Info o svadbe v Dominikánskej republike

Profilova fotka
Ahojte, pisem sem, lebo sa za dva mesiace vydavam v DR a mala som problem s tym, ze som sa nikde nevedela dopatrat informacii. Takze buduce nevesticky, tu su moje poznatky Na svadbu v DR potrebujete dodat - rodny list nie starsi ako 6 mesiacov (vybavite na matrike, kde ste sa narodili. Ak vsak mate miesto narodenia v Galante napriklad a byvate v BA-Petrzalka, staci ak si zavolate na matriku mesta, kde ste sa narodili a poziadate o revidovanie vasho rodneho listu. Pracovnicka nieco odskrtne v systeme a rodny list potom budu moct vytlacit kdekolvek na matrike, kde o neho poziadate. Vydanie stoji 5 €) - cestne prehlasenie o tom, ze ste slobodna potvrdene notarom (ja som vybavila za 3 €) - potvrdenie z matriky, ze SR nevydava potvrdenie o sposobilosti k uzavretiu manzelskeho zvazku (vitajte v absurdistane, ale bohuzial to uz tak je. Na matrike vyplnite ziadost a oni vam ho vydaju, taktiez za 5 €).Toto musite mat obaja Dokumenty dalej je potrebne opatrit apostilou SR. Ta sa vybavuje na okresnom urade. V BA je to od 1.2.2016 budova starej IKEI. Apostilovane doklady sa musia dat prelozit sudnym prekladatelom do spanielciny a oscanovane poslat tam, kde sa beriete. Za nas to riesi cestovka. Originaly prinesiete so sebou na miesto konania svadby. Ja som momentalne vo faze, obstaravania apostily. Kludne sa pytajte ak mate otazky.
Odpovedať
Ahoj. Môže sem hodiť aj - cez akú cestovku to všetko vybavuješ, cez koho riešiš dekoráciu a fotografa..a super by bola aj odhadovaná cena :-) Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Jasne, to neni problem. Ja som to vybavovala cez Satur. Povodne sme chceli sami na vlastnu past, ale lepsie ak sa ti o to niekto postara. Ideme do hotela Iberostar Bavaro Suites na 10 dni. Cestovka najskor preverovala termin, nakolko my chceme legalny obrad, aby bolo platne aj tu na Slovensku. Po potvrdeni volneho svadobneho terminu od cestovky a hotela sme objednavali. kazdy hotel ma svoje svadobne balicky, nas pojde 12 tak sme vzali ten najjednoduchsi, ktory zahrna legalny obrad, nejaku dekoraciu, pripitok, malu hostinu a este par drobnosti. Za pobyt sme platili kazdy 1800 eur. Svadobny balicek nas vysiel 1300 eur/par plus platis aj za prekladatela pocas obradu nejakych 150 eur. Najjednoduchsi balicek bol bez fotografa, kadernika a vizazistu. Ale kedze mi vlasy bude robit kamaratka a mamina, ktora so mnou ide je fotografka, toto som nemusela riesit. Ale samozrejme ak ide o hotel, ktory robi svadby, urcite je moznost si doplatit
Odpovedať
Profilova fotka
Aha a dolezita vec, po mojich zlych skusenostiach s bratislavskou pobockou saturu sme vsetko vyriesili s pobockou v Kosiciach (aj ked sme z BA). Konkretne s pani Sustrikovou, ktora je fantasticka, zodpovie vsetky otazky a vrelo odporucam
Odpovedať
To si ma teda prekvapila...my sme z Kosic a riesime to cez Bratislavský Satur..tu v KE sa s nami ani velmi nechceli bavit, ako keby sme ich "obtazovali" otazkami...ale skusim sa pytat rovno za p. Sustrikovou ako pises..dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
No u nás zasa naopak. Boli extrémne neochotné panie v BA, my sme boli osobne aj na pobočke, aj sme volali, ale stále nás len odbíjali a pritom nás ide spolu 12, chápeš my sme platili 21 500 eur, čo myslím, že z toho je pre ne provízia jak hovado, no ale tak neboli ochotné, tak prišli o kšefty :)
Odpovedať
Profilova fotka
No tak dopĺňam informácie. S dokumentami kvôli apostile pôjdete do kontaktného centra v budove starej IKEI. Po celej ploche sú tam rozmiestnené kolkomaty, pokojne si kúpte jeden v hodnote 40 €. My sme davali na apostilu rodne listy a potvrdenie z matriky, ze matrika nevydava potvrdenia o sposobilosti k manzelskemu zvazku. Cestne prehlasenia sa neapostiluju. Za jeden dokument si pytaju 10 €, takze dokopy 40. Takto opeciatkovane dokumenty sa musia dat prelozit sudnym prekladatelom. Nam to robil pan Martin Krisko. Je uplne skvely, pracuje rychlo a mozem len odporucit. Dokumenty potom naskenujete a poslete cestovke/pripadne do hotela priamo, aby ich mali spolocne so scanom vasich pasov. A mate to
Odpovedať
Profilova fotka
Tak nemáte :) Práve mi volali z cestovky, že je potrebné dodať ešte niečo. Takže žienky, keď už ste vybavili podklady z miestneho úradu, oapostilovali a dali preložiť súdnym prekladateľom, hádajte čo? Aj ten jeho preklad apostily je potrebné oapostilovať. Takže v utorok idem do kontaktného centra pre 4 ďalšie apostily, jedna radosť. Som zvedavá, čo mi povie milá pani za okienkom, keď od nej budem chcieť apostilu na dokument, na ktorom nebude rozumieť ani slovo :))))
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Ahoj. PLS ak mozes, pomoz mi sa zorientovat v tych vybavovackach. Tiez planujeme svadbu v DR uz tento maj, co je dost na tesno......Ak som dobre pochopila, tak vsetky papiere, originali aj preklady musia byt apostilovane? Toto ste tiez potrebovali: notárom overené oznámenie, potvrdzujúce ich rodinný stav, ktorý je overený konzulátom Dominikánskej republiky v ich krajine pôvodu. Nepochopila som to s tym RL, ktory nesmie byt starsi 6 mesiacov. To si mame vybavovat nove rodne listy? Dakujem za odpoved :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@lenkaf0508 ahoj. Predpokladam ze si beries Slovaka. Neviem ci mi budes vediet pomoct ale ja si beriem Brita. Zijem v uk uz 11 rokov. Aj tak musim vsetky moje doklady vybavit doma alebo mozem tu v uk. Dakujem Natalia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@lenkaf0508 dobrý deň ako ste riešili papier o rodinnom stave lebo viem ze Slovensko nevydáva tento papier
Odpovedať
@lenkaf0508 dobrý deň mala by som.par otazok dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?