Ako vyzerá sobáš, ak snúbenec je neveriaci?

Profilova fotka
Ahojte, o 4 mesiace máme sobaš môj snúbenec nieje v žiadnej viere ako taký obrad prebieha 😉 mám z toho trošku stres
Odpovedať
Profilova fotka
@denisa_cajkova A máte cirkevný či civilný sobáš?
Odpovedať
zalezi aky mate sobas ci v kostole alebo na urade
Odpovedať
Profilova fotka
V tom pripade do uvahy pripada podla mna len obrad na urade
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim že slečna sa pýta na cirkevný sobáš v tomto prípade, keďže neveriaci ľudia predpokladám, že nemajú záujem sa sobášiť pred Bohom, vtedy volia sobáš na úrade. Typujem že nevesta je veriaca ale snúbenec nie, je to tak? Videla som už viacero takých sobášov, čo mne osobe ale nedáva zmysel. Ako môže jeden prisahať vernosť a lásku v kostole pred Bohom, v ktorého verí, druhý ale v Boha neverí, ale taktiež prisahá ? 😒 Videla som ale aj páry, kde sa dovtedy neveriaci snúbenec niekoľko mesiacov/týždňov pred svadbou dal pokrstiť, a vtedy to už bolo o inom
Odpovedať
My to tak presne budeme mať. Museli sme prísť za farárom ktorý nás bude sobášit a za prítomnosti dvoch svedkov podpísať že partner mi nebude v budúcnosti brániť, ak budeme mat deti, ich vychovávať vo viere. To sa poslalo biskupom a oni musia odoslať dištanc teda nejaké povolenie že ok. A ja budem pri sobáši prisahať pred Bohom a partner iba sľubovať (už nie pred Bohom) to je všetko.. 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?