Látkové obrúsky - skúsenosti

Profilova fotka
Ahojte, mala niektorá z vás na svadbe látkové obrúsky namiesto klasických papierových? (Teda nie iba také na ozdobu, ale že sa dá do nich normálne utrieť a potom oprať.) Zaujímajú ma vaše skúsenosti s takouto ZeroWaste variantou. Či sa oplatí kúpiť alebo prenajať, ktorá látka je vhodná a tak podobne. Ďakujem
Odpovedať
@makulienka1 ja tiez rozmýšľam nad takými obrúskami. Myslím že to bude aj krajšie vyzerať. Ja pozriem na anglickom ebay.
Odpovedať
Aha, celkom výhodná kúpa, ale su to klasické biele, myslím že úplne stačí.
Odpovedať
Profilova fotka
zero waste je fajn, ale kde potom využijete tých 100 servítok? Ja si myslim že nestačí hosťom len 1 servíka, zvyčajne sa davajú aspoň 2. Podľa mňa nie je veľmi zero waste ak každý kupuje svoje nové, o prenajatí by som rozmýšľala skôr ak niečo také funguje 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Hostí budeme mať 50. Buď by som to chcela prenajať alebo ak kúpiť/vyrobiť tak potom v lepšej kvalite a každý ten obrúsok potom zostal hosťom ako darček. Najlepšie by bolo zohnať niekde na Slovensku. Za 1. podpora lokálneho výrobcu, za 2. nechcem objednávať z ďalekých krajín lebo aj to je dosť záťaž pre prostredie.
Odpovedať
Profilova fotka
@makulienka1 ja by som si nechcela brať domov špinavý obrúsok, ak ním niekto utrie červene víno už to nevyperie a ak by bol mokrý nedaj by sa bezpečne preniesť. Polka ľudí si domov nezoberie darčeky čo majú na stoloch a nie to ešte obrusky. (nechcem byť zlá ale treba uvažovať aj z pohľadu hostí)
Odpovedať
Profilova fotka
Áno, to beriem. Tiež som na to myslela z toho pohľadu. Preto som zvedavá na skúsenosti ľudí, ktorí niečo takéto použili.
Odpovedať
Profilova fotka
Áno, budem mať 🙂 vyrobila som si ich sama zo 100% bavlny zo Sashe 🙂 čo ostane a nezoberú si hostia plánujem potom vyčistiť a použiť sa to dá prakticky na čokoľvek.
Odpovedať
Profilova fotka
@lilnicol to je super. Vidím, že svadba za chvíľu, tak som zvedavá ako to dopadne 🙂
Odpovedať
@makulienka1 ja nad nimi tiež uvažujem, hostí budeme mať 55, z toho kopa malých detí, tak zvažujem, či potom obrúsky využijem aj do budúcna. Sme veľká rodina, chceme stavať dom, myslím, že na nejaké rodinné oslavy by sa to dalo potom zúžitkovať a v dome mi to veľa miesta nezaberie. Obrúsky by som však dávala iba k hlavnému jedlu - to postačuje jedna. Bola som na takej svadbe, mala som ho prehodený na kolenách a odovzdala som ho až keď som dojedla. K bufetom už boli klasické servítky.
Odpovedať
Profilova fotka
@makulienka1 ja tiež 😄 ono tie vreckovky nemajú ani vyšité iniciály ani iné drobnosti, je to obyčajný obdĺžnik látky, takže si nemyslím, že ich hostia budú húfne ťahať domov, navyše množstvo ľudí si myslí, že takéto látkové obrúsky sú majetkom hotela/sály. Ale určite som to chcela viac ako obyčajné servítky, bude to pekne visieť spod taniera
Odpovedať
Profilova fotka
@zajo123 dobrá pripomienka, vďaka 🙂 @lilnicol ja som sa raz pousmiala nad tým, keď som počula, že si niektorí brali domov so svadby také tie servítky z hrubého papiera s nejakým pekným nápisom. tak možno ak by bola pekná látka tak aj takéto by brali. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@makulienka1 áno, pokiaľ sú tam nejaké vyšité iniciály a podobne, tak občas si to hostia vezmú domov ako pamiatku (aj keď tomu celkom nerozumiem, prečo chcú, aby sa im to doma povaľovalo 😄 ), preto som robila len také čisté. Navyše, vyšívať 90 obrúskov, to by som si urobila len vtedy, ak by som sa chcela potrestať za niečo 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?