Začiatok tehotenstva počas svadby - máte skúsenosti?

ahojte nevestičky, neviem do ktorej časti to patrí, ale asi stresy =) čím viac sa blíži k svadbe, do ktorej je cca mesiac, tak sa akosi všetko kopí a sype. No akosi som sa s tým už vyrovnala a ako keby bolo málo, tak testíky ukazujú okamžite 2 čiarky. Niežeby sme sa netešili, no mali sme to naplánované troška ináč, a ja začínam stresovať, že ako prežijem svoju svadbu. Vidieť to možno nebude, len je to akosi zle načasované keďže v tých prvých mesiacoch býva zle a ja som dosť citlivka a háklivá na všetko. Mali ste niektorá s tým skúsenosť? Brali ste sa tiež na začiatku tehotenstva? začínam mať riadne obavy
Odpovedať
@mmirkaa7 podla mňa by si sa nemala zbytočne stresovať..,radšej teraz ako nikdy :) a gratulujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som sa vydavala na zaciatku 14tt, uz mi sice vobec nebyvalo zle ale dalo sa to v pohode zvladnut :)
Odpovedať
Profilova fotka
v prvom rade gratulujem :D :D :D...my sme svadbu planovali tiez ze najprv bude svadba potom dieta....ale co sa stalo nakoniec som otehotnela ale tak ze som skoncila dva razy v nemocnici a nevedeli sme ze ako dalej co bude so mnou a tak a tak sme sa rozhodli ze ked maly sa narodi a bude mat tych 9mesiacov v septembri tak sa zoberieme a tak si uzijem svadbu aj ja...mne bolo strasne zle ja som tri mesiace prelezala doma na posteli vonku som nemohla po schodoch mi bolo tazko ist no proste otras....väcsinou dna som bud bola v posteli alebo na zachode a to vsetko slo vonku ....ale ty budes to mat moznoze ine uvidis ...uz ked to mate uplne vsetko naplanovane netreba spekulovat ...
Odpovedať
uf, ďakujem =) no zatiaľ som len na začiatku, a som celkom ok, takže ak to bude tak ako teraz, budem rada. Strašne sa bojím, veru tak som si svoju svadbu nepredstavovala. A ešte aj šaty mám troška na telo, tak nech sa nič nezmení, lebo sa zbláznim asi
Odpovedať
@mmirkaa7 ahoj gratulujem k babatku je to ta najvadsia radost aka ta mohla stretnut uvidis najkrajsi den bude ten ked sa ti narodi to male skvrnatko a k tvojej otazke ostala som tehotna chceli sme svadbu nevidalo od zaciatku zly tlak tocila sa mi hlava byvalo mi zle lezala som v nemocnici 3 krat dolonca som musela ostat doma na rizikovom od 2 mesiaca takze u nas ziadna slava takze ziadna svadba sa nekonala ani by som to veru nezvladla byvala som unavena zle mi bolo a nevedela by som si predstavit bavit sa niekde do rana boli sme len na plese hned na zaciatku tehu a nevladala som vobec tancovat takze myslienku o svadbe som zavrhla a budeme ju mat az teraz ked mala ma rok chcem si svadbu riadne uzit aj manzel..ale ty to tak mat nemusis mozes mat prijemne tehulkovanie drzim palce urcite to zvladnes hlavne ziadny stres
Odpovedať
Profilova fotka
@mmirkaa7 ..hlavne ziaden stres a zo siat nemaj obavy no a co ked ti budu kus uzsie a bude vidno brusenko :D...mimochodom v ktorom tyzdni sa budes vydavat???.....ovela väcsi dat je mat dieta alebo ho cakat ako svadba bud rada ze cakate a nemusis stresovat lebo si este problemy privolas kadejake a to ti nebude treba ...od zaciatku hlavne klud radsej si poplac kusok mne to velmi pomaha lebo tehotenske hormony su kadejake....a uvidis zvladnes to :D...drzim palce ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
no od lekára to potvrdené ešte nemám, keďže majú dovolenky, takže 100% to budem vedieť budúci týždeň. No keď to tak dobre počítam, tak asi 10.týždeň, začiatok. A snažím sa pozitívne myslieť =)
Odpovedať
Profilova fotka
@mmirkaa7 noto saty by ti mali byt dobre v takom tyzdni mne nebolo vidno brusko ...mne az v stvrtom mesiaci kusok nabehlo....neviem ako ty sa citis ale ked sa citis v pohode je to super...ja som uz vedela preedtym nez som si test robila ze som v tom ....maly uz trapil od prveho dna mi bolo zle a som sa citila jak kebyze zo mna niekto zmyka zivot :D...ale uz to preslo.....budete uz na svadbe traja ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
no ja som len úplne na začiatku, neviem čo ma ešte čaká, no zatiaľ mi je dobre. Aj keď pri pomyslení na isté jedlá mi najlepšie nieje, ale pomáha mi ak si dám hneď niečo kyslé. Takže počas celej svadby budem mať pri sebe asi kyslú kapustu, alebo neviem =) a stále som unavená, ale to už som si možno vsugerovala . Tak snáď ma veľké zmeny nečakajú a moje vysnívané šaty budú sedieť tak ako majú, a celý priebeh svadby snáď tiež bude v pohode a nikto si nič nevšimne. A už asi nikdy nebudem dopredu plánovať, pretože vždy sa niečo prihodí ´=)
Odpovedať
@mmirkaa7 no človek mieni, Pán Boh mení....my sme to tiež mali tak naplánované, že po svadbe, ale tiež akosi nevydalo :-D....mesiac pred svadbou sme si povedali, že už si nemusíme dávať pozor, veď nemáme čo stratiť a že aj tak kým sa bábo podarí, tak sa napracujeme....a ono sa to podarilo úplne na prvý šup :-D.....a nie je to nejak veľa 10.týždeň? ja som sa vydávala podľa ovulácie nejak v 5.týždni a že som tehotná som zistila týždeň pred svadbou i to keď mi meškali krámy, tak som niekoľko dní otáľala s testom, čiže tehotenstvo sa dá zistiť už riadne skoro, čiže ty si to zistila už skôr alebo až teraz? A pokiaľ ti doteraz nie je zle, tak je malá pravdepodobnosť, že ti zle bude....budeš síce unavená a žalúdok budeš mať ako na vode, ale zvracať by si nemala... ja som sa tiež bála ako to zvládnem, lebo predsa tie posledné dni pred svadbou veľa stresu, málo spánku, veľká svadba, kopec ľudí, dlhý redový a hlavne som sa bála nevoľnosti, ale na nete nájdeš kopu rád, ako proti nim bojovať, oproti mne máš výhodu, že do svadby máš ešte mesiac, takže môžeš skúšať, čo ti bude robiť dobre a čo zle, ja som bohužiaľ mala iba týždeň, takže som nemala tú možnosť....do šiat sa určite vojdeš, to sa báť nemusíš bruško ti hneď nenarastie, ja som teraz v 5. mesiaci a nosím ešte stále svoje pôvodné veci, bruško vôbec nemám tehotenské, vyzerám iba že mám na bruchu tukovú pneumatiku :-D....ešte by som odporučila mať všade so sebou niekde po ruke vodu...keď pôjdete na fotenie, tak fľašu dať do auta, kľudne aj do kostola daj niekomu na starosť nejakú malú trojdecovú fľaštičku a nezabúdaj piť pravidelne po malých dúškoch a samozrejme aj niečo spapaj, hlavne pred obradom, postačí aj keď si 3x zobneš suchého chlebíka, aby žalúdok nebol prázdny, keď budeš piť víno z kalicha, aby ti nebolo z toho zle :-)
Odpovedať
no podľa internetových výpočtov mi to tak sedí =) som zvedavá na verdikt budúci týždeň. Ďakujem za každú radu a povzbudenie, ktoré teraz potrebujem ako soľ =) všetkého sa akosi bojím ´=)
Odpovedať
@mmirkaa7 to sa ti ani necudujem ze sa vsetkeho bojis, ale treba verit ze vsetko dobre dopadne ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mmirkaa7 ja keď som ostala tehotná, tak som mala tak hrozne zmiešané pocity, že ani sama som sa v sebe nevedela vyznať, ale to je normálne a myslím, že kým si ten svadobný deň neodžiješ, tak ani nepochopíš a budeš sa stále strachovať, ale potom už bude len lepšie....hlavne sa nebudeš vedieť dospať :-D ja som spala vždy a všade....v noci, ráno, pred obedom, poobede, celé poobedie, a od večera až do rána, v aute, u svokrovcoch, na stoličke, v kostole no kde prišlo :-D.....ja som sa asi najviac bála toho, že ak budem mať stiahnuté šaty, či to nebude vadiť, ale mala som korzet, takže akurát som mala stisnutú hruď a driek, ale iba v bokoch, na bruchu som mala ešte voľné miesto a potom, že či zvládnem celý deň a celú noc na nohách, že sa nebudem baviť, len presedím za stolom a že neodtancujem redový a nakoniec to dopadlo tak, že vždy keď sa dalo, tak som bola na parkete, každý ma vykrúcal, lebo nikto nevedel, že som tehotná iba ja, manžel, moja mama a svokra, dokonca som zvládla aj čardáše a všelijaké vykrútky, raz som dokonca až lapala po dychu, čo som musela vyjsť von, lebo som sa nemohla nadýchnuť a redový sa mi zdal ako keby trval iba 5 minút, ja som ešte chcela tancovať a ľudí už nebolo :-D, a najviac ma strašilo, či sa v nedeľu nerozkrvácam, ale chvalabohu som nekrvácala ani som nemala žiadne iné problémy okrem toho, že nohy ma boleli ako svine :-D takže si kľudne užívaj, začiatok tehotenstva je ideálny, lebo potom prídu iné veci, rastúce bruško, časté chodenie na WC, vo vnútri všetko tlačí, chrbát bolí, kríže, žena sa už potom cíti nepohodlne, ťažšie sa jej chodí, je nemotorná....pred svadbou zabudneš aj na to, že si tehotná, lebo tie posledné dni sa všetko možné rieši a v ten deň si to tiež neuvedomíš, lebo na to nebude čas :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Moja kamaratka sa vydavala tehotna ale ona povedala ze uz nikdy viac, jej bolo neskutocne zle a hovorila ze obrad v kostole pre nu trval vecnost
Odpovedať
Profilova fotka
GRATULUJEM a vitaj v klube. Ja som mala svadbu túto sobotu, som v 14tt a svadbu som prežila v pohode. Je pravda, že ráno sa mi už o 3:00 driemalo, ale vydržala som to, premohla som sa :) A hlavne v ten deň aj zabudneš, že čakáš bábatko. V šatách to nie je vidno a ak áno, tak len trošíčku - ja som mala obtiahnuté šaty a zvládli sme.
Odpovedať
Super! gratulujem.. Nie si jediná :-) mám známu ktorá sa vydávala a to bola už v piatom mesiaci :-)
Odpovedať
ste zlaté =) Ďakujem za vaše skúsenosti a rady =) Dúfam, že ja budem z tých šťastnejších, ktorým zle nie je ´=) bojím sa, až sa trasiem =)
Odpovedať
Profilova fotka
@mmirkaa7 len žiadne stresy, keď na to nebudeš myslieť tak ti nebude ani zle
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?