Čo je potrebné pri nahlasovaní sobáša v kostole?

Zaujímalo by ma, čo od nás môže kňaz vyžadovať už pri prvom stretnutí pri nahlasovaní termínu? stačia naše OP? drahý je z inej farnosti a neviem, či bude chcieť hneď aj jeho krstný list? aké máte skúsenosti?
Odpovedať
@evinqua ak je priatel z inej farnosti potrebuje krstny list ale nie starsi ako polroka....my sme nahlasili sobas, on si nas zapisal a potom 2mesiace pred svadbou som mu priniesla krstny list...
Odpovedať
takže ten priateľov krstný list nebudeme asi potrebovať hneď pri nahlasovaní?
Odpovedať
ten krstny list asi 3 mesiace pred svadbou, aby platil
Odpovedať
@evinqua nie nebudete...aspon u nas to tak bolo ze si nas najskor zapisal do kalendara a potom zapistnicu sme pisali myslim ze 3-4 mesiace pred svadbou... no a potom sme mali priniest este prefotene obcianske svedkov a ten krstny list....inak nic...
Odpovedať
a z matriky netreba nejaky papier
Odpovedať
Profilova fotka
@evinqua Áno, sobáš treba nahlásiť aj na matrike, doniesť tam vypísanú Žiadosť o uzavretie manželstva, rodné listy a obč.preukazy a podpísať sa obidvaja musíte až tam, pred matrikárom. Možno, že pri katolíckych sobášoch je trošičku iný postup, ale my ideme mať sobáš v evanjelickom kostole a nám najprv kázala ísť p.farárka na matriku a za ňou sme potom mali prísť už aj s tou Žiadosťou o uzavretie manželstva, vypísanou a potvrdenou z matriky. Ona si tú žiadosť už nechá do sobáša.
Odpovedať
@evinqua presne ako pise @caramellka, akurat ze nam ziadost o uzatvorenie manzelstva vypisovala matrikarka priamo v PC... takze my sme ju vypisanu nemali :) potom na faru a tam spisete cirkevnu zapisnicu :) k tomu treba krstne listy, ak je jeden nepokrsteny, tak len rodny list... a samozrejme OP oboch + mena svedkov..
Odpovedať
@evinqua ak je z inej farnosti, treba vam licenciu k sobasu.. :)
Odpovedať
a to tlacivo Ziadost... ziskam na matrike v mieste kde bude sobas?
Odpovedať
Profilova fotka
@evinqua Áno, ja som si ho bola vziať na matrike. ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?