Podvodníci z Nigérie

Zobraz úvodný príspevok
Vazeni predavajuci, chcem Vas upozornit na podvodnikov, ktory Vam budu emailom tahat medove motuzy popod fuzy s tym, ze ochotni zaplatit Vam podstatne viac ako pytate za Vase saty! Postup: 1. poslu Vam mail s ponukou ako tento: From: Mrs Anna Susy Hershey Date: 2012/7/15 Subject: Re: Wedding dress To: XXXXXXX I really do appreciate your responds ,Am From USA...I will like to offer you sum of 400euro with the postage via LOCAL POST OFFICE to my daughter due to the urgency i need this item for her..i will be paying you via bank transfer direct to your account ,however this is my daughter address Name : Michelle Garisson Adress: 723 maple street,trailer no 1 City: Farmington State:MO Zip code: 63640 Country : USA I will be waiting for your bank details so that i can make the payment immediately .. Best regard -------------------------- 2. Poslu Vam potvrdenie z banky v nasom pripade Scotiabank, ze platba je vinkulovana a caka na potvrdenie o odoslani balika 3. Ak poslete balik (ako my - mozete sa zacat smiat :-) ), tak od Vas budu chciet vymamit nejaku sumu akoze colne poplatky (v nasom pripade 120 €), ale to uz priamo akoze na colnicu, ale je sukromna adresa (osoba fakt existuje v USA) Below is the Custom Address To Send The Money . Name : Sandi sayegh Adress: 2749 E Cinnabar Ave City: Phoenix State:AZ Zip code: 85028 Country : USA Takze davajte si pozor na taketo ponuky. My sme zacali pochybovat a konat az pri bode 3 a kedze Slovensko nema zmluvy na STOPnutie zasielok s USA, bude asi dost tazke saty dostat nazad. Moj odhad je taky, ze ani tak tymto ludom nejde o saty, ale o tu hotovost (akoze colny poplatok) a saty niekde zostanu visiet na colnom sklade (ako nase na letisku JFK v New Yourku) Ak sa Vam uz nieco podobne stalo skuste si zistit kde je Vasa zasielka podla podacieho cisla budto na strankach Slovenskej Posty alebo US Postal servise www.usps.com a potom podat spravu postovym inspektorom na: https://postalinspectors.uspis.gov/ Formular je priamo tu: https://postalinspectors.uspis.gov/fo... My s manzelkou teraz len mozeme dufat, ze budu v USA ochotni nam tie saty zadrzat a vratit. Bruno
Odpovedať
Profilova fotka
pripajam sa. Kontaktovala ma *kupujuca* z mailu Hillebrand Karin s velmi zlou slovencinou - hold, google translator ma co zlepsovat. davajte pozor. pa
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte vsetci podvedeni aj neodvedeni, Rozhodla som sa zapojit do tejto temy, lebo na nete je vela o tychto podvodnikoch, a tak by som aspon trosku chcela poradit pripadnym podvedenym, kedze vsade sa pise, ze ak raz balik poslete, nemate ani peniaze ani tovar. Aj ja som sa nechala napalit, a tak moja vlastna skusenost: 1.Email od podvodnikov, ze chcu kupit saty a mam ich poslat niekde neviem kde, a ja ze dobre (peniaze navyse mi neponukali, takze ziadna hamiznost, len hlupa snaha pomoct, kedze pani mi pisala o jej momentalnej situacii) 2. Poslala som udaje potrebne k prevodu penazi 3. Email z banky, ze peniaze boli zaslane a budu uvolnene na moj ucet az po zaslani potvrdenia o poslani tovaru ( co mi prislo normalne) 4. Poslala som saty a potvrdenie 5. Email od kupujuceho, ze banka omylom poslala peniaze 2x a ze ked jednu sumu vratim, tak mi tu druhu poslu (tak tu uz mi to bolo jasne) 6. Poslala som email banke, ze co je to za blbost, na adresu,ktora samozrejme neexistovala 7.Nasla som si banku na nete a poslala este jeden email aj s preposlanym potvrdenim o prevode, ktory mi prisiel z tej neexistujucej adresy so slovami, nech si na tu adresu posvietia, lebo pouzivaju ich meno na oblbovanie ludi, poslal som im tiez adresu,na ktoru som mala poslat saty 8.Prisiel email z banky, ze o nich vedia a podnikaju potrebne kroky 9. DOLEZITE!!! Na slovenskej poste existuje STORNO poslanej zasielky, musite to ale riesit mailom cez ich stranku a vytlacenim papiera,ktory vypisete. Tety na poste to totiz vobec nevedia, aspon tie,kde som bola ja. Ak je balik este na slovensku, vratia vam ho bez poplatku. Ak je uz mimo, platite vsetky poplatky, akoby ste platili zaslanie toho balika z posty,na ktorej sa prave nachadza. Moj sa mi vratil za mesiac a mal na sebe nalepky vsetkych moznych statov, kadial isiel :-D. Hlavne, ze sa vratil ku mne a tety na poste vypulovali oci, ako sa mi to podarilo, ze nikdy o tom nepoculi. Takze nic nie je stratene, mozete tuto moznost vyuzit aj v pripade zaslania listov, ktore by ste radsej neposlali:-D Ako posledne som napisala vemi "pekny" email kupujucemu, ktory mi stale pisal, ci som uz poslala peniaze. No a ako posledne som napisala "pekny" mail podvodnikom, ktori sa uz radsej neozvali :-) Ps: asi dva mesiace potom bola myslim ze na markize reportaz,ako chytili podvodnikov z Nigerie, bola to asi len nahoda, ale potesila :-D
Odpovedať
Profilova fotka
NEVERIIIM. dnes mi napisal a ja uz som sa tesila ako fajne.len tak ma napadlo dat do google a toto mi vyskocilo ze je to podvod. diky baby ze tu pisete
Odpovedať
urcite neposielajte baliky a ani nereagujte na takyto typ mailov, mna na to upozornila kamoska a nastastie som saty neposlala a cakala som na peniaze, mne ponukli i 250 eur viac...peniaze nikde ale balik chvalabohu este doma...je to dobre organizovana skupina, davajte si pozor..!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte ludkovia! :-) Vdaka Bohu ze mi funguje svedomie a po precitani tohto mailu (uvedeny nizsie) to somnou pohlo. Tento podvodnik stale pokusa dovercivych ludi. POZOR NANHO! Ved kto by vam uz len dnes pre nic za nic ponukal viac penazi ako pytate? :D PS: Vsimnite si jeho e-mail adresu, ze misulka :D Ale komunikuje vyhradne do anglicky. Re: wedding dress Mrs Stephanie Beatriz (misulka291@blumail.org) 26. 10. 2014 I really do appreciate your responds ,Am From USA...I will like to offer you sum of 850EUR plus the postage via LOCAL POST to my daughter due to the urgency i need this item for her..i will be paying you via bank transfer direct to your account,however this is my daughter address Name : Yusuf Alabi Address : No.96 Estelle Estate Cnr Willem Crywagen & Gourmet Street Clarina City: Pretoria Zip Code : 0182 Country : South Africa I will be waiting for your bank details so that i can make the payment immediately .. Best regard No ja ti dam Best regards :D Super ze existuje takyto chat kde sa mozeme zdielat so skusenostami!! Palec hore!! 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Ahojte dievcata, pridávam dalsiu adresu s nejakym podozrivym kupujucim: derrickthomas1012@gmail.com. Ponuka 2x tolko penazi ako je v inzerate, pise velmi dobrou anglictinou, co je trochu zmatocne. Ale nepyta sa na saty ani na nic, len aby som mu poslala saty pre dceru do USA a dala cislo uctu 8-( Predpokladam, ze keby to aj urobim, tak to skonci ako u vacsiny z vas. Tak si davajte aj nadalej pozor :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
huffmaneliza1979@gmail.com - Luis (neregistrovaná/ý) - Včera o 05:00 What's the recent condition and price ?contact me on huffmaneliza1979@gmail.com am waiting for your reply now huffmaneliza1979@gmail.com - Luis (neregistrované / ý) - Včera o 05:00 Aký je nedávny stav a cena? Kontaktujte ma na huffmaneliza1979@gmail.com čakám na vašu odpoveď teraz PODVOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
vcera mi pisala: hadizamelany@gmail.com HI Friend, Good Day ,Thanks for your respond concerning the item ..How are you ? Yes. i am really interested and ready to buy it for my daughter, I have checked the item several time and i really like what i have see there in the site, i stay and work in the USA .....And i will be paying you through bank to bank transfer. I am ready to make all payment including the shipping cost to get to my daughter and you can also proceed on the shipment as well, i can make payment immediately i got your bank information.. Do send me the total cost including with the shipping cost through the Local Post to my daughter address bellow and also let me have your bank details such as your Full name, Bank name, Acc#/ Iban# so i can also proceed on the payment once as i am ready to order it now. Below are my daughter address where i want the item to be ship to: Name : Akinlolu Olaoye Address : 68 lyds And Jorisson Street, City : Arcadia, Pretoria. Zip-Code : 0001. Country : South Africa Do get back to me with the total cost and the information for the payment so we as to proceed. Thank you and god bless you Best Regard
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ma niekto skusenosti s tymto menom? Name.. Alabi Blessing Address.. Ste #7275 Hauptstrasse 20 Neugersdorf Zip code. 02727 Country Germany email: rolandaana1@gmail.com Pani chce do mna kupit svadobne saty
Odpovedať
Dakujem za prispevky, aj ja by som sa nechala napalit, teraz premyslam,aka som hlupa :-D balik som uz mala prichystany na odoslanie ba adresu Alabi Blessingb este ze muz nadiel vase prispevky, inak by som bola uz bez siat aj bez peňazí
Odpovedať
A prisiel mi podobny mail od Adriana Harrisa,tiez mi nuka peniaze navyse, toto meno tu este nie je spominane
Odpovedať
Profilova fotka
Katherinegrace.... dalsia co realne nechce saty ale obrat o peniaze...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?