Civilný a cirkevný sobáš

15. máj 202030

Ahojte. Máte s tým niekto skúsenosť?
Najprv civilný sobáš len pre najbližších, s tým že si ženích a nevesta ponechaju svoje priezviska a potom cirkevný sobáš už pre viac ľudí so spoločným priezviskom. A taktiež môžu byť pri civilnom sobáši ini svedkovia ako potom pri cirkevnom?

Ďakujem 😊

 • @motoogirl  V prvom rade si treba uvedomiť, že sobáš môže byť len jeden. Či pri cirkevnom alebo pri civilnom sa spisuje žiadosť o uzavretie manželstva, kde uvádzate priezviská manželov na ktorých ste sa dohodli a aj priezviská budúcich detí. Takže ak uzavriete civilný sobáš, môžete si nechať svoje priezviská, ale bude to už tak aj do budúcna. Ak by ste chceli neskôr cirkevný sobáš, je to možné, lebo pred Bohom by ste boli aj po uzavretí civilného manželstva považovaní za slobodných. Ale išlo by len o požehnanie manželstva, manželmi - ty vydatá a tvoj manžel ženatý, by ste boli od dátumu civilného sobáša. Svedkovia by pri cirkevnom sobáši boli už len formálne. V zápisnici zo sobáša by boli uvedení svedkovia, ktorí by boli pri civilnom sobáši. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

 • Presne ako pise didaa13. 1 ziadost o uzavretie manzelstva a tam sa napise priezvisko, svedkovia atd. Potom uz len pozehnanie manzelstva v kostole.

 • Super ďakujem veľmi pekne za pomoc 😊

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Prežite výnimočný svadobný deň v hoteli Yasmin Košice. Ponúkame aj romantický obrad pod holým nebom alebo netradičnú svadobnú hostinu v párty stane.
  Prenájom veľkého LED alebo kvetinového 3D nápisu LOVE, fotosteny, svetelnej steny
  Castel Mierovo
  Dunajská Streda
  “Je to dom cnosti, pracovitosti a usilovnosti ako aj večným prístreším výborných myšlienok a šľachtickej zábavy.”
  Barón Pavol Jeszenák, r. 1746
  Články od našich partnerov
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Exfoliácia - všetky otázky zodpovedané
  Archív článkov od partnerov