Prvý manželský bozk v kostole

21. feb 20209

Dobrý večer.
Bola som veľmi sklamaná, lebo obrad bez bozku...
Prečo nás kňaz nevyzval k prvému manželskému bozku??
Mala som pocit, že to urobil naschvál...
Rodina to komentovala...
Divný obrad...🤔😔😔

 • @zuzuzunka  ja už som bola tiež na takomto obrade veľmi som sa čudovala novomanzelia si dali bozk až keď vyšli z kostola 🙂 myslím že sa to líši bud farárom alebo aj miestom kde je svadba (miestnym zvykom) 🙂 farara majú za rodinného priateľa dlhé roky a nikto sa na to nesťažoval, určiť a to nebolo naschvál. Čiže to je možno o nejakom zvyku/ rôznom type obradu alebo ako to mám nazvať 🙂

 • Ahoj, prvý manželský bozk nie je súčasťou cirkevného svadobného obradu. Je to vec dohody s p. farárom, či tam tú formulku zahrnie alebo nie, ale v obradoch to bežne nie je. Prípadne je aj iná možnosť - nám na príprave povedal, že sa môžeme pobozkať, keď sa podávajú ruky, tak my sme sa pobozkali vtedy. Netreba si to mýliť s americkými filmami 😀

 • Aj my sme mali taký sobáš, neriešila som to veľmi, však sme sa pobozkali potom vonku.

 • Sponzor fóra
 • My sme mali taktiez sobáš bez bozku, aj som bola na viacerých podobných sobášoch v rôznych kútoch Slovenska. K cirkevnému obradu to nepatrí, a predsa manželstvo sme spečatili slubom a nie bozkom. My sme ale priebeh obradu prebrali s pánom farárom dopredu, takže nebolo to pre nás prekvapenie, chápem, že ťa to zarazilo, keď si s tým nerátala.
   Navyše napr. môj manžel už aj počas randenia bol toho názoru, že bozkávať sa v kostole nepatrí.

  My sme sa pobozkali až na svadobnej hostine. Myslím si, že aj takto to bol krásny a neopakovatelný deň, a určite to neovplyvní náš vzťah, či sme sa pobozkali v kostole alebo nie.

 • @zuzuzunka  je mi to luto, ze to beries takto ale ako viacere babule napisali, tak bozk v cirkevnom obrade nebyva. a niektori ho maju len preto, lebo im to farar bud navrhol alebo sa tak dohodli.

 • @zuzuzunka  aj bez bozku ste svoji, tak to uz neries a bud rada za to, ze svadba vam dobre dopadla🙂🙂

 • aj ja som si myslela, ze bozk je sucastou obradu, tak sa ani necudujem, ze si bola zaskocena, aj ja by som bola. ale aspon teraz uz viem, ze sa mam farara na to spytat.

 • Bozk nie je samozrejmostou??? Hm, tak to je pre mna tiez riadna novinka!

 • Zatial som bola na svadbach, kde si mladomanzelia zakazdym dali bozk. No moze byt, ze niektorych fararom to vadi a ze to jednoducho vynechavaju.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Hotel 21
  Bratislava
  Novootvorený hotel v kľudnej časti Bratislavy, od kostola vzdialený 100 metrov, ktorý vám ponúka priestory vhodné pre vašu svadobnú hostinu.
  Najčarovnejšie miesto svadobnej hostiny vonku na nádvorí pod bielym stanom alebo vo vnútri s kapacitou do 15O hostí v našom Gourmet Klube.
  Váš sen ..., Váš deň ..., Vaše splnené sny.
  Zabezpečíme Vám kompletné reštauračné, eventové a hotelové služby na profesionálnej úrovni.
  Články od našich partnerov
  Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Archív článkov od partnerov