Povolenie na sobáš

Ahojte už skúsené aj budúce nevesty. Chcela by som poznať vašu skúsenosť s povolením na sobáš. Po nahlásení sobáša na farskom úrade v meste kde sa chceme brať (mesto, kde mám trvalý pobyt), kedy nám aj povedali o 3 možnostiach absolvovania predmanželskej náuky. Keďže momentálne kvôli práci žijeme v BA a nie v tomto meste, nám farár dodatočne zavolal, že budeme potrebovať povolenie na sobáš z Bratislavskej farnosti, že sa môžeme sobášiť v mojom rodnom meste. Aj napriek tomu, že ani jeden z nás v BA nemá trvalý pobyt, ale keď tu bývame dlhšie ako 3 mesiace, je to potrebné. Stretli ste sa už s niečím takýmto?
Odpovedať
@sassiato Áno, stretli sme sa :) Ja mám tiež trvalý pobyt v Považskej Bystrici a žijem v Liptovskom Mikuláši a práve preto som musela doniesť to povolenie, presnejšie sa to volá licencia k sobášu :) Dôvod prečo to je potrebné je taký, že ak nebývaš dlhšie ako 3 mesiace v mieste sobáša, tak už patríš pod tú farnosť kde si dlhšie ako tie 3 mesiace. A nemusíš sa báť, tú licenciu ti bez problémov vydajú :) Stačí ak ho donesie jeden z vás. :) Dúfam, že som ti pomohla :)
Odpovedať
Ďakujem veľmi pekne za info. :-) To je fajn, že k tomu stačí jeden z nás, keďže úradné hodiny na farskom úrade sú len do 12:00. Aj tak mi to nejako nedáva zmysel, podľa mňa sa to nijako nedá odkontrolovať, pod akú farnosť patríme. Len preto, že si oni dali také pravidlo. :-|
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?