Svadobné DVD. Spravte si aj krátku verziu!

24. jan 201120

Ak máte videozáznam zo svadby, odporúčam vám, dajte si vyrobiť aj jednu krátku verziu.

Tragédia rodinných videozáznamov je v tom, že zachytávajú čas v reálnom trvaní, tak, ako sa stal v skutočnosti. No profesionálny film a televízia sú vždy skratkou, zostrihom a štylizáciou. A tak domáce video je tým nudnejšie, čím menej je o divákovi.

Človek akosi vydrží pozerať sa sám na seba aj dlhšie, ale na cudzích – hoc blízkych – to už nie je taká zábava. A tak pustiť návšteve rodinný záznam zo svadby v trvaní celovečerného filmu je beštialita hraničiaca s týraním. Je nudné pozerať na nekvalitné zábery ľudí, ktorí toho veľa nenahovoria.

Ak si dáte nafilmovať svadbu, požiadajte aj o krátku verziu, ktorá má najviac 10 minút. Pár záberov na ľudí, svadobný bozk, výmena krúžkov zvaných prstene, záber na hostinu. Hotovo. Rýchlo, vecne.

Takýto záznam môžete mať doma pripravený, ak počas návštevy padne reč na tému vašej svadby. Každý si rád (úprimne rád) pozrie krátke video z vašej svadby. Povedzte: chcete vidieť video z našej svadby? Má 7 minút. Pár minút je krátky čas. Každý uvíta osviežujúci, ale krátky pohľad do minulosti. Keď video skončí, môžete sa príjemne porozprávať o tom, ako si svadbu pamätáte. Ukážete sa pred návštevou ako hostitelia, ktorí vedia ponúknuť zaujímavé spestrenie večera premietnutím filmu typu "žurnál". Ale "hlavný večerný program" nech je vaša návšteva, venujte pozornosť im. Nenúťte ich, aby mĺkvo čumeli celý večer na amatérske video.

Ak to spravíte dobre, ľudia sa u vás budú príjemne cítiť a radi vás znova navštívia.

Jasné, niekde si nechajte aj celý, nezostrihnutý záznam. Možno si ho raz pozriete a možno si ho raz vydržia pozrieť aj vaše matky. Ale nie je to nič pre normálnych ľudí.

 • napriklad toto

 • hento mi pride take divno amatersky.....

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Peter Pribula
  Celé Slovensko
  Uchovajte si spomienky na prvý najkrajší deň spoločného života vďaka jedinečnému videu.
  Dovoľte mi zachytiť Váš svadobný deň ako najkrajšiu spomienku.
  Sme mladý dynamický team ponúkajúci služby v oblasti fotografie a videografie - dvaja kameramani a fotografka s kreatívnym a moderným prístupom.
  Články od našich partnerov
  Spoločné bývanie novomanželov: ako si vybaviť hniezdočko lásky
  Koľko stojí svadba? Tipy, ako znížiť náklady za svadbu na minimum
  Najdôležitejší doplnok nevesty ? Čo môžeme povedať o kabelkách?
  Archív článkov od partnerov