Koľko alkoholu a nealka treba na svadbu pre 100 ľudí?

13. jan 2019250

Ahojte, poraďte, prosím, skúsenejšie 🙂 koľko alka (aké druhy) a koľko nealka ste mali na hostine?
Ďakujem za každú pripomienku 😉

• @francuzskesvadobnevina ďakujem 😉 ešte tvrdý alkohol...to bude zaujímavé 😃

• rumove pralinky 😎

• Sponzor fóra
  • @katarinkalp  tvrdy alkohol skus podla toho kto co pije, priblizne urcite budes vediet 🙂 mam kamosku ktora mala ako tvrde len domacu a to boli vsetci hostia nadseni

• @barbie_22  Domácu budeme mať aj my a rozmýšľala som ešte nad vodkou a nejakým koňakom...

• @katarinkalp  tak tak.. nieco tmave nieco biele a vybavene. Je zbytocne davat prilis vela druhov..

• @barbie_22  prosím ťa, u nás svokra vymýšľa, že pre jej švagriné máme kúpiť vaječný a pre neviem koho dáky fernet ochutený...ako každému, čo si rozkáže, nie? 😃 😃 😃

• a svokre metyl alkohol aby lepšie videla

• @markxy 😃 😂😂😂

• Ahojte nevestičky, ak by vám pomohla, agentúra, ktorá nám robí svadbu, včera pridala info, že si cez nich môžete uplatniť zľavu na nákup vín Matyšák. A čo nevypijete, môžete vrátiť. Snáď niekomu pomôže takáto info

• Ahoj, ja som sa pekne popytala kto co pije. A budu mat vsetko co potrebuju a nieje to az take tragicke. Vodka, fernet citrus, borovicka, domaca, liker pre slabsie natury, vinko a pivo ostatne je uz pre mna nadstandart. 😉 pre deti dzusy ale ked mi zabil jeden ze pre jeho dceru 100%tny 🤔 tak som povedala dost a co bolo v akcii som kupila to vypiju a basta ine nebudu mat.

• @katarinkalp  haha este to tak aby som sa kazdeho pytala a nakoniec by som na svadbe musela mat nejakych 20 druhov alkoholu - no neviem co by som s tym potom po svadbe robila 😃

• zalezi kolko hodin trva svadba - my mame max. 0,5 litra tvrdeho na osobu a max. 1 liter vina na osobu. nealko ratam 2,5 litra max na svadbu od ca. 17:00 do ca. 03:00.

Tvrde mame iba cire - vodka, biely rum (pretoze si z neho mozu maximovat sami nieco) a slovensku slivku
    vino - biele - 70%, cervene 20% a rose 10%

nealko - cola, cintronada, voda, dzus jablko a ribezla

• Dievcata a na vysluzky? U nas sa vraj dava rodine okrem kolacov aj flasa. Co mi pride uz dost vela, ked dostanu vsetci darceky, pri redovom dalsie darceky a este bude aj candy bar. My toho pocitame vela, liter na osobu, plus navyse na piatok a nedelu.

• @alexsk  my vysluzku nedavame, pride mi to ako keby sa niekto pride iba zadarmo nabalit. a celkovo nie som fanusik tohto podporovania alkoholizmu na Slovensku

• Sponzor fóra
  • toto je dilema asi kazdej nevesty ktora si organizuje svadbu kolko alka a nealka zaobstarat aby nebolo malo a aby nebolo az prilis vela. Ja rozmyslam ze ako vysluzku dam len pol litra na hlavu domaceho, nebude to malo?

• ja som na svadbu objednavala 0,5litra tvrdeho na osobu (odpocitala som deti samozrejme) a 1 liter vina na osobu. zostalo nam neskutocne vela tvrdeho - 27 flias, vino tiez dost - takze by som zredukovala 0,3 litra tvrdeho a vino asi 0,7 litra. velmi dobre islo pivo a limonada

• :y budeme mať 42 ludí + cca 30 gratulantov a berieme 35l bieleho vína, 15l ružoveho vína, 12l fernetu (6citrus/6 klasický), 8 fliaš ovocie/borovička, 4 flaše vodky (aj to len pre to aby bolo na stole), niečo na prípitok, 25ks alko piva a 25ks nealko piva 🙂.
    Nealko bereme cca 3ks 2litr minerálky, 12ks ochutenej minerálky, sirup pre deti, 6ks kofoli a 6ks toniku 🙂 + čaj a káva 🙂

• @nykkushka  3 flasky mineralky na 42 ludi ci na jednu osobu?

• @nykkushka  nepoznam vasich hosti - ale zda sa mi ze mate prilis vela tvrdeho a malo nealka. Rataj flasu 0,7 litra nealko na hlavu

• @nykkushka
    Ja som sa pomylila. 30 ks mineralky ☺

@soave
    Neviem ale 100 litrov nealka sa mi zda dost. Plus este budu dzbany s vodou citronom a mätou, to som zabudla spomenut 🙂

• @nykkushka  ok tak to je v pohode potom, len hovorim...alka je prilis vela, zostane vam toho. my sme mali pre 67 hosti zhruba vo veku 38-45 rokov 35 flias tvrdeho 0,7 litra a zostalo nam 27

• @soave
    My máme našťastie tú možnosť, že čo sa nevypije a nebude otvorené môžeme vrátiť do obchodu 🙂 preto berieme preistotu viac 🙂

• @barbie_22  nebolo to také tragické, mne ostalo veľa a podla tradície zvyšok sa pije na krstinach, keď sa dostanú do nálady im je už všetko jedno domiesaju to zaručene😂🤣

• @soave  ostane veru dosť ale do susedov treba dačo dať do práce tiež niečo zobrať treba, ani sa nenazdáte a polka zostatku je fuč, radšej viac ako menej 😘

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Kapela Medley
    Trebišov
    Svadby, plesy,firemné večierky, venčeky, rodinné oslavy, stužkové, koncerty, tanečné zábavy a posedenia v baroch . Celé SR.
    Kreatívny Dj s profesionálnym prístupom a technikou.

Je našim želaním aby sa všetky momenty Vašej svadby niesli vo výnimočnom štýle. Nezabudnuteľné okamžiky začínajú od momentu zasnúbenia až po Váš deň D
    Články od našich partnerov
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
    Archív článkov od partnerov