Vysluzka pre hosti

Zobraz úvodný príspevok
Stretli ste s niekym kto vám nedal na vyslúžku koláče? Uvažujeme ze by sme nedali na vyslúžku koláče, dávame víno a darčeky pre hostí budú na svadbe. Chceli sme dat vyslúžku len dobre vínko.. Ale bojím sa ze sa nestretnem asi s pochopením.. 😂 Nemáte niekto podobnú skúsenosť?
Odpovedať
1
2
No ved to a ked som pozerala len tak pre inspiraciu dokonca niekto vyraba aj mydielka. Mate taku skusenost? Ze dat taketo nieco aj ako darcek na stol?
Odpovedať
A ako to robite, ked v ramci planovania svadby vam do toho kecaju rodicia a rodina z kazdej strany, ze toto sa hodi a toto by tam malo byt a aj co sa tyka vysluzky? Dupnete si a bude po vasom?
Odpovedať
@marianna456 to je podla mna na kazdom. Je to o povahe. Ako ja som skor taka, ze mi je jedno co si kto mysli a proste si spravim po svojom a po dohode s partnerom. moc si teda kecat do zivota nedavame
Odpovedať
@marianna456 tak ono aj záleží, kto tú svadbu platí. Preto sme my so snúbencom trvali na tom, že si celú svadbu zaplatíme sami - práve preto, aby sme si všetko zariadili podľa vlastných predstáv. A ak sa nám do niečoho rodina snaží kecať, tak si to vypočujeme, ale urobíme si aj tak po svojom.
Odpovedať
@dkl ale tak to je tak najlepsie, lebo potom sa ti do toho fakt nema kto co montovat. horsie su pripady kde svadbu platia rodicia a maju o samotnej svadbe proste svoju predstavu
Odpovedať
Profilova fotka
@marianna456 Ja nemám pocit že by som si musela dupnúť rodina mi v určitých veciach pomáha ale nejak extra nikto nezasahuje. Povedala som aj bratovi že výslužky nebudú len víno a povedal že to je len na nás. Neviem ako to zoberú ostatný hostia ale je mi to v podstate jedno. Mne žáleží na tom aby bolo dobré jedlo a aj dosť za to platíme. Koláče aj torta budú tiež myslím že si každý nájde to svoje. Ako rady skúsenejších si rada vypočujem a keď tak vzdy nad tím porozmýšlam ale viem čo a ako chceme. Svadbu nám platia svokrovci a tí sa vôbec nestarajú nechávajú to úplne na nás. Radila son sa s nimi trochu akurát ohladom hlavného menú lebo viem že niektoré veci nemajú radi. Oni vždy pripravia všetko podla našho želania keď tam prídeme. Aj tak sa nedá úplne vyhovieť ani v tomto tak je to viacmenej len taký kompromis z toho čo bolo na víber. Inak keby s každej strany do mňa niekto hučal čo sa patrí a čo nie asi sa zbláznim.
Odpovedať
tak my si ju platíme tiež sami.. kompeltne všetko 🙂 ale tak zase nechcem aby niekto frflal presne preto, že na výslužku všetci čakajú.. aspoň tak mi to tak vždy prišlo.. a mne to praveže bolo vždy v podstate jedno či nejakú dostanem alebo nie 😄 .. ale tak to som ja.. takže preto som si prišla sem po názor a za všetky veľmi pekne ďakujem 🙂
Odpovedať
Napriklad my nebudeme davat vysluzku. aj sme sa medzi hostami informovali a nik o nu ani nejaky velky zaujem ani neprejavil, kedze fakt pocitaju s tym, ze sa dobre najedia na samotnej svadbe
Odpovedať
Treba si uvedomit, ze to nie je proste ziadna povinnost nieco take ako vysluzky davat, takze ak niekto nechce, hosti by to nemali nejak extra trapit
Odpovedať
A zase povedzme si ak má človek normálnych hostí, keď to tak mám nazvať tak nebudú ani žiadnu výslužku čakať, lebo už trávia ten deň s vami 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@brunetka28 presne. Výslužka nie je povinnosť a to je podľa mňa na tom to najhlavnejšie, takže ak to tak necítite, tak proste dávať nemusíte. Veď to nie je to o čom tým hosťom ide
Odpovedať
Profilova fotka
Aj keby sa niekto sťažoval, tak je to podľa mňa neoprávnená sťažnosť, keďže najesť a napiť dostane už na svadbe, tak neviem či sa to zdá byť niekomu nejak málo alebo čo
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@divalusik taku staznost by som ani nejak vazne nebrala a presne, ako ak sa niekomu nepaci, aspon viete, ze by ste ho asi mali vynechat zo vsetkych oslav
Odpovedať
prednedavnom som bola na takej svadbe a nevesta dala radsej dopredu vsetkym vediet, ze vysluzky rozdavat nebudu, ale nech sa neboja, ze na svadbe bude jedla dost a nik s tym nemal vobec ziadny problem
Odpovedať
Inak to vôbec nie je zlý nápad dať to dopredu vedieť. Len už som zažila také, že z rodiny povedali toto a toto sa dá ako výslužka a viac menej nevesta a ženích nemali čo do toho kecať. Lebo čo by ľudia povedali...
Odpovedať
hmmm tu vetu tak neznasam - co by ludia povedali. no a co mna sa tiez kolko krat na nic nepytaju a spravia si po svojom. toto by mali rozhodnut len nevesta so zenichom a ked neplanuju dat tak neplanuju a hotovo
Odpovedať
na toto by mal byt vycleneny jeden clovek a kazdeho komu sa nepaci ze nedostane vysluzku normalne 10 minut v kute niekde, nech sa hanbi 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?