Svadba na slovensku - trvalý pobyt v zahraničí. Ako postupovať?

Profilova fotka
Ahojte, v lete by sme sa chceli s priatelom vziat. Sobas by sme chceli na slovensku, obaja sme slovenskí obcania. Len ja uz nemám obciansky, pretoze mam trvalý pobyt v Rakúsku, cize mám len pas. Máte niekto skúsenosti s takouto situáciou? Je nutné, aby som ja nieco dokladala na matrike? Skúsam to aj touto cestou, akosi som este nemala cas sa popýtat priamo na slovensku ideme tam o dva týzdne. Tak som chcela skúsit aj totou cestou. Som na stránke po prvý raz Vopred dakujem za odpovede Mirka
Odpovedať
Profilova fotka
najlepsie ti poradia v tvojom pripade na konkretnej matrike, na ktoru si pojdete sobas nahlasit...moj snubenec je rodeny rakusan, on predklada na nasej matrike cestovny pas, rodny list, trvaly pobyt a sposobilost uzavriet manzelstvo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zanet_ronny ahoj velmi pekne dakujem, ano budem volat na matriku. Len som tu po prvy krat, a chcela som sa spytat a dako nadviazat kontakty :) mozem sa este spytat, potvrdenie o trvalom pobyte-stacil mu prelozeny meldezettel? dakujem Mirka
Odpovedať
Profilova fotka
@mirka_martin: neviem ti teraz povedat, ako presne sa vola ten doklad, ktory si ronny doniesol zo sebou na matriku...len nezabudni, ze vsetky doklady zo zahranicia musia byt prelozene sudnym (oficialnym, certifikovanym) prekladatelom na Slovensku.
Odpovedať
Profilova fotka
aha, to by vadilo, keby som to mala prelozene v rakusku do slovenciny? mam tu lacnejsieho prekladatela :)
Odpovedať
Profilova fotka
asi by to vadilo... nam matrikarka povedala, ze to musi byt prelozene na Slovensku, teda ze tam musi byt peciatka slovenskeho prekladatela... ale co sa tyka prekladu sobasneho listu, to si uz nepamatam, ze ci vtedy je to jedno, alebo naopa, ci rakusky urad pozaduje preklad s rakuskou peciatkou ;-) kedy mas svadbu?
Odpovedať
Profilova fotka
v plane mame jul-august. zajtra este volam na matriku z mojho rod.mesta a potom matriku, kde sa bude konat sobas. Uz len aby mi potvrdili, co treba. A hned podpiseme termin :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
zanet-ronny prosim ta mohla by si mi napisat či tvoj manžel dostal to osvedčenieo pravnej sposobilosti bez problemov alebo si musela priniest aj tvoje dokladypreložene so slovenčiny do nemčiny dakujem za odpoved
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?