Koľko alkoholu a nealka treba na svadbu pre 100 ľudí?

Profilova fotka
Ahojte, poraďte, prosím, skúsenejšie :-) koľko alka (aké druhy) a koľko nealka ste mali na hostine? Ďakujem za každú pripomienku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Malý návod nájdete tu :) http://www.francuzskevina.sk/svadobne...
Odpovedať
Profilova fotka
@francuzskesvadobnevina ďakujem ;-) ešte tvrdý alkohol...to bude zaujímavé :-D
Odpovedať
Profilova fotka
rumove pralinky 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinkalp tvrdy alkohol skus podla toho kto co pije, priblizne urcite budes vediet :-) mam kamosku ktora mala ako tvrde len domacu a to boli vsetci hostia nadseni
Odpovedať
Profilova fotka
@barbie_22 Domácu budeme mať aj my a rozmýšľala som ešte nad vodkou a nejakým koňakom...
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinkalp tak tak.. nieco tmave nieco biele a vybavene. Je zbytocne davat prilis vela druhov..
Odpovedať
Profilova fotka
@barbie_22 prosím ťa, u nás svokra vymýšľa, že pre jej švagriné máme kúpiť vaječný a pre neviem koho dáky fernet ochutený...ako každému, čo si rozkáže, nie? :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a svokre metyl alkohol aby lepšie videla
Odpovedať
@markxy :-D 😂😂😂
Odpovedať
Ahojte nevestičky, ak by vám pomohla, agentúra, ktorá nám robí svadbu, včera pridala info, že si cez nich môžete uplatniť zľavu na nákup vín Matyšák. A čo nevypijete, môžete vrátiť. Snáď niekomu pomôže takáto info
Odpovedať
Ahoj, ja som sa pekne popytala kto co pije. A budu mat vsetko co potrebuju a nieje to az take tragicke. Vodka, fernet citrus, borovicka, domaca, liker pre slabsie natury, vinko a pivo ostatne je uz pre mna nadstandart. ;-) pre deti dzusy ale ked mi zabil jeden ze pre jeho dceru 100%tny =-) tak som povedala dost a co bolo v akcii som kupila to vypiju a basta ine nebudu mat.
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinkalp haha este to tak aby som sa kazdeho pytala a nakoniec by som na svadbe musela mat nejakych 20 druhov alkoholu - no neviem co by som s tym potom po svadbe robila :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
zalezi kolko hodin trva svadba - my mame max. 0,5 litra tvrdeho na osobu a max. 1 liter vina na osobu. nealko ratam 2,5 litra max na svadbu od ca. 17:00 do ca. 03:00. Tvrde mame iba cire - vodka, biely rum (pretoze si z neho mozu maximovat sami nieco) a slovensku slivku vino - biele - 70%, cervene 20% a rose 10% nealko - cola, cintronada, voda, dzus jablko a ribezla
Odpovedať
Profilova fotka
Dievcata a na vysluzky? U nas sa vraj dava rodine okrem kolacov aj flasa. Co mi pride uz dost vela, ked dostanu vsetci darceky, pri redovom dalsie darceky a este bude aj candy bar. My toho pocitame vela, liter na osobu, plus navyse na piatok a nedelu.
Odpovedať
@alexsk my vysluzku nedavame, pride mi to ako keby sa niekto pride iba zadarmo nabalit. a celkovo nie som fanusik tohto podporovania alkoholizmu na Slovensku
Odpovedať
toto je dilema asi kazdej nevesty ktora si organizuje svadbu kolko alka a nealka zaobstarat aby nebolo malo a aby nebolo az prilis vela. Ja rozmyslam ze ako vysluzku dam len pol litra na hlavu domaceho, nebude to malo?
Odpovedať
ja som na svadbu objednavala 0,5litra tvrdeho na osobu (odpocitala som deti samozrejme) a 1 liter vina na osobu. zostalo nam neskutocne vela tvrdeho - 27 flias, vino tiez dost - takze by som zredukovala 0,3 litra tvrdeho a vino asi 0,7 litra. velmi dobre islo pivo a limonada
Odpovedať
Profilova fotka
:y budeme mať 42 ludí + cca 30 gratulantov a berieme 35l bieleho vína, 15l ružoveho vína, 12l fernetu (6citrus/6 klasický), 8 fliaš ovocie/borovička, 4 flaše vodky (aj to len pre to aby bolo na stole), niečo na prípitok, 25ks alko piva a 25ks nealko piva :-). Nealko bereme cca 3ks 2litr minerálky, 12ks ochutenej minerálky, sirup pre deti, 6ks kofoli a 6ks toniku :-) + čaj a káva :-)
Odpovedať
@nykkushka 3 flasky mineralky na 42 ludi ci na jednu osobu?
Odpovedať
@nykkushka nepoznam vasich hosti - ale zda sa mi ze mate prilis vela tvrdeho a malo nealka. Rataj flasu 0,7 litra nealko na hlavu
Odpovedať
Profilova fotka
@nykkushka Ja som sa pomylila. 30 ks mineralky ☺ @soave Neviem ale 100 litrov nealka sa mi zda dost. Plus este budu dzbany s vodou citronom a mätou, to som zabudla spomenut :-)
Odpovedať
@nykkushka ok tak to je v pohode potom, len hovorim...alka je prilis vela, zostane vam toho. my sme mali pre 67 hosti zhruba vo veku 38-45 rokov 35 flias tvrdeho 0,7 litra a zostalo nam 27
Odpovedať
Profilova fotka
@soave My máme našťastie tú možnosť, že čo sa nevypije a nebude otvorené môžeme vrátiť do obchodu :-) preto berieme preistotu viac :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@barbie_22 nebolo to také tragické, mne ostalo veľa a podla tradície zvyšok sa pije na krstinach, keď sa dostanú do nálady im je už všetko jedno domiesaju to zaručene😂🤣
Odpovedať
@soave ostane veru dosť ale do susedov treba dačo dať do práce tiež niečo zobrať treba, ani sa nenazdáte a polka zostatku je fuč, radšej viac ako menej 😘
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?