Civilný obrad na Slovensku po tom v cudzine

Tak po dlhsej dobe a lamani si hlavy som sa rozhodla poziadat o pomoc resp radu. Moj mily je cudzinec, takze si viete predstavit tie papierovacky okolo sobasu na Slovensku. Kedze to bolo omnoho jednoduchsie tak sme sa vzali v jeho krajine. Mame vsetky papiere, prelozene, opeciatkovane 1000 peciatkami z roznych uradov aby som to mohla pouzit na Slovensku. No ale k veci..... rada by som mala taky mensi obrad (civilny) na Slovensku kvoly rodicom a znamym. Ale neviem ako zacat planovat take nieco... som z toho zmatena... Ma niekto takuto skusenost. Svadba by mala byt v decembri. islo by len o nieco velmi male. Neviete poradit prosim....
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj poradit velmi neporadim,ale je ist ze zacay musis na urade.najprv papiere a ten zvysok bude "uy len hracka".lovu zdar.
Odpovedať
skús : http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defaul... vela stastia
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Michaela, ;-) ak si z okolia PP, alebo SN, poradím ti agentúru, ktorá ti pomôže s vybavovačkami aj so svadbou, nie sú drahí a hlavne vedia poradiť.
Odpovedať
Ahojte Kocky... dakujem velmi pekne za vase odpovede. Problem je aj v tom ze nie som na Slovensku. Georgia - ja som z okolia BA takze neviem ci by mi pomohli ale keby boli ochotny tak aj hej.Inak som rozmyslala, ze mozno by sme to mohli mat na Silvestra alebo tak. Chceli by sme ist niekde na chatu okoli Popradu, Dolneho Kubina. To by nebolo zle riesenie. Este raz dakujem Papa
Odpovedať
miska, nabuduce by bolo dobre v nazve temy okrem toho "pomoooooc" uviest aspon par slovami ze o co ide... Mozno by ti viac kociek poradilo ;-)
Odpovedať
Michaela, po civilnom sobáši v krajine, ktorej sobáš je právoplatne platný aj pre Slovenskú republiku je protizákonný. Nemôže si niekoho vziať, keď si už oficiálne vydatá napriek tomu, že je to tá istá osoba. Musíš podať o vydanie slovenského sobášneho listu na základe tvojho zahraničného, ale civilný sobáš ako taký ti nikde nedovolia, už len z toho dôvodu, že napr. tvoj manžel pre sobáš v SR potrebuje osdvedčenie zo svojej ambasády, že je slobodný, čo nie je.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?