Svatba koncom júna a nemám nič vybavené

Ahojte, svadbu plánujeme koncom juna a ešte okrem termínu nič nemame :-( pritom sme si v júni tohto roku stanovili termín, len narodilo sa nám bábätko, ešte mam aj staršie 2,5 ročne dieťa a nejako nemám energiu riešiť svadbu 😥 Ja to chcem preložiť na september, no drahý nie. Veď to nemám šancu pri deťoch stihnúť, chceme co najviac ušetriť tak všetko budem musieť sama riešiť. Povedzte da sa to stihnúť? Ci mam trvať na septemberi?
Odpovedať
@vemizo aj ja som sa vydavala v juni (tohto roku), a v decembri pred svadbou sme este ani zasnubeni neboli. Stihate uplne v pohode ;-)
Odpovedať
Ale už je najvyšší čas začať :)
Odpovedať
@vemizo My sme termin svadby mali rezervovany na fare rok dopredu. V novembri som zacala riesit salu, fotografa a kameramana. Cez fb som si rezervovala kozmeticku a kadernicku..to bol zaciatok decembra. Tesne pred vianocami som si s mamkou vybrala saty a rovno ich rezervovala. V januari sme objednali obrucky. Zaciatkom marca som sa dohodla s kadernickou a kozmetickou na case. Ostatne veci som riesila priebezne a v pohode som stihala. V aprili sme kupili zenichovi oblek. A svadbu sme mali v polke maja tohto roka.
Odpovedať
zober sa o dvoch svedkoch a prachy nechaj pre deti...netreba nic planovat.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
svadba sa da stihnut zorganizovat aj za mesiac ale fakt na to treba kopec energie a aj casu. podla mna ak by si to zacala riesit po novom roku tak to z a pol roka stihate ale isto by ti s tym musel niekto pomoct. ak sa vsak na to fakt necitis a bola by si kvoli tomu prilis v strese tak by som sa skusila este porozpravat s priatelom ci si to predsa len nerozmysli, ze by ti to dobre padlo keby sa to este o par mesiacov presunie
Odpovedať
Ďakujem pekne za odpovede. Áno, na všetko by som bola sama, robila by som aj oznámenia, aj výzdobu sama. Popravde, nemám vôbec energiu na to, cele noci som hore a cez deň okolo detí pobehujem plus domácnosť, tak veru ten čas si neviem nájsť aby som si sadla dlhšie na net a googlila a porovnávala a vyberala. Priateľ tvrdí, že to nakoniec ani v septembri nestihnem, takže zbytočne posúvať termín a jemu je jedno koľko za to zaplatíme, ale mne nie a preto by som chcela robiť všetko sama aby sme ušetrili.
Odpovedať
tak mu povedz, ze ak to vsetko zorganizuje viac menej on tak kludne moze byt aj za mesiac :-D
Odpovedať
@aljusa332 tak zase ja som taká, že by som chcela všetko podľa svojich predstáv, keby bolo na ňom tak on by zaplatil organizátorka nech všetko spraví ale to zase ja nechcem kvôli peniazom. Predsa už pri 2 deťoch tie peniaze co mame na šetrenie by som minula inde než na svadbu ;-)
Odpovedať
Musite najst nejaký kompromis 😉 A dá sa zorganizovať aj za 3mes, viem co hovorím 🙂 na začiatok staci mat salu, u nas hotel urobil aj rovno výzdobu, zakladnu, no úplne to stačilo, my sme si vybrali z ich ponuky, potom objednat DJ/kapelu a cukrarku.. zacat šaty zháňať. Samozrejme každý chce podľa predstáv, ale ja by som radšej tie peniaze investovala na vasom mieste.. ja by som bola chodiace nervove zombie 😀 kebyze si mam všetko osobitne zháňať, vybavovat a ešte s deťmi, ked nemas pomoc.. Treba si spolu k tomu sadnúť a dohodnúť sa, za co sa oplatí vam zaplatiť a za co nie a za akú cenu
Odpovedať
Profilova fotka
podla toho, aku velku svadbu chcete mat.... ja som mala svadbu vybavenu za mesiac, vratane saly, oznameni, proste na komplet :-D
Odpovedať
Otázka je, čo je priorita. Chcete sa vziať, aby ste boli oficiálne manželia alebo chcete svadbu a zároveň oslavu a hostinu? Pokiaľ ide o samotný sobáš, teoreticky ide aj bez starostí, mini svadba, kde potrebuješ len termín a miesto obradu, potom môžete skočiť spolu na obed. Nejaka väčšia oslava sa dá spraviť aj neskor, na výročie a keď budu deti staršie. A inak áno, svadba sa dá zorganizovať aj za 2 mesiace. Bola som na takých. Z toho co píšeš chápem, že na organizáciu nemáš teraz čas ani chuť a asi ani peniaze nazvyš, takže by som to pre diskutovala s partnerom, aby ste boli obaja spokojní.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@vemizo jasne, ze sa to da stihnut, len nemozes zufat! my sme si len tento vikend stanovili datum, zajednali kostol a v maji mame svadbu. az teraz idem vsetko riesit a vidis, to mam este menej casu ako ty. neboj, popros aj nejake kamaratky, nech ti pomozu a pojde to ;-) :-)
Odpovedať
@vemizo ja zase nechápem, čo dokážu ženy riešiť pol roka až rok (ohľadne svadby)..mne by z toho asi preplo.. všetko sa dá krásne stihnúť, pol roka je času až až.. držím palce..
Odpovedať
@vemizo tak mu to skus este raz takto vysvetlit ako nam, ze by si chcela proste toho co najviac urobit sama a ze teraz sa potrebujes trosku viac venovat detom, ze to jednoducho nestihas
Odpovedať
Profilova fotka
@vemizo klud, my mame 1. juna a tiez este nemame vsetko prichystane. ved mame este na to celych 5 mesiacov a pocula som, ze za taky cas sa da v pohode pripravit svadba. takze hlavne klud a nestresuj!
Odpovedať
Profilova fotka
A? Ja som mala svadbu v juli a rozhodli sme sa v aprili. Rodina sa to dozvedela v juni a mali sme vsetko, pretoze prisli ludia, na ktorych nam zalezalo. Svet netrva na potrebe planovat dva roky, ani mat vsetko ako z obrazku, urobte si hlavne svadbu pre seba.
Odpovedať
Profilova fotka
tak každý ma o tom asi svoju predstavu, niekto má rád keď má dostatok času a môže si v kľude vybavovať, má čas na rozhodovanie a niekto proste má rád keď je všetko rýchlo a má z toho dobrý pocit, že to stihol
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?