Na svadbu porciované jedlá alebo švédske stoly?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Možte mi poradiť, či mám dať na svadbe porciované jedlá alebo švédske stoly. napište akékoľvek názory. Ďakuje, :-)
Odpovedať
1
2
veve: uz idemeeeeeeeee:))
Odpovedať
Ahojte babenky :) No my asi budeme mat 2 chody obsluhovane a potom svedske stoly ktore som si musela vybojovat lebo moji nastavajuci svokrovci si myslia ze sa vsetci budu hanbit si ist zobrat...Najradsej by mali 4 chody obsluhovane co sa mne zda straaaaaaaaaaaaasne vela :-| Dohoda je ze budeme mat casnikov a oni sa kazdeho spytaju co si da alebo ci sa obsluzi sam... ;-) No a kolacov mame 4 ks na osobu + torty co sa mne tiez zda vela 8-) Ale co uz - aj kompromisy treba vediet robit :-D
Odpovedať
ja som dnes navrhla mame, ze dame prvy chod klasiku servirovanu a potom svedske stoly a ona to povazuje za super napad, takze sa tesim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočenky, my sme si objednali klasicke jedla - 4 chody, plebo na dedine nie su zviknuty na svedske stoly a taktiez nam v restike potvrdili, ze budu lepsie chody. Neviem ake mateskusenosti vy co ste z vychodu. Museli sme urobit kompromis, aj ked ja som bola za svedske stoly, lebo kazdy ma ine chute. Nakoniec sme dali pred obradom gulas, aby som pri gratulaciach necitila vselico a po obrade klasicky oblozeny tanier( rolka, zelenina, chlebik s rohlickami), hlavne jedlo slepacia polievka s rezancami (chcela som s knedlickami, ale take nevedia robit) a Gordon Blu + 1/2 zemiacky pečené a 1/2 ryže, kyslé hrýby, kompót, dalsi chod v neskorych vecernych hodinach chceme kuracie sote s ryzou, no a nadranom by bolo ako hovoria nasi priatelia cesi vepro - knedlo - zeli ( toto si priala cela nasa rodina a hlavne aj moj drahy, takze si vybrali). Samozrejme na stoloch nebudu chybat slane tyinky a pagaciky, sladke kolaciky a nase bratislavske rozky a este chceme kupit ovocie. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babulky, takze mame obrad o 15:00hod, pred obradom sa väcsina ludi stretne v sale, kde bude gulas a oblozene misy, po obrade bude predjedlo: plnena rajcina nejakou penou, tvrdy syr, banketove rozteky, potom polievka, kuracie a morcacie masko na hribikoch, ryza, zemiacky, volske ocko, nejaka ta zeleninova obloha. potom 2. chod: kuracie stehna, plnka (nadievka) ryza, ale to sa bude podavat na velkych misach a kazdy si zobreie, co chce a kolko chce. 3. chod: kuracie rezniky, zemiackovy salatik, takisto sa bude podavat na misiach, no a po polnoci ziadna kapustnica, ale oblozne misy, rolady maskove, syry, zeleninove salatiky,.... no neviem, ci sa to vsetko zje, ale budeme mat okolo 120-150 ludi, takze....
Odpovedať
Nase menu bolo: Cinzano Bianco    Šunková rolka s chrenom a šľahačkou Slepačia polievka s mäsom a rezancami Magické oči (prírodné kuracie rezne a bravčová panenka na šťave s volským okom), zeleninová ryža, hranolky, obloha    Vyprážaný bravčový rezeň alebo kuracie prsia na parížsky spôsob Majonézový šalát alebo ryža, miešaný šalát    Svadobná torta    Guláš z diviny alebo studené misy    Alko, nealko, káva Zákusky, slané pečivo    .posledne 2 chody boli formou svedskych stolov
Odpovedať
no my budeme mať menu klasiku, lebo čo sme pozerali do jedálnych lístkov, tak tam nebolo nič také, čo by sme mohli dať do menu. Ale bude predjedlo- buď hydinový šalát (ten je úžasný aj sesterka ho mala ako predjedlo) alebo šunková rolka s chrenom (to chce drahý, ja nie), potom klasika vývar, na hlavné jedlo tam moc výber nieje, chcela som dáke soté v zemiakovej placke s obložením, tak dúfam, že dačo vymyslíme s prevádzkarom, no a potom už budú len švédske stoly (tiež dačo vyprážané a grilované), kapustnica a potom už asi nič. Budú si musieť šetriť :-D a ešte kvantum korbáčikov (a samozrejme koláče a ovocie)
Odpovedať
Profilova fotka
Moja predbežná predstava (ešte mám kooopec času) je tiež jeden kopletný chod (predjedlo, polievka, hlavné jedlo) a potom švédske stoly, ktoré sa budú podľa potreby priebežne dopĺňať a po polnoci kapustnica. Nedávno som bola na svadbe, kde boli 3 chody, ja som mala problémy už pri prvom jedle (porcie ako pre slonov), z druhého som si dala trochu a na tretie som sa ani nepozrela. Potom som bola na ďalšej svadbe, kde sa podávalo jeden chod na začiatku, neskôr bolo vynikajúce švédske stoly /rôzne šaláty, nechýbal ovocný, ktorý bol perfektný, kuracie a syrové rolády, grilovane maso/ a po polnoci kapustnica - tú si dal už iba málokto. Zákusky boli stále na stoloch, takisto aj slané pečivo. Veľmi sa mi to ľúbilo, chcela by som to tak aj ja, dúfam, že sa v reštike bude dať dohodnúť.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my budeme mat tacky zo zakuskami na kazdom stole, a po hlavnom jedle sa bude krajat torta, cize kazdy dostane dezert... Mimk, ak to pomoze, k teme, co si napisala, napriklad my mame studeny tanier, polievka, rezne ako hlavne jedlo - toto vsetko je porciovane, potom torta, no a o takej 10-ej studene svedske stoly ( ludia budu pit, je dobre zobnut si do niecoho ), a o polnoci teple svedske stoly...nemusi toho byt vela......dufam, ze pomohlo.Pa
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat rezne so salatom, potom pecene kuriatka s ryzou, svieckovu a o polnoci kapustnicu. vsetko bude v misach a kazdy si nalozi, kolko uzna za vhodne. s restauraciou je dohoda, ze vsetko co zostane nam potom nakoniec zabalia :-D mimo toho bude na stoloch pagaciky a zakusky
Odpovedať
Profilova fotka
Naše menu bude: - Vermouth červený + citrón - Šunková rolka s chrenom a šľahačkou, zeleninová obloha, pečivo - Slepačia polievka s mäsom a rezancami - kurací rezeň, hranolky, ryža, obloha - vyprážaný bravčový rezeň, jarný miešaný šalát - svadobná torta - sviečková, knedlík - kapustnica - koláčiky plnkové, suché, slané pečivo, ovocie - alko, nealko, káva
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte, vytahujem tuto staru temu, lebo by som sa chcela opytat nevesticiek, ktore mali (alebo budu mat) svadbu v juni, ake ovocie mali/budu mat na stoloch ;-) vsimla som si, ze sa tu spomina hlavne hrozno, este tu bol aj melon, ale co este take junove okrem toho? Asi jablcka a.... :-| dakujem za pomoc :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
tulipanik ja som sice oktobrovka, ale my sme mali - jablcka, mandarinky, banany, hrozno a slivky
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem emjee :-N banany pridavam, len neviem, ci v lete uz budu slivky a este budu manadrinky =-)
Odpovedať
tulipanik v juni je sezona jahod a ceresni ;-) len neviem, ci su "prakticke" na svadbu ale jahody by som mozno aj skusila
Odpovedať
Profilova fotka
no jahody napadli aj mna, ale tie ceresne, prsk sem, prsk tam :-D
Odpovedať
Ahojte, ja som sa chcela spytat, kolko ks kolacov ste davali piect. Na svadbu je pozvanych cca. 60 ludi a ja nemam ani predstavu ako ratat kolace .... na stol a na vysluzku.
Odpovedať
ahoj fedra, my sme mali 80 hosti a davali sme piect asi 2500 zakuskov / ratali sme asi 6ks na osobu na hostinu + do vysluziek torta + 15 - 20 zakuskov, neviem ci pracujes, alebo studujes, ale treba ratat aj nejake zakusky pred kostol, vizazistke a kadernicke, prip. krajcirke... susedkam, fararovi no a samozrejme do prace tebe a manzelovi, v nasom pripade aj svadobny rodicia nieco brali do zamestnania / - vyslo nam to akurat ;-)
Odpovedať
ahojky. My ratame asi 4ks na hostinu, plus mame v menu zaradenu zmrzlinu. Vysluzky budu asi 15 ks plus suche, ale pred kostol nepojde nic, iba spevokolu, knaz bude pozvany na hostinu vizaz si budem robit sama a kadernicka dostane zaplatene. Susedy dostanu po par kolacoch :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?