Koľko vína pre cca 50 ľudí?

Profilova fotka
Ahojte, chcela by som vedieť váš názor. Koľko litrov je fajn tak pre cca 50 ľudí na svadbu? Kľudne napíšte svoje skúsenosti, budem rada.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme mali 20lcervene, ktoré sa vôbec, ale že vôbec nepilo 😄 a biele sme mali 26l a z toho zostalo okolo 7l. Ružové sme nemali.
Odpovedať
Profilova fotka
@kati301 My sme dali 20l biele a 20l ružové. Červené sme my nedávali, nakoľko ani z jednej rodiny ho nik nepije 😁 A teda niektorí nepijú vôbec, no rátali sme to že koľko asi a teda rozhodli sme sa dokopy pre 40l, že radšej nech zostane. Plus nejaký tvrdý alkohol bude a tak.
Odpovedať
no my sme tak ratali napriklad z bieleho ze 1L-1,5L na hlavu, predsa len sa to lepsie pije ako cervene, i ked aj toho sme mali zopar flias 🙂 ale skor sme to spravili na zaciatku tak, ze ked sme vedeli kolko akych hosti budeme mat tak sme si dali namahu a zistovali sme kto co bude pit 🙂 ovela lahsie sa nakupuje. no a potom nam aj rodicia radili ze aku znacku a vybrali sme z Eleska 🙂 vy mate zatial aku predstavu, ze kolko coho by ste chceli kupit ? 🙂
Odpovedať
no ozaj a ako ste to poriesili predbezne? 🙂 lebo suhlasim aj ja, ze netreba mat hned velke oci a vela alkoholu hocijakeho. treba si skusit aj zistit kto by co pil a hned je to jednoduchsie vyberat 🙂
Odpovedať
@adrinika heeej aj my sme mali toto vinko 🙂 ale ano suhlasim s takym nejakym prepoctom plus teda ak je tych 50 ludi co nie je vela, pri odovzdavani pozvanok, alebo teda zistovani si ucasti nie je odveci si aj zistit predbezne kto by co pil, takto sa predide aj tomu, ze by sa zbytocne viacere druhy rozneho alkoholu kupovali.
Odpovedať
noravana 🙂 no vidis to dobre nie? 🙂 je to presne tak, ako clovek ked chce tak si pozistuje a da sa a myslim, ze by sa to malo aj stretnut s pochopenim, pri tak malom pocte ludi 🙂
Odpovedať
1l na osobu
Odpovedať
Baby, tu nájdete odpoveď. ;) https://mojasvadba.zoznam.sk/magazine...
Odpovedať
@adrinika hej presne aj my sme tak mali a veru riadne chutilo 🙂 ono podla mna nie je na skodu sa o tom ked tak aj v rodine podebatovat, ze aky ma kto nazor, predsa len a ten 1L alebo 1,5 L na hlavu je uplne ok 🙂 ci budes mat aj iny alkohol alebo nie 🙂
Odpovedať
@aljusa332 ake konkretne ste mali? som prehliadla? inak by ma zaujimalo ci a ako ste to poriesili, alebo sa predbezne rozhodli, ved to nie je take zlozite v konecnom dosledku si vybrat vinko 🙂
Odpovedať
@marianka_pis suhlasim s vami, ako ste napisali ten pomer vinka na osobu, to veru postaci, my sme tak tiez mali 🙂 a vybrali sme Elesko 🙂 pred tym sme aj s blizkou rodinou ochutnavali, ze ake asi vybrat 🙂 inak teraz sa riadne roztrhlo vrece s tymi svadbami vsakze 🙂
Odpovedať
@noravana a cenovo ako vychadza? robili ste si pred tym aj nejake porovnanie mozno nie len chuti ale aj takto ceny zhruba pre tych 50-60 ludi? reku podla coho ste sa rozhodli prave pre toto 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@noravana suhlasim s tebou aj my sme mali toto 🙂 hej presne to je tak fajn, ze ked chce aj poradit, co sa tyka konkretneho typu, tak nech ochutnaju viaceri v rodine a to sa potom tak lepsie rozhoduje 🙂 @marinna456 tak podla toho ake by si chcela ale do tych 4-5€ uplne v pohode podla mna 🙂 a zase asi mate aj vy nejaky rozpocet co sa tyka pitneho rezimu na svadbu ci? 🙂
Odpovedať
@marianna456 tak je to rozne, podla typu aky by si nasla ale co aj my sme mali a co nam chuti tak cena bola okolo 4eur co je proste super 🙂 lebo chutilo vyborne. ono fakt nie je na skodu, ako si aj ty skonstatovala, ze ochutnat viacero a vybrat si 🙂 tam viac toho asi nespravis, len nech neochutnava az tak vela ludi, lebo kazdemu vies ako chuti ine 🙂
Odpovedať
@adrinika presne tak, toto je podla mna super cena za chutne dobre vino, lebo ako jasne clovek by vedel najst ci lacnejsie alebo drahsie, len potom treba fakt pozerat na tu kvalitu a chut, a pri tychto mame aj my uz overene, ze chutili 🙂
Odpovedať
Ak piju ako ja tak min 200 L
Odpovedať
haha 🙂 a tak co, niekedy ked je tazky den aj ja si dam 🙂 ale inak myslim ze na svadbe sa to vypije 🙂 pokial si to clovek vie nejako normalne rozplanovat, ze kolko ake vinko pripadne aj tvrdy alkohol 🙂 nie je problem.
Odpovedať
no a ved presne 😄 😄 netreba cakat ani na piatok 🙂 ale zase myslim si, ze clovek aj ked takto ze sam riesi pitny rezim na svadbu, a povedzme neodhadne mnozstvo aj tak je to super, lebo teda bud budes mat nejaku zasobu aj doma alebo teda niekomu dat aj ako darcek na sviatok - takze same vyhody 🙂
Odpovedať
Norava no ved toto to rozplanovanie alkoholu. Kto vymyslel alebo odsledoval ze napriklad toho vina staci 1L alebo teda 1.5L na osobu? Vies ze proste si myslim ze ak by napriklad cervene nebolo vobec ze to by hadam ani nikomu nevadilo D:
Odpovedať
@simusitko no tak to je zaujimave veru ale niekto si to asi pozeral, ci nejaka firma, ktora to mala zabezpecit 🙂 to ti uz asi nikto nepovie si myslim 🙂 ale by si sa cudovala ze aj cervene sa pije 😄 podla mna na zaciatku svadby pije kazdy vsetko 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?