Svadba s nepokrsteným

Profilova fotka
Ahojte, chcem sa opýtať na niektorá skúsenosti, zo svadby kde bol niekto nepokrstený?? Ako prebieha celý obrad ? Ďakujem 🙂
Odpovedať
v kostole som veru taku svabu po pravde este nazazila
Odpovedať
Manzel je nepokrsteny, pred svadbou sme vybavovali dispenz a pocas obradu nic mimoriadne, akurat pri pasazi, kde sa prisaha na kriz, on povedal inu formulku a bolo 🙂 + nesiel na prijimanie samozrejme (oplatka)
Odpovedať
Ono to záleží aj od samotnej farnosti, ako sa k tomu postavi, no hej niektoré formulky sa v takýchto prípadoch nekonajú zo strany nepokrsteného
Odpovedať
Najlepšie spravíš ak si to u svojho farára zistíš, ako to vedia poriešiť v takýchto prípadoch
Odpovedať
No co viem, pokial nie je pokrsteny, farar vas neodda :/ No farar by vam k tomu povedal lepsie info.
Odpovedať
Ahoj, Deniska.☺️Je to možné, treba si k tomu s kňazom, ktorý vás bude sobášiť požiadať o dišpenz na biskupskom úrade. Nie je to nič nezvyčajné, nemaj z toho obavy.😉
Odpovedať
poznam takych mnoho, biskup da dispenz a vybavene🙂 ani knazi (ak su normalni) to vobec neriesia, nas bol dokonca prekvapeny (prijemne) ze sme obaja pokrsteni ze nemusi nic riesit
Odpovedať
velmi zalezi na koho natrafis. sama som bola na mnohych takychto svadbach a nevsimla som si, ze by sa k nepokrstenemu chovali nejak inak
Odpovedať
Hej hej oba sa podla mna zmenila a ako tak aj pristuo k takymto veciam. No samozrejme zalezi priamo na danej fare
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?