Podvodníci - predaj šiat - bazar

6. aug 201510

Chcem sa podeliť o skúsenosť s predajom šiat cez bazar - POZOR!!! - ak sa Vám ozve človek zo zahraničia a chce od Vás kúpiť svadobné šaty s tým, že pokojne aj navýši cenu !!!POZOR!!! - na podvodníkov. Chcela som predať svoje šaty za 650 eur, on ich pokojne navýšil na 760 a dal mi inštrukcie. Poslať šaty, odfotiť doklad, poslať ho jeho banke. Potom on prevedie peniaze a keď budu mať doklad, peniaze pošlú mne. Je to spravodlivé. Išlo o Scotia Bank Online Transfer. Ale bola to blbosť, emaily akože od banky odosielal on sám. Po odoslaní balíka mi píše, že je prekvapený ale minimálna suma pre banku je 1500 euro a že mu mám poslať 650 na dorovnanie na inú adresu lebo jeho syn zmenil meno. ?????? A vtedy mi to došlo - pozrela som na internet a našla kopu smutných odkazov na podvodníkov vraj z Nigérie - stalo sa to aj mne ide o podvod. Treba stornovať čo najskôr balík a dúfať, že je ešte na Slovensku. Môj už nebol - ale našťastie adresa neexistovala a tak šaty poputovali späť.

😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶 😶

Ukážka mailu, ktorý mi prišiel: 😒

Thanks for your mail,Am Mr David James form Canada so I am interested in your item,i will offer you 760 Euro plus shipping Van ( Post Office ) to my son in BELGIUM.So send me your bank details as follow for the payment of the item.also want you to send me the picture of the item...

Account Name:
Account Number:
Bank Name
Bic/Iban
Country:
Occupation:
Tell Phone

Here is the shipping address.

NAME-STEPHAN DAVID
ADDRESS- BOOMSESTEENWEG 276 BUS 2
CITY-ANTWERPEN
ZIP CODE-20202
COUNTRY-BELGIUM

I hope to read from you soon ....
Mr David James...

A tu sa stala chyba: 😞
Hello Friend,

Good morning i was just told by the bank this morning that there was a problem occur from the Scotia Bank,i was inform by the bank that the Limit of the transfer they could make internationally is( 1,500 Eur ) i was shocked and amazed when i hared this,but since there is solution,so they said i have to make the additional payment of ( 650 Eur ) with the existing ( 650 Eur ) before they could complete the transfer,i was amazed when i heard this but i was told its a New policy from the Scotia Bank Group, and right now i have just made the additional payment of the ( 650 Eur ) for the problem to be solved,and i hope the bank will also notify you with regarding this...So i was inform by the bank that you have to refund the balance of the 650 Eur to my son new name address you send the item to ok.

So please you have to send the 650 euro to this my son new name address below via WESTERN UNION MONEY TRANSFER)...

Here is the Address you send the money ( He is my son new name ):-

FIRST NAME- RANDY
LAST NAME- LUIS
ADDRESS- Klipstraat 8
ZIPCODE- 2060
CITY- Antwerpen
COUNTRY- Belgium

so i will Like you to try and get the Money sent to my son on time this morning immediately through Western Union and make sure you contact the bank with the Western Union information,once the bank verify the Western Union information from you i assure you they will complete the transfer..

I will Like you to send the money as soon as possible today so that the bank could complete your transfer asap..i am sorry for any inconvenience this might have caused you..ok

And,after you send the 650 euro ,you will just contact my bank with the western union payment details as it will be on the Western Union Receipt as below...

SENDER'S NAME ...
SENDER'S ADDRESS...
MTCN Number (10-Digits Number on the Western Union Receipt)..

Also, include the western union scan receipt so that my bank can verify the payment details and also for my bank to activate and credited the 1,500 euro into your account immediately without any delay ok.

Go now and send the 650 euro and i will be waiting for the western union scan receipt from you Now..

Thanks

 • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

 • A je celkom zvláštne, že si sa zaregistrovala 15. augusta 2015 a jediné tvoje 2 príspevky sú reakciou na moje upozornenie a ihneď negatívne. Nakoľko tento podvodník podľa mailov poškodených z internetu pôsobí najmä v československu, napadá mi kamarát/ka, nenašiel/la si si svoje maily na internete a nesnažíš sa blokovať ohlasy. Pozdravujem.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Na Váš veľký deň “D” Vám požičiame svadobné šaty svetoznámych a neprehliadnuteľných značiek MAGGIE SOTTERO a SOTERRO&MIDGLEY.
  spoločenské oblečenie
  Svadobný salón Michaela sa zaoberá svadobnou a spoločenskou módou vo velkostiach 34-56.
  V salóne nájdete aj oddelenie pánskej módy.
  Články od našich partnerov
  Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
  Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
  Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
  Archív článkov od partnerov