Máme po svadbe, ideme si sporiť

9. okt 2012100

Dnes je už zvykom, že svadobné dary sú aj v podobe hotovosti alebo peniažkov na účte. Dokopy to môže byť pekná suma. Nechcete ich však ešte minúť, radi by ste ich odložili na budúcnosť, a pritom ich aj zhodnotili. Keď príde bábätko alebo výdavky na bývanie, určite sa zídu. Plánujete aj vy po svadbe sporiť?

 • samozrejme .... pokiaľ bývame u rodičov samozrejme šetríme ... a keď už nebudeme vedieť čo s nimi 🙂 kúpime si domček zariadime si ho medzi tým kúpime auto ... a keď už budeme so všetkým spokojní a zabývaní, budeme netrpezlivo očakávať príchod tretieho člena rodinky 😉 🙂

 • My sporime uz davno, nie az po svadbe 🙂

 • Ako ste naložili s peňažnými darmi zo svadby? Odložili ste si ich do budúcnosti alebo sa niečím potešili? 🙂

 • Sponzor fóra
 • My sme ziadne dary nedostali, lebo sme nerobili svadbu, len sobas so svedkami 🙂

 • Odporúčam zaviesť si dobrý zvyk a to je pravidelne si odkladať časť prostriedkov na úspory. Usporené peniažky môžu neskôr pomôcť pri riešení bývania alebo aj ako rezerva pri neočakávaných výdavkoch. Plánujete si aj vy pravidelne sporiť?

 • Plánujeme si sporiť, akurát si nevieme nájsť vhodný bankový produkt, kde by sa peniažky aj zúročili 🙂

 • momentalne najvyhodnejsie sporenie ma Wustenrot a 1.stavebna sporitelna🙂

 • @pomme , závisí to aj od toho, či chceš svoje peniaze viazať alebo nie.
  Ak ich chceš mať k dispozícii, skús sa poobzerať po sporení alebo neviazanom termínovanom vklade. V Poštovej banke teraz ponúkame Neviazaný termínovaný vklad s úrokom 2 % ročne a úroky sa pripisujú každý deň. Otvorenie, vedenie a zrušenie je za 0 €. Navyše si môžeš kedykoľvek prikladať aj malé sumy, už od 1 €.
  Ak chceš zarobiť viac a vieš, že peniaze nebudeš určitý čas potrebovať, pozri si ponuku termínovaných vkladov. Majú vyššie úrokové sadzby a vybrať si zvyčajne môžeš z viacerých dôb viazanosti - 1, 3, 6, 9, 12, 18, 24 alebo 36 mesiacov. Všeobecne platí - čím dlhšia viazanosť, tým vyššie úroky. Úroky sa počas doby trvania vkladu nemenia a už v deň jeho otvorenia vieš, koľko zarobíš. V Poštovej banke teraz napríklad ponúkame výborný úrok 2,5 % ročne na 6 mesačnom termínovanom vklade.
  A ak ťa láka investovanie, pouvažuj aj o tejto možnosti 🙂

 • @pabk_eva  chcem sa spýtať na tento neviazaný termínovaný vklad. Píšete, že otvorenie,vedenie a zrušenie bezplatne. Vklad môžem koľko chcem a kedy chcem. Ale ako to je s výberom po čiastkach - kedy chcem? Za ten sa platí?

 • áno @kacenka_1 , vybrať si môžeš hocikedy. Pri čiastkovom výbere je poplatok vo výške sedem eur. Viac o Neviazanom termínovanom vklade si môžeš prečítať tu, ak budeš chcieť: http://www.postovabanka.sk/sk/osobne-financie/vkladove-produkty/neviazany-terminovany-vklad1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém