Spomienka na zosnulých starých rodicov

Ahojte, chcem sa opýtať, že či ste mali niekto alebo plánujete mať na hostine zapálenu sviečku na pamiatku tých ktorí uz nie sú medzi nami. Ide o to, že snúbenec už nema starých rodičov a ja jednu babku ktorá mi bola ako druhá mama, ale už sú po smrti niekoľko rokov. Tak teraz neviem že či sa to hodí aj po takej dlhej dobe. Máte s tým skúsenosti ? Predstavovala by som si to asi tak že by sme zapálili sviečku na foto a rozmýšľam aj nad tým že dať zvlášť do ramika koláž fotiek starých rodičov ktorých tým myslíme. Myslíte že by to tak mohlo byť ?
Odpovedať
Ahoj, tiež chcem niečo také spraviť, zapáliť sviečku a do ramčeka fotky starých rodičov, mojich aj priateľových. Pýtala som sa v okolí, tak zatiaľ som sa nestretla s negatívnym názorom 🙂
Odpovedať
Aj my chcem určite zapáliť sviečku. My to máme skôr že moj starký zomrel pred rokom čo je ešte čerstvé a potom z priateľovej strany to je také už staršie. Ale určite nechceme fotky, príde mi to také že to len pripomíname. Rozmýšlali sme že by sme kúpili peknú sviečku dali na takú zrkadlovú tácku a k tomu vytlačíme menovky (že keby tam boli tak by mali svoje miesto) a do rámiku dáme taký popis že táto sviečka horí pre tých ktorí tu s nami nie sú...
Odpovedať
S tým ramcekom a sviečkou som sa už stretla že to takto mali. Ale s fotkami nie tak preto som chcela vedieť že ako s tými fotkami
Odpovedať
@ninus54 ja som na jednej svadbe videla, že mali fotku aj so sviečkou. Len viem že tam to bolo čerstvé a bol by to otec ženícha.. takže neviem ako v tomto prípade.
Odpovedať
Pokial to nie je uplne cerstve, dala by som jednu sviecku s neurrcitym "pre tých co tu uz nie su", ziadne mena, fotky , kolaze. Vasa svvadba nie je kar, neumreli v priebehu posledneho mesiaca. Vasich blizkych si isto ctite na Vsetkych svatych a vsetky dalsie dni 💖
Odpovedať
preco by sa to nemalo hodit. ak to tak citite, tak si to tak proste spravte, je to len a len vasa vec. a co sa tyka mna, tak mne sa taketo gesto velmi paci
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som to pokojne spravila, záleží ti predsa aj na tých, ktorí tu už nie sú, je to vyjadrenie toho, že na nich stále myslíš, aj keď už nie sú medzi nami. ak to tak chceš, tak to tak sprav. ak je to čerstvé, dala by som kľudne aj foto.
Odpovedať
Krasna myslienka. A vobec by som si do toho nenechala nikoho kecat. Mne to pride ako super napad si takto niekoho uctit a ako keby ho pozvat na svadbu, aj ked teda uz nie je medzi zivymi
Odpovedať
@majdiara Ja si tiez myslim jednoznacne. Je to predsa tvoja svadba a spravis si tak, ako uznas za vhodne a hotovo.
Odpovedať
@mar_ka33 práveže to nie je čerstvé už je to niekoľko rokov tak preto uvažujem či sú tie fotky vhodne.. zase nie že 10 fotiek ale 1 fotku každého ale aby to bolo v jednom rámiku tak by som spravila koláž
Odpovedať
Profilova fotka
a tak prečo podľa mňa je jedno, či je to čerstvá záležitosť alebo nie. jednoducho si ich chceš uctiť
Odpovedať
Profilova fotka
Zaujímalo by ma, ako ste sa nakoniec teda rozhodli. Pôjdete do toho alebo nie
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzancela ešte sme sa nerozhodli, mame este dosť času 🙂 prečo ?
Odpovedať
ako bola som na takych svadbach kde take nieco mali, no ako nik sa nad tym nejak nepozastavoval. predsa len povedala by som, ze je to taka intimna vec
Odpovedať
Profilova fotka
@hirosina tiez som take na par svadbach videla a vedeli sme preco a kvoli comu to je, no nik sa na to nejak viacej nevypytoval. ako vravis, je to dost sukromne a intimne
Odpovedať
Po Pravde som bola na mnohych svadbach, kde boli taketo situacie a cerstve a nevidela som tam nikde zapalenu sviecku. No je to asi aj dost bolestiva vec, takze to je na kazdom, ako uzna za vhodne
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som sa rada opýtala, kde zohnať takéto špecifické sviečky
Odpovedať
Profilova fotka
videla som take napriklad aj na sashe. velmi pekne tam mali v ponuke a dokonca ti vedeli spravit aj sviecku na mieru
Odpovedať
@romanitka hej hej tiež som tam na ne už zopár krát natrafila
Odpovedať
No, tam človek fakt nájde už asi všetko. Vecičky od výmyslu sveta, ale toto by mi teda nenapadlo🙂
Odpovedať
@jajuska889 No ja tam zvyknem nakupovat, predsalen to ma taku inu hodnotu, ked je to handmade🙂 A navyse podporis slovenskych sikovnych ludi.
Odpovedať
Profilova fotka
@simusitko presne tak. Ja som ta uz tolko veci ponachadzala a pokupila
Odpovedať
@nikolieta9 ja tam zas obcas hladam len rozne inspiracie na take to domace tvorenie
Odpovedať
My sme boli pred obradom na cintorine, za niest kvietky a tak isto aj zapalit sviecku. Ani som nejak nepremyslala nad tym, ze by som si takuto sviecku priniesla na svadobnu hostinu. Bola som radsej za sukromie
Odpovedať
@sajmala a to je podla mna velmi pekne apaci sa mi to napriklad viac. Je to intimnejsie a pride mi to proste ako lepsie napad. Hlavne potom nemusis nikomu nic vysvetlovat
Odpovedať
Profilova fotka
Asi tak nejak, neviem na svadbe no za to moc nie som, ako chapem, pre niektorych je dolezite, aby ich tam aspon takto mali pri sebe. Ale skor by som bola za tu navstevu cintorina
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?