to ale 1200 Eur BTTO, keď použijeme priemer starejšieho ! A to už vobec neriešime technické vybavenie,amortizácia atd... Nič proti starejším,svadbu oživia,poorganizujú,len som to uviedol ako príklad nezmyselnej cenotvorby. Veď v štáte je i priemerná mzda ,či minim. mzda. A Vaše svadobné spomienky asi stoja zato ! Cesta je napr. objednávanie radšej časovo kratších balíčkov. Pozdravujem, Milan
Odpovedať
Úprimne, nechápem nevesty ktoré v pohode dajú 800€ za fotografa a kameramana zháňajú kade-tade za 300€. Chápem že nevesty majú absolútne skreslené predstavy o práci kameramana, že sa ešte mimo svojej stužkovej, kde sa aj tak objednávajú len všelijakí pofidérni kvázi kameramani (vždy podľa najnižšej ceny) ktorých si mimo lacných stužkových nikto normálny ani neobjedná, že sa ešte nestretli s kameramanom ktorý vytvorí moderné video a klip. Ale pritom je tých moderných videí plný internet! Ale už ten pomer že DJ 500, foto 800 a kamera 300??? WTF??? Nezmysel ! Kamera za 300€ OK, nájdeš chlapíka aj v tejto cene, ale bude to v štýle Naša stužková 1995 :-(
Odpovedať
A súhlas s @mbstudio1 , v zahraničí na západ od nás si z cenových dôvodov neberú kameramana ani fotografa na celý deň ako je to z historických dôvodov zaužívané tu, ale len na najdôležitejšie časti svadby. Čiže len portréty, obrad a pár hodín z hostiny. Aj pre nich je veľa dať za celodenné foto alebo video niekoľko tisíc € (na ich cenové pomery). Toto je už ale aj tu na SK jediná cesta ako riešiť pomer _cena primeraná k príjmom vs kvalita_ Kto na to má zaplatí si foto-video aj na celý deň, tých ale bude menej ak nepracujú v zahraničí.
Odpovedať
Asi som sa nevyjadrila jasne. Nehľadám profesionála, ktorý sa natáčaním živí a má drahé špičkové vybavenie. Hľadám niekoho, kto považuje natáčanie za svoje hobby a hľadá rôzne príležitosti na natáčanie, pri ktorých by sa mohol zlepšovať, zdokonalovať a vlastne mu ani tak nejde úplne o peniaze, pretože si zarába inou činnosťou. Existujú aj takí ľudia. A takisto som nehľadala niekoho, kto mi video za tú sumu neurobí a vymenuje všetky možné dôvody prečo sa to nedá, ale naopak :D To či sa na video za 300€ bude dať pozerať alebo nie, viem posúdiť aj sama podľa predchádzajúcich prác daného človeka. Momentálne som na rodičovskom príspevku a pravdepodobne viete, aká je jeho výška. To znamená, že viac do toho nechcem a ani nemôžem investovať. Prosím berte na vedomie, že sú aj také nevesty. Nie každý si môže dovoliť profesionála.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?