Pomoc s obradom!

Ahojte, máte niekto skúsenosť s civilnou svadbou mimo úradu (vonku), kde z daného mesta či obce odmieta primátor (starosta, úradník...) výkon obradu? Je vôbec možné zabezpečiť si iného úradníka z iného mesta či dediny? Ak ale máte hocijaké skúsenosti alebo tipy, prosím, podeľte sa s nimi. Ďakujem!!
Odpovedať
Povedala by som, ze mozno skor si vybavite potvrdenie na miesto sobasa mimo vasho mesta alebo obce 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@lakme01 A máte na to vybavené potrebné doklady? Musíte ísť na matriku kde aspoň jeden z vás patrý dať si žiadosť a dajú vám delegačný list ktorý potom odnesiete spolu zo žiadosťou na matriku tam kde budete mať svadbu. Tam vám vybavia oddávajúceho. Aj my takto budeme mať v Rusovciach v jednom hoteli. Rusovce si od nás vypýtali poplatok 220 € Takže oni natom len zarobia takže nevidím dôvod prečo by to niekto nebol ochotný urobiť.
Odpovedať
@michala16 su obce, ktore vyjazdy nerobia. Napriklad my mame svadbu v maji v Mierove, ktore patri pod Stvrtok na ostrove a oni vyjazdy nerobia. Pani prevadzkarka kastiela to ma dohodnute s dvoma oddavajucimi z Bratislavy, ktori na mieste spravia obrad tak ako ma vyzerat, ale nie je oficialny (ale hostia o tom nemusia vediet..). Poplatok za takyto obrad je od 100 do 300 eur.Oficialne sa musite zobrat na matrike niekoho z vas (tam to nestoji nic).
Odpovedať
@lakme01 co som zistovala, tak legalne vas oddavajuci nevie oddat mimo svoj rajon. takze bud treba vybavit delegacny list na svojej matrike a zobrat sa v inom rajone na matrike a ist na hostinu kusok odtial. alebo tak ako som pisala v predoslej sprave.
Odpovedať
Profilova fotka
@eva_paulikova No nás oddajú legálne lebo tam výjazdy robia v Rusovciach a bude to normálne právoplatné. Len ma prekvapilo že lakme01 s tím má problémi lebo u nás to nebolo problém vybaviť. Ja by som osobne nechcela falošný obrad a potom ešte na matriku ísť a tam normálny obrad? To mi príde zbytočné. Ale ak to tak niekto chce tak prečo nie. Je to každého vec
Odpovedať
Baby @eva_paulikova a @michala16, ďakujem za vaše infošky. Od minulého roka si obec výjazdy zrušila na miesto našej svadby, čo je vonku a oddávajú len na úrade... Otázka je, či nás môže zosobášiť hocikto z inej lokality alebo je s tým problém..? Sobáš "na oko" z mojej strany nehrozí.. Zobrať sa v inom termíne, a potom hrať divadlo na vlastnej svadbe, kde bude celá rodina a priatelia určite NIE. To už nebude pravá svadba podľa mňa 😞
Odpovedať
@lakme01 nemôže vás zosobášiť hocikto z inej lokality, musí vás zosobášiť iba poslanec z danej lokality, ak zrušili výjazdy tak máte tri možnosti: zobrať sa tam na úrade a premiestniť sa potom na hostinu, zosobášiť sa dopredu a tam si urobiť obrad na 'oko', alebo si urobiť svadbu inde.
Odpovedať
@lakme01 tak pre mna ta oficialna svadba na matrike je len podpis papiera. ta prava bude pre mna ta, kde budem v krasnych satach, obklopena rodinou, bude svietit slnko a stromy okolo nas budu suchotat 😊
Odpovedať
take to anoko ako nie je nic pre mna, nevidim v tom proste ten vyznam, ktory by mala mat svadba, ale ako aj osobne poznam pary, ktore to proste takto poriesili
Odpovedať
Ďakujem dievčatá, je to celkom jasné teda.. Skúsim ešte zabojovať, možno niečo vymyslím. Samozrejme každý si zariadi a má svadbu presne takú akú chce. Je to o ľuďoch a zábave 🙂
Odpovedať
Ale jasne, že áno, veď o čom by to zas bolo, ak by boli všetky svadby tak povediac na jedno kopyto a nelíšili by sa od seba
Odpovedať
Profilova fotka
@hluzina nooo to ano a tak kazda z nas ma nejaku tu predstavu o takych veciach a to, ak s ato niekomu nepaci tak si myslim, ze je to v pohode
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hluzina ved to je to. ono ked pride nejaka modna forma svadby, tak vacsina ich je na jedno kopyto a ako ok, samotne su krasne, no v globale su veru rovnake a ja mam napriklad rada inovativnost a rozdielnost
Odpovedať
Nas bude sobasit knaz cisrkvy ceskoslovenskej husitskej, lebo matrika v nasom termine nesobasi. Akurat nam matrika vyda nejake povolenie a obrad bude na zahrade pravoplatny. Nemozete aj vy ist touto cestou? Farar/ka moze sobasit hocikde.. Chceli sme obrad v sobotu, ale matrika tuto sobotu "nepracuje" pre nasu obec ale mozu hociktory iny den.. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@kitycat heh no skvele. akurat zly datum ste si teda vybrali
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?