Svadobná hostina počas korony

Ahojte, svadbu máme 17.aprila 2021 - prekladať ju nechceme. Zaujíma ma, ako by ste riešili svadobnú hostinu, resp. posedenie,keďže tipujem, že reštaurácie budú zatvorené. Rozmýšľam, ze by som spravila nejaké posedenie doma, ale nemáme veľký byt a bolo by nás najviac 20 ľudí. Ako potom poriešiť jedlo, zábavu? Ďakujem za vaše názory 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
My máme 24.4. a po obrade plánujeme spraviť posedenie u nás doma. Pustíme nejaké pesničky z USB - čka, trochu zatancujeme ale hlavne si tento náš deň užijeme ❤️ nás bude tiež tak 20 a budeme tiež v takých stiesnených pomeroch ale nejako sa tým netrápim. Nejako sa ponestime hlavne aby všetci mohli prísť 🙂
Odpovedať
@lucia_ondrejkova a ako plánujete spraviť obrad? Koľko ľudí budete mať? Keďže je povolený max. počet osôb 6? My budeme mať svadbu v septembri a budeme mať malú svadbu do 15 ľudí. Nechceme to prekladať, ale chcem tam mať najdôležitejších ľudí (mama, babka, dedko, sesternica, snúbenca mama a brat), minimálne oni tam musia byť ale to už je s nami dokopy viac ako 6. Veľmi som nešťastná z toho 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@slavojka my budeme mat sobas v kostole. Zatiaľ sme nastavení tak ze 6 ľudí môže byť. Dva týždne pred tým plánujem zavolať na ruvz že aké sú opatrenia a ze ci môže byt aj viac ludi ak budú mať negatívny test. A pôjdeme potom podľa toho. Veríme a modlíme sa za to aby tam mohlo byt aj viac ludi - stačí najbližšia rodina, t.j. ďalších asi 12 ľudi(okrem mňa a snúbenca). Ale každopádne hlavne teraz nič neplánujem. Proste to nechávame tak a tesne pred svadbou sa uvidí. Toto sú len také varianty ktoré môžu ale nemusía byť 🙂
Odpovedať
@lucia_ondrejkova aj my budeme mať svadbu v kostole. Veľmi dúfam že do septembra to nejako utíchne, alebo nech spravia výnimku že tí ktorí sú zaočkovaní alebo majú negatívny test v ten deň urobený nech môžu prísť. Naozaj je toto už nonsens čo sa deje, zasahujú nám do životov už veľmi týmito opatreniami. Nech hostina nie je kašlať na to ale aspoň nech na obrad dovolia prísť najbližšej rodine.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme ten istý dátum, 17.4. a u nás robíme posedenie. Rátam so 14 ľuďmi - ja a manžel, rodičia oboch, moja sestra, jej priateľ, jeho sestra, krstní rodičia, starká a druhá starká so starkým. Máme tú výhodu, že sme kúpili dom a detská izba zatiaľ zíva prázdnotou, takže toľkí sa zmestíme. Keby sme však nemali u nás toľko miesta, urobili by sme to u našich rodičov, majú veľký dom a veľkou chodbou kde sa bežne robili oslavy o 30 ľuďoch... Nemáte v rodine niekoho s domom kto by vám prepožičal priestor?
Odpovedať
Profilova fotka
@athalien a jedlo objednávame z reštaurácie, donesú v obedových boxoch a my si to preložíme na taniere. Hudba pôjde z notebooku, tancovať ak sa bude, tak po celom dome kde sa nájde kúsok miesta. V každom prípade svadobný tanec si chceme odtancovat, to zrejme v obývačke.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1108 treba vyskusat oslovit nejaku restauraciu, ci by neboli ochotni vam navarit a doviezt vam to. Ved rozvoz jedal zakazany nie je.
Odpovedať
My mame 12.juna, ale tiez to vidim na zavrete restauracie. Doma v obyvacke alebo u nasich v zahrase rozlozime kuchynsky stol, hudbu pustime z nb a jedlo objedname z restauracie.
Odpovedať
Niečo vymyslíme. I keď začínam mať pocit, že nebude ani posedenie, lebo rodičia sú už starší a boja sa vôbec prísť. Ze ešte do kostola áno, ale na oslavu asi nie. Začínam byť zúfalá z tejto situácie.
Odpovedať
@ruzasipova ahoj my mame tiez termin 12.6. Ja dufam ze sa v juni bude dat v reštauráciach fungovat 😱😱😱
Odpovedať
Profilova fotka
My máme v máji, chceli by sme ísť na chatu ak povolia ubytovanie a jedlo budeme riešiť cateringom, prípadne oslovíme reštaurácie v okolí, že čo by nám mohli ponúknuť. Nejaká extra zábava asi nebude, bratranec má veľký reproduktor, do ktorého dáme USB a Ľuba sa najeme, žiadne ceremónie okolo 😞 a pred kostol by sme chceli pána s harmonikou ak by sa dalo.
Odpovedať
@lucinka1720 To by som aj ja radsej. Ze by som aspon v svadobny den riady neumyvala. 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dá sa mať posedenie aj v reštaurácii, kopec je ich otvorených na čierno. Treba zavolať a dohodnúť sa ak chcete.
Odpovedať
Profilova fotka
@kris_tin257 fuuu, no neviem či je toto dobré riešenie. V deň svadby je asi posledná vec čo chcú nevesty riešiť pokuta a návšteva polície. Ľudia v okolí sú neprajní, ja by som neriskovala, že nás niekto nahlási...
Odpovedať
@kris_tin257 olalaaaa, to uz je len rada. isto by som to tak neriesila, lebo potom im hrozi pokuta a to by ich veru nepotesilo. radsej by som riesila posedenie len doma, uz mozno bude aj krajsie pocasie, tak na zahrade (ak teda maju).
Odpovedať
Ja iba hovorím že sa to dá nie že to majú robiť 😀 kopec reštaurácii funguje ďalej na objednávky. Keď niektoré hovoria že chcú mať v reštaurácii tak je tu tá možnosť je na nich či to využijú 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@kris_tin257 je ale neviem, ci by sa mi to chcelo riskovat, lebo luia maju teraz oci vsade a rozhodne by sa mi nechcelo riskovat nejaku pokutu alebo tak
Odpovedať
@lucka1108 tie restiky nie su zatvorene pre srandu :/ ci spravis oslavu tam alebo doma je tam riziko ze ochoriete, tolki ludia v jednej miestnosti, no neviem mne je zravie prednejsie
Odpovedať
Profilova fotka
@marianka_pis Keď to ľudia berú vážne a seriózne, ale predsa len si chcú posedieť, každý jeden sa pred takýmto niečim pôjde dať otestovať a zaplatí si veľmi dobrovoľne aj ten PCR test. Nikto predsa nechce ohroziť vlastnú rodinu.
Odpovedať
Súhlasím s názormi , niektorých báb. Stačí mať blbého suseda. Poviem ti názorný príklad, sused o pár domov dalej mal oslavu 50tky, mal zopar hostí. Avšak , další sused, s ktorým sa neráčime celá ulica, ho natrel. Výsledok: hliadka polície mu v blokovej pokute svihla skoro 1000 eur. Suseda skoro vystrelo. Ludia su teraz strasne haklivi a zloprajni.
Odpovedať
Apropo Tiež sme stále s priateľkou menili ,presúvali termín svadby, a po zasadnutí rodinnej rady, rozhovore s rodičmi oboch, sme sa rozhodli svadbu presunúť na rok 2022.
Odpovedať
@jarunka11 určite ale je veľa reštaurácií a penziónov ktoré nie sú v zástavbe sú mimo zastavanej plochy takže tak ... A veľa ľudí to riskuje a robia takto načierno si oslavy, ja to tiež neschvaľujem a nešla by som do toho ale sto ľudí sto chutí. Je tu aj taká možnosť 😊
Odpovedať
@ascedant závisí na susedoch veru, poznám restiku kde majú každý týždeň nejakú uzavretú spoločnosť a pritom majú susedov naokolo a zatiaľ nikto ich "nenatrel"
Odpovedať
@kris_tin257 Presne tak, zalezi od povahy ludi.
Odpovedať
Ahoj my máme 10.4. HOSTINU budeme robiť u nas v byte, poziciame si od rodičov dva identické stoly jedalenske, spojíme ich, nastrieme ich, vyzdobu mam nejaku pokúpenú-nieco na stoly a budem robit balónovu girlandu, z obývačky vypraceme polovicu sedačky, a zmestí sa nám to. Plán je 10 ludi - najbližšia rodina, všetci budeme mať testy z rána, a neskor ak sa kamaráti nebudú báť môžu prísť ale predpokladám že tou rodinou to skončí, teplé jedlo nebudeme riešiť, zajednali sa koláče na stôl a na výsluzky,torty dve menšie a objednáme studené misy,plus maximálne polievka. Alko nealko je asi samozrejmosť. Tiež nezmestime do bytu 20 ľudí Ale ked urobíme tie stoly aspon 10 ludi si normalne sadne ako ľudia a nemusia sa tlačiť na gauči okolo jedného konkurenčného stola. Taká je moja predstava- ako to dopadne ti poviem za 3 týždne aj niečo 🤣
Odpovedať
Ahojte, my mame tiez 17. aprila svadbu. Neprekladame. Posedenie bude iba take, ze spolocny obed a kava - maximalne rodicia a my plus surodenci ak vobec. Chcela som sa spytat, ci niekto z Vas planuje volat na RUVZ ohladom toho, aby vopred nahlasil nejaku domacu malu hostinu? 20 ludi je vela, ale predpokladam, ze ak ich bude menej, mozno by sa dala nejaka vynimka spravit, alebo nie? Moji rodicia sa boja a chcu, ze aj v pripade, ak budeme len siesti, tak ci by sme to predsa len nenahlasili, aby nahodou....
Odpovedať
@neerinka ja som písala dnes mail len kvôli sobášu ako to vlastne je, hostinu nahlasovat nebudem. Budeme vsetci protestovany z rana, toto uz vazne riešiť nejdem ☺ale ak niečo zistíš daj vediet som zvedavá 🤣
Odpovedať
@christina312 prosim Ta, ak ti odpisu, mozes sem prosim dat vediet, ze co ti odpisali ohladom toho sobasu? 😄 Ja budem na urad volat najskor o tyzden, lebo som chora a nemam hlas, ale ak sa cosi dozviem, dam vediet 🙂 Ja mam celkovo hlavne taky problem, ze by som chcela aby na obrade mohlo byt 6 ludi mimo nas so snubencom - lebo rodicia su 4 ludia a dvaja surodenci. Tak by som sa na to chcela spytat potom telefonicky. Dalsia vec, co ma trapi je, ze moji rodicia musia kvoli nasmu sobasu prejst do cierneho okresu, tak sa na to chcem spytat, ze ci vobec budu moct prejst... ked je ten lockdown. Neviete nahodou niekto ci s tymto by mohol byt problem? Inak nebojite sa, ze sa na Velku noc zhorsia opatrenia?
Odpovedať
@neerinka určite budú na veľkú noc horšie ak sa vôbec dajú horšie ako teraz každopádne budú veľké kontroly všade na hraniciach okresov, môžem ti poslat do správy našu konverzáciu ak je to možné poslať do správy fotky 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?