Zatvorený farský úrad

Ahojte, ako riešite situáciu so zatvorenými úradmi? Svadbu máme v júni a nakoľko je úrad zatvorený mám strach, že nestihneme vybaviť čo treba. Potrebujeme ešte urobiť zápisnicu o sobáši a povolenie na sobáš, nakoľko mám druhú svadbu v kostole. Ako riešite náuky? Na kurz sa nedá prihlásiť a všetky náuky sú dočasne zrušené :-(
Odpovedať
@chelsey987 pohoda, kľud, nestresuj ešte je príliš skoro 🙂 my máme možno svadbu budúcu sobotu, a zápisnicu sme boli podpísať až dnes, vopred som bola s pani dohodnutá 🙂 náuku sme mali 1 a to minulú sobotu a online 🙂 takže kľud, na stres máš kopec času, všetko sa dá vyriešiť 🙂
Odpovedať
Spoj sa telefonicky a dohodni s nimi po telefóne ako to teraz realizujú, ja som to takto riešila
Odpovedať
Skúšala som telefonovať, ale nikto to neberie :-| Keď sme boli na fare v novembri kázali mi prísť v januári, ale žiaľ opatrenia sú ake sú. Bolo mi povedané, že to povolenie môže trvať aj 90 dní a ak to nestihneme máme po svadbe. Na náuky sú rozpísané presné termíny a jedna z nich je 6.2. a druhá až v máji tesne pred svadbou. Začínam panikáriť :-(
Odpovedať
@chelsey987 nepanikár, skús si pozháňať ešte iné číslo, možno od niekoho dostaneš aj jeho súkromné, alebo @ ho skús bombardovať, ak ti neodpovedá, skús vyššie, na prípadne farára z blízkej obce, či ti nevie sa spojiť s tým farárom 🙂
Odpovedať
@chelsey987 teraz na taketo veci nebudu moc prihliadat, kedze je situacia aka je a do juna je este fakt kopu casu. aj my mame v lete svadbu a este zapisnicu nemame vypisanu.
Odpovedať
Ahoj tiež si myslím že máš ešte čas 😉 my máme svadbu v marci tento rok a ešte sme nič nezačali vo veľkom plánovať. Aj tak budeme mať iba obrad. S kňazom sme v kontakte iba telefonicky a jeho názor je že náuku môžme kľudne absolvovať aj po svadbe keď sa uvoľnia opatrenia alebo si dáme iba online stretnutie... Úrady pracujú na home office tak ak sa ti nepodarí dovolať skús poslať mail určite majú mailovú schránku. Držím palce.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahooj . Ja mam svadbu 5.6. A volala som mu este minuly rok a hovoril mi nech mu januari zavolam tak prave dneska som mu volala . A povedal mi ze v marci mu mam zavolat ze vsetko stihame ze mam byt v klude . Tak ma potesil teda bola som v strese ze co mi povie . A že nauky potom dohodneme 🙂
Odpovedať
neboj teraz su aj oni ustretovi a vsetko stihnete vyriesit uvidis netreba stresovat
Odpovedať
Hádam máte pravdu, že sa to stihne. Počkám po lockdowne a uvidím. Dúfam, že už potom budem môcť riešiť tie papierovačky.
Odpovedať
urcite to stihnete neboj sa nicoho vsetci su teraz viec ohladuplnejsie v takychto veciach
Odpovedať
Profilova fotka
@molisia ahoj chcem sa opýtať že či si normálne ďalej vybavujes veci keď ešte nemáš zápisnicu spisanu alebo začneš všetko plánovať až keď spises zápisnicu lebo ani ja nemám ešte spisanu a neviem ci si mám vybavovať normálne ďalej veci ako DJ fotograf atď
Odpovedať
@iva_hulinova ahoj, my máme zabezpečené všetko okrem papierov, pretože sme prekladali svadbu z minulého roka. Myslím si, že kľudne si môžeš rezervovať dodávateľov, lebo nie je dobré nechať to na poslednú chvíľu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@chelsey987 ok lebo mám zajednanu iba sálu a obrad máme na urade a tam nám povedali že nech prídeme v apríli alebo máji a potom to spiseme podľa toho aká bude situácia tak som zostala v neistote že čo ďalej robit
Odpovedať
@iva_hulinova my pri najhoršom zrušíme len dopravu pre hostí a ubytovanie. Fotografa si nechávame, lebo v ten deň sa chceme fotiť, koláče do krabičiek aj víno rozdáme. Sálu nechávame, lebo ak by sa nedala urobiť svadba so všetkým, tak len preložíme termín a urobíme oslavu inokedy a neprepadne záloha. No a kapela už podľa možností. Neviem, či budú mať voľný aj náhradný termín, ale im sme zálohu nedávali. Už len vybaviť tú zápisnicu a povolenie na druhý sobáš v kostole.
Odpovedať
Profilova fotka
@chelsey987 ok ďakujem za rady a držím palce nech vám to konečne vyjde 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@chelsey987 Táto otázka je síce úplne mimo témy, ale keď už spomínaš ubytovanie a dopravu pre hostí... Môžem sa spýtať, či toto máte v pláne hradiť hosťom vy? Ja keď som sa kamoša, čo už svadbu mal pýtala, že či mám ľuďom ktorí sú z iného mesta hradiť aj ubytovanie tak mi povedal, že v žiadnom prípade. Tak teda ak sa môžem spýtať ako to teda je. Ďakujem!
Odpovedať
@amelie22 ospravedlňujem sa, že je to už mimo, ale odpovedala som len na príspevok. Ubytovanie pre hostí platia moji budúci svokrovci, lebo tých ľudí si pozývajú oni a doma nemajú dostatok miesta. Ide to mimo mňa a je asi na zvážení každého či chce platiť ubytovanie alebo nie. Mňa najviac z celej svadby trápia tie náuky a zápisnica, lebo ak toto nestihneme môžeme sa rozlúčiť so svadbou v kostole a na úrad nechceme ísť.
Odpovedať
Profilova fotka
@chelsey987 Aha, to chápem. Ďakujem za info. U nás zase svadba v kostole nepripradá do úvahy, takže aspoň o jednu starosť menej.
Odpovedať
@chelsey987 ale to jednoznacne zistite, nejako online sa to bude dat vybavit. toho by som sa nebala.
Odpovedať
@nikitka89 konečne mi odpovedali na mail a máme prísť 9.2. na faru spísať zápisnicu. Žiaľ panika trvá ďalej. Odpísali mi, že asi nestihneme vybaviť povolenie na sobáš do júna. Povolenie na sobáš nedávajú automaticky, ale na základe posúdenia, ktoré trvá 3-4 mesiace. Podrobnosti mi povedia osobne. Náuky sú dočasne zrušené a nerealizujú ich online. Jedine, ak máme záujem môžeme sa prihlásiť na kurz. Žiaľ nedá sa tam prihlásiť nakoľko je zlá situácia. Tak uvidíme.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?