Letná svadba v neklimatizovanej sále

Ahojte. Svadbu budeme mať koncom júla v kulturáku bez klimatizácie. Predpokladám, že budú horúčavy. Ako by ste riešili schladenie sály? Už máme kúpené vejáriky pre každého hosťa a uvažujeme nad ochladzovačmi vzduchu či ventilátormi. Akurát neviem, či to bude mať nejaky zmysel do takého veľkého priestoru.
Odpovedať
@michaela112233 Pozicat prenosnu klimu.Ale ak je to stara budova,ma isto hrube mury a tak tam az tak teplo nebude.V starom dome je zima furt
Odpovedať
prenosne klimy a ochladzovace nemaju na velku salu ziadny ucinok. budete to musiet prezit :)
Odpovedať
My sme mali v septembri, ale zazila som tam aj augustovu svadbu. Vecer predtym sme otvorili okna a rano zatvorili. A potom po prichode do saly zase pootvarali. Bolo tam tak akurat. Co tam mali svadbu v auguste mali ovela teplejsie ale preto ze oni mali znizeny strop o polovicu nevzdusnymi latkami po celej sale, takze sa to tam akumulovalo. Ja by som si z toho tazku hlavu nerobila, noci su chladnejsie len treba pootvarat a komu bude teplo moze vyjst von :-)
Odpovedať
raz sme boli na svadbe koncom jula v kulturnom dome, bez klimy a hoci mali vyvysene stropy- bolo sparno, horucava a co je ceresnicka na torte, tak OKNA MUSELI byt pozatvarane kvoli nocnym obmedzeniam od 22, lebo v blizkosti kulturaku bol dom a kulturny dom musel respektovat nariadenia o neruseni a hluku ci co....... Zisti si ci naozaj budu moct byt otvorene okna.lebo pre mna to bola svadba ktoru som si naozaj neuzila.. plno spotenych tiel, ziadna ventilacia...
Odpovedať
Profilova fotka
Fuu no taku salu by som si nevybrala. Boli sme raz na takej svadbe, bola v juli a bolo to na nevydrzanie. Nosili prenosne ventilatory ale nic to nepomahalo.
Odpovedať
Profilova fotka
@michaela112233 svadba v priestore bez klimatizacie jedine, ak planujete mat zabavu v style maleho posedenia a maximalny pohyb bude spocivat v prezuvani a konverzacii. inak to bude utrpenie pre vsetkych, pre hosti mierne a pre vsetkych dodavatelov (DJ, foto, video) nesmierne. bude sa zo vsetkych liat pot a svadbu si vsetci budu pamatat najma ako dusnu a smradlavu... keby to zaviselo odo mna, tak v letnych mesiacoch by som zariadeniam bez klimatizacie nepovolil organizovat ziadne podujatia, kde sa zhromazdi vacsie mnozstvo ludi. a ako poznamenala @rochelle18, okna po 22:00 budete musiet zatvorit a vtedy este len zacne "sranda" :) zvazte radsej zmenu miesta.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme boli kedysi na svadbe kamoške, mali to v júni a tiež v kulturáku bez klimatizácie...a úprimne - bolo to dosť nafigu, všetci dopotení a každú chvíľku sme chodili vonku na vzduch...a pritom my sme tam prišli až o 22, neviem si predstaviť, aké to tam bolo predtým
Odpovedať
presne tak ako pise tuna p. Stancik...preto radsej v auguste ani nepracujem na svadbach :)
Odpovedať
Ďakujem za tipy a názory. V okolí máme možnosť pre 150 ludí len tento kulturák. Kapacitu má okolo 200 ľudí, takže meniť miesto určite nebudeme, nejak to budeme musieť zvládnuť. S oknami problém nebude, určite ich budeme môct pootvárať, keďže v okolí je minimum rodinnych domov a tí čo tam bývajú si už zvykli na sobotnajšie zábavy ☺ Takže @kofolka45 ďakujem za radu, určite tam vecer predtym pojdeme pootvárať. Možno budeme mať štastie a akurát vtedy sa ochladí 😁
Odpovedať
Ahoj, my sme mali svadbu v auguste, priestor síce klímu mal, ale nestíhala. Ľudia sa aj napriek tomu bavili, tancovali, spievali, pili, medzitým si čelá utierali, ale všetci sme to zvládli a nikto mi to teplo nevyčítal. Jednoducho, v lete s tým treba rátať, nie je to november, že sa človek môže na 100 % spoľahnúť, že bude chladno. Skúste noc pred tým poriadne vyvetrať, určite to pomôže. Pri toľkých ľuďoch, keď sa začne tancovať, tak vám ani ochladzovač, či ventilátor nepomôže, nám pomohlo až okolo 22 otvoriť okná, potom sa to zlepšilo 🙂 Ale ako som spomínala, kto sa bude chcieť baviť, tak mu ani teplo vadiť nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
Švagriná bola na svadbe v lete kde síce bola klíma ale keďže stále niekto chodil von otváral a zatváral dvere, klíma bola neúčinná a aj tak ju nakoniec prevádzkovateľ vypol.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme boli ako hostia na svadbe minulého roku v auguste, vtedy boli fakt mega horúčavy a svadba bola v kulturáku bez klímy. Áno, bolo nám horúco, aj sme sa potili, baby sme skoro všetky mali vejáriky, ale svadba bola skvelá a všetci sme si ju užili. Pilo sa veľa vody, chodili sme sa vonku vyvetrať, ale to vôbec nemalo vplyv na zábavu, stále sa tancovalo, zábava bežala celý čas :-) ono v lete si organizmus viac privykne na teplo a s tou teplotou sa zmieri a funguje v nej..Ja by som možno tomu prispôsobila menu, niečo ľahké, svieže, veľa ovocia a limonády, vodu s citrónom a mätou ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Uz mate asi svadbu za sebou, ale tu je par dalsich tipov, co som nasla: - neskorsi zaciatok obradu a zabavy - prisposobne dress code: na stranku sme napisali, ze bude asi teplo a odporucame letne saty a muzi nemusia mat obleky. Uviedli sme par obrazkov letnych outfitov (letne panske nohavice, kosela), aby ludia nemali pocit, ze sa musia vyfiknut do fraku - nakupili sme vejare - prenajat silne ventilatory - spravit "pitnu stanicu" s nealkom, zdoraznit obsluhe, aby bola vzdy na stoloch voda
Odpovedať
Ahojte, tak napokon sme mali stastie s pocasim, lebo doobeda bolo zamracene, cca 27stupnov a pri kostole akurat svietilo slnko,vecer okolo deviatej sprchlo a super sa ochladilo. Mali sme ako som uz spominala vejariky, co hostia velmi ocenili, veeeeela ladu, ktory nas sikovny catering doplnal. Sodu sme mali capovanu, takze bola stale cerstvo vychladena. Na 150 ludi sme mali 7 stlpovych ventilatorov. Teplo bolo aj tak, aj sa ludia potili, ale nikto sa nam nestazoval. Baby sa niektore uz vopred pripravili a doniesli si druhe saty. Moj manzel bol dokonca az do polnoci v saku a ani ja som si nejak extra neuvedomovala ci je teplo alebo zima 😊. Nic by som nemenila a bodaj by som mohla prezit ten den znova a znova😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ja som tiez na takej bola...dopadlo to tak ze tri stvrtiny hosti postavali vonku, lebo vnutri sa nedalo vydrzat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?