Svadba v piatok večer

Profilova fotka
Ahojte. Trocha netradične, no spýtam sa 🙂 Je tu niekto kto mal svadbu v piatok a večer? Tj. okolo západu slnka? Plánujeme piatkovú svadbu počas leta a rada by som vedela skúsenosti. 🙂 A ešte to bude civilná svadba, teda ma zaujíma či neviete ako to s matrikou funguje? Robia výjazdy aj večer na miesto svadby mimo úrad? Určite sa pôjdem informovať budúci týždeň, no potešila by som sa skúsenostiam - akýmkoľvek k večernej svadbe aj piatkovej 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
S tym casom moze byt problem. U nas piatok len posledny v mesiaci, ak by sme chceli iny den musela by byt nejaka osobitna ziadost... Ale s tym casom neviem ci ich ukecas..
Odpovedať
Profilova fotka
@mrs_foxxy Záleží od konkrétnej matriky. Oni napríklad keď majú pracovnú dobu v piatok do 15tej, odsobášia niekoho im sa často už moc nechce znova ísť "do roboty" a sobášiť večer 😄 Hovorím, záleží od konkrétnej matriky ako sú ochotní.
Odpovedať
Nooo ved to ma teraz napadlo, ci sa im nieco take bude chchiet, kedze top bude uz mimo pracovnej doby a ony asi tiez budu chciet byt v piatok vecer doma. Podla mna je to na vzajomnej dohode a nejakom tom motivacnom poplatku
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si tiež myslím, že to bude hlavne o ochote. Bola som tak na svadbe pred 2 rokmi, ale teda nie v piatok, ale v sobotu a bolo to na jednom kopci presne pri západe slnka. Bolo to mega krásne naozaj, ale vraj to bolo celkom obtiažne vybaviť. My máme tiež mimo matriku v sobotu, mala som tiež obavu či budú ochotný, ale boli veľmi ústretový. Som bola milo prekvapená. Len tiež sme platili rôzne poplatky. V mieste bydliska 20 EUR za žiadosť o uzavretie manželstva mimo miest bydliska, na obecnom úrade pod ktorý spadá miesto obradu ďalších 20 EUR za sobáš páru mimo ich spádovú oblasť + 70 EUR poplatok za sobáš mimo obradnú sieň. Ale popri tom všetkom sú toto len "drobáky" 😉
Odpovedať
Profilova fotka
ZV matrika si napríklad k týmto poplatkom účtuje ešte 331 EUR za výjazd! Teda 20 EUR za delegačku, 20 EUR za to, že prídete s delegačkou, 20 EUR za sobáš v piatok, 70 EUR za sobáš mimo obradnú sieň (tieto všetky poplatky sú na každej matrike a v rovnakej výške - sú dané zákonom), ale k tomu si mestské zastupiteľstvo schválilo 331 EUR za výjazd ... Teda sa naozaj treba informovať na konkrétnej matrike. Čo sa týka času, v lete zapadá slnko veľmi neskoro, kto vie, či bude niekto ochotný sobášiť o takom čase, ale treba sa skúsiť opýtať, za to nedáte nič
Odpovedať
Profilova fotka
My máme svadbu v mieste môjho trvalého bydliska, ale za to, že to nie je u nich v obradnej sieni, ale idú na výjazd (aj keď to je od MiU 3 min autom 😄 )tak sa platí 200 euro. Takže ešte aj tie poplatky má každá matrika asi iné...
Odpovedať
Profilova fotka
Noo tak to je jasné a zlášť za tie extra požiadavky si vedia teda popýtať poriadne sumičky
Odpovedať
hmmm to je otazka priamo na úrad matriku, kde chcete mať sobáš, či by vám vedeli s takýmto časom obradu vyhovieť. to je podľa mňa len o tom, či sa proste im bude chchieť
Odpovedať
ak si to budes zistovat , tak daj vediet, ci sa vam ich podarilo presvedcit alebo nie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?