Pierka na svadbe. Dávajú sa aj ženám?

Bola som na niektorých svadbách kde sa ženám pierka nedávali a na iných kde sa dávali a teraz neviem čo je správne.Ako to bolo u vás?
Odpovedať
Profilova fotka
u nas sa dava pierko kazdemu bez rozdielu, zeny, muzi, deti... rozdielne pierka maju jedine rodicia a svedkovia
Odpovedať
zalezi od kraja..... napriklad na zahori sa davaju vsetkym.... na strednom slovensku viem ze len chlapom.... a rozlisit ci slobodby a zenaty-... i ked ja som kupila velke pre rodicov otca a svokra a starejsimi a konec..ostatnym malicke...
Odpovedať
Profilova fotka
my sme dávali všetkým a rovnaké. len rodičia mali väčšie
Odpovedať
Profilova fotka
u nas (stredne Slovensko) sa davaju pierka len chlapom.
Odpovedať
a musia tie pierka byt? nerada by som prepichovala vsetkych saty a obleky..
Odpovedať
niekde sa dava len slobodnym dievcatam a chlapcom..... inde sa dava vsetkym........ niekde zase len muzom.... my sme nedavali nikomu..... naco zbytocne kazit saty a obleky dierkami..... :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
u nas (BA + cele Zapadne Slovensko myslim) sa davaju pierka vsetkym :-)
Odpovedať
V Trenčianskom a Trnavskom kraji sa dávajú len mužom. Niekde dávajú aj ženám, ale to je naozaj výnimočne. Podľa mňa pierko stačí len mužom, tým sa aj hodí na sako. Ženám sa nehodí pierko na drahých pekných šatách.
Odpovedať
pridavam sa v Presovskom tiez len muzom, dokonca len slobodnym cize druzbom
Odpovedať
Profilova fotka
ano u nas na strednom Slovensku je zvyk len chlapom, ale mne sa velmi paci zvyk, ze aj zenuskam, tak ja si ich oznacim vsetkych rovnako, aby sa mi nestratili :-D
Odpovedať
Profilova fotka
my dávame všetkým, ktorý sú pozvaní ku svadobnému stolu. Nech je všetkým hneď jasné, kto patrí k našim svadobným hosťom. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som z BA a u nas sa davaju pierka len muzom, ale na sestrinej svadbe boli ludia aj z juhu slovenska a cudovali sa, preco nedavame aj zenam. Svadba bude na vychode a tam sa davaju pierka len muzom a aj to len slobodnym (druzbovia), takze myslim, ze je to len na tebe. Ja budem davat vsetkym muzom od 3 do 80 rokov :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
tak vidim,ze vsade je to ine,co som bola na poslednych dvoch svadbach v ba,tak na jednej mali len svedkovi a zenich a na druhej len muzi,tak teraz neviem...asi dame tiez len muzom,je to asi kazdeho vec ako chce
Odpovedať
Profilova fotka
my sme dávali pierka tiez vsetkým nasim hostom :-) kedze sme si pierka robili sami tak sme si prepocítali este raz kolko zien a kolko muzov budeme mat,a zenám sme dali inú farbu stuzky ako muzom-ale tiez kazdý hned vedel kto je nás svadobný host:)
Odpovedať
Profilova fotka
U nas len muzom..... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj ja sa vo zvykoch moc nevyznam my budeme davat tak ze rodicia velke,svedkovia o cosi mensie a ostatny malinke maslicky ale detom asi nie ...nad tym este uvazujem vacsim detickam dame 4 rocky + ale mame 3 deticky do 2 rokov to neviem ... ani kvetinkovy naramok im nedam co ked to zjedia =-) takze premyslam ze dievcatkam kupim rovnaku ozdobku do vlaskov a chlapcovi co daam ?? :-.
Odpovedať
Profilova fotka
u nás sa dáva aj mužom aj ženám
Odpovedať
Profilova fotka
u nas je zvykom davat iba chlapom, slobodnym na pravu stranu a zenatym na lavu, tak ako aj zenich bude mat na lavej strane . no a detickam uvazujem ze kupim take tie cukrikove koralky.aspon sa budu mat s cim zabavat trosku pocas svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
tiež sme dávali obom
Odpovedať
Profilova fotka
u nas v Snine sa dava tiez len slobodnym chlapcom . Ale mne osobne sa paci ked maju vsetci svadobcania pierka aj zeny aj muzi :D aj deturence :D
Odpovedať
My planujeme davat iba chlapom, zenam by sme este donicili saty a to nechceme :o). Zenatym davame myrtu a slobodnym nejake to zelene male, nespomeniem si ako sa to vola...
Odpovedať
podla zvyklosti. na nasej svadbe iba chlapom a odlisene boli iba podla toho, ci bolo pierko urcene svadobnym otcom, svedkom a druzbom. :)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mali pre všetkých, takže sme dávali rovnaké a bolo
Odpovedať
hehe tak mam za sebou aj stredoSK aj vychodoSK ,stredo-vychodo aj vychodo-zapado svadby a pierka ak si dobre pamatam dostavali muzi a deti a potom doleziti ludia oboch pohlavi-rodicia,svedkovia,"druzina".....no zda sa mi pekny zvyk davat vsetkym. Dostat pierko pre mnohych znamena byt cestnym hostom, pre obsluhujuci personal a aj rodinu je to znamenie kto ku svadobcanom patri a poznam ludi, ktori si pierka zbieraju :-D no myslim, ze je to na kazdom ako sa rozhodne
Odpovedať
u nas sa tiez pierka davaju len slobodnym muzom a slobodnym dievcatam sa dava nejaky zivy kvet :-) (ruza alebo aj nieco lacnejsie ;-) )
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Ahojte....mam otazku, druzbovia (teda slobodní) maju mat nejake vacsie pierka nez ostatní hostia? teda okrem rodicov, to viem ze maju mat trosku vacsie...ale neviem ci aj druzbovia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?