Dá sa svadba naplánovať, aby všetko dopadlo na 100%?

Ahojte kočky.. Plánujeme svatbu teda termín je ale to je všetko. Mňa by zaujímalo či sa dá svadba naplánovať podľa svojich predstáv, ale s tým, že to tak aj bude. bola som minulý víkend na jednej svadbe, chystali ju 7 mesiacov, všetko sme s nimi prežívali, boli sme družbovia, svoju robotu čo od nás očakávali sme si odviedli na 120% ale predsa tá svadba bola jedná trapošina ako to nazval môj priateľ... Nechcem aby moja svadba bola taká ako postupovať...ako rozdeliť úlohy nech je to deň na ktorý v živote nezabudnem ..
Odpovedať
Profilova fotka
Micabo nepíšeš v čom resp. kde bola tá trapošina, ver mi aj ja som sa toho obávala...Ja som svadbu plánovala rok, stihli sme zatedy zmeniť datum svadby a miesto.Dovolím si tvrdiť že nám to vyšlo na hmm...niečo medzi 95 a 98% a boli sme spokojný pretože ja v dokonalosť neverím. Držím palce nech i Vám to výde a možnože i viac ako tých 100%
Odpovedať
a kde sme, v socializme aby veci dopadli na 120% percent?? :-D :-D ono vies mozno tvojmu priatelovi sa ta svadba zdala ako traposina, ale c povedali ini? im sa to mozno pacilo a boli spokoni, tak isto co na svadbu povedali samotni novomazelia, ved snad to je najdolezitejsie, nie nazor jedneho z hosti...hm? |-|
Odpovedať
urcite sa da zorganizovat svadba podla prania novomanzelom, my sme svadbu riesili priblizne, rok, mesiac pred svadbou sme mali skoro vsetko az na par detailov, ulohy boli rozdelene a vsetko klapalo ako malo, nebol dovod na paniku ani obavy v den D ked sa vsetky plany menili na realitu tak postupne vsetko zapadalo do seba, ale napr hostia ktori boli mimobratislavski sa preratali a prisli podstatne neskor nez planovali lebo si jeden sofer pomylil cestu aj napriek instrukciam a vytlacenej mapy od nas, takze ked sme prichadzali do kostola tak hostia nesedeli poslusne v laviciach ale hnali sa hore ulicou iba do kostola, a takychto veci nepredvidanych by som mohla vymenovat niekolko ale tak ci tak napriek tymto veciam si myslim ze svadba dopadla skoro na 100%, snaha o uplnu dokonalost sa urcite nevyplaca, bolo by to neprirodzene a skrobene
Odpovedať
...svadba bez trapasov podľa mňa byť nemôže... a okrem toho je na nej dôležité niečo úplne iné... a nechcela by som takých hostí na svadbe (a už vôbec nie družbu :-( ) čo by boli schopní zhodnotiť to ako "trapošinu" :-( však podstata je úplne inde :-x
Odpovedať
Profilova fotka
my sme svadbu pripravovali asi mesiac, dopadlo to vyborne... casto si my sami kladieme privysoke poziadavky a iba my vieme, ze sme chceli aby nieco vyslo inak ako to naozaj vyslo... neviem, co urobilo svadbu tvojej kamaratky traposinou, ale male trapasy len pridavaju svadbe smrnc... to su prave okamziky, preco sa o nej potom stale hovori a ludia nezabudnu, aki ste boli v ten den stastni a spokojni... hlavne pri drobnosti netreba hned odpadnut, zhulakat obsluhu, alebo DJa a prehliadnut to... ved sa beriete jeden kvoli druhemu a nie kvoli vyzdobe ci najlepsej kapele na svete... obcas mam pocit, ze tu niektore baby nemierne prehanaju... pozri si svadobne albumy, kolko neviest napisalo ze svadba bola otrasna traposina? A pritom vo forach najdes temy plne trapasov a veci, ktore sa nepodarili... ;-)
Odpovedať
trapasy patria k svadbe :-) kazdy urcite nejaky zazil.. ja som svadbu planovala viac ako rok a aj ked dopadla nad nase ocakavania, malym trapasom sme sa tiez nevyhli :-)
Odpovedať
Profilova fotka
micabo.... nejdulezitejsi jste vy dva a je to vas den.... samozrejmne ze se da naplanovat chutne jidlo, nadherna vyzdoba a vse podle tvych predstav, ale napr. nam pred vstupem do kostela zazvonil mobil a byli to kamaradi od manzela, kteri zrovna na ceste na svatbu havarovali... (otocili se na strechu kapoty) a ze prijedou pozdeji... a manzel mel cely kostel obavy jestli jsou v poradku, takze byl nervozni.... me zase dva dny pred svatbou rekli, ze muj svedek ktereho jsem si vybrala nemuze byt podle zakona svedkem (a to jsme se na to inforovali na matrice) a fotky na ktere jsme se strasne tesili nemohly byt "takove" kvuli pocasi... cely den prselo ]-( i pres to ze to nevyslo podle "nasich predstav" 90% hosti na nasi svatbu meli velmi pozitivne ohlasy......
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
jedna znama vravala, ze jej kamaratka pripravovala svadbu asi tak 2 roky... uplne do najmensieho detailu - napr. este aj oblecenie obsluhy ladila s farbou vyzdoby, na stoloch boli kamienky, a neviem ake este kraviny... no proste brutal... a nakoniec bola uplne sklamana z toho, ze to tolko chystala a nikto si to ani nevsimol... ja si po svadbach nepamatam ani kde boli, farbu vyzdobu nieto aby som si pamatala este aj nejake ine detaily co bolo na stoloch... a presne pre toto chcem vyzdobu "uplne obycajnu"
Odpovedať
My sme svadbu planovali cca 9 mesiacov.... resp. vybavili sme vsetko potrebne: matriku, hudbu, salu, fotografa a pod. ... a potom asi tyzden pred svadbou sme potom dorobili vsetky detaily ako menovky etikety a pod. ... Priebeh svadby sme mali totalne nekoordinovany a vsetko sa riesilo ako ja hovorim "operativne" a myslim si, ze aj napriek tomu, ze sa nam asi kazilo vsetko co mohlo, tak svadba bola uzasna... z mojho pohladu vysla tak na 90-95%. Z pohladu hosti na 75-100% podla toho, co si vrali ako mernu mincu. Niektore veci vysli nad ocakavania (napr. pisanie odkazov pre mladomanzelov na kriedove tabulky - na co som uplne zabudla a kniha hosti formou stromu dopadli genialne. Ludia sa pri tom neskutocne zabavili, pricom som si myslela, ze to bude trapas). Ine veci vysli horsie (napr. meskala som hodinu na fotenie ... zenich uz bol po mna na hoteli a ja som bola este u vizazistky :D Hudobnici na obrade mi zahrali pesnicky co som po nich chcela presne naopak, cize pesnicka co mala byt pri prichode nevesty bola az na konci, zabudli zapnut mikrofon a pod. ... a ako ceresnicka na torte, podla mojho nazoru to hudobnici na zabave dost flakali.... ale aj tak si myslim, ze svadba dola neskutocna, uzasne som si ju uzila a aj navzdory par pripomienkam k hudbe mame 100% hodnotenie svadby, lebo bola krasna vyzdoba, super jedlo, super kolace a hlavne usmievava nevesta a zenich, ktori si cely den neskutocne uzivali.
Odpovedať
@madeleine moje slova.... keby som prilis riesila veci co nevysli tak ako som chcela, tak asi prerevem celu svadbu na zachode :D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?