Slovák a Češka, svatba v kostele

Dobrý den. Chtěla bych se Vás zeptat, na svatbu Slováka s Češkou. Můj partner je pokřtěný (Gréckokatolická církev) a já pokřtěná nejsem. Je v našem případě možná svatba v kostele ? Podle "našeho" faráře, bych se musela nechat před svatbou pokřít, projít 1.sv. příjmaním i birmovkou. Vzhledem k tomu, že nejsem pokřtěná, tak mi přijde neuctivé se nechat pokřít jen kvůli svatbě, když jinak k víře nemám žádný vztah. Hodně jsem hledala na internetu a dočetla jsem se, že bychom mohli zažádat o dispenz ? Že je to nějaké udělení vyjímky, že pokřtěná být nemusím ? Jestli to teda správně chápu. Máme s partnerem už skoro 5 letou dceru. Doslechla jsem se, že jsou i na Slovensku tací faráři, že to pro ně není problém oddat pokřtěného s nepokřtěným i bez povolení od biskupa nebo udělené vyjímky.. Je tomu opravdu tak ? Hodně se v tom ztrácím. Budu Vám vděčná za jakoukoliv radu či informaci 🙂
Odpovedať
Myslim si, ze vo vasej situacii proste svadba v kostole nie je mozna a nevidim v nej ani nejaky hlbsi vyznam, tak ako to u svadbach v kostole byva
Odpovedať
podla mna nie, hlavnym problem vidim uz len to, ze nemas za sebou krst a tie ostatne nalezitosti
Odpovedať
Tiež si myslím, že to nepôjde. My budeme mať gréckokatolícky sobáš a nás sa kňaz pýtal, či máme so snúbencom všetky potrebné sviatosti + musíme potom predložiť naše krstné listy resp. kňazom overené kópie. Až keď sme potvrdili, že máme potrebné sviatosti, tak až potom sme sa mohli zúčastniť náuk (školy snúbencov).
Odpovedať
ak svadba v kostole, tak by si mala mat vseko co k tomu patri, lebo inak vies, uplne sa vytraca ten vyznam celeho obradu v kostole
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?