Svadba v Mexiku. Ako vybaviť nový rodný list?

Ahojte babenky, My sme sa rozhodli pre svadbu v Mexicu v resorte Excellence Riviera Cancun. 8-) Svadba bude v oktobri 2010. Pomalicky sa zaciname pozerat do dokumentov co budeme potrebovat. Kedze ja zijem v Londyne, moja maminka mi bude vybavovat papierovacky a ja vlastne neviem kde zacat. =-) Mate niekto prosim vas informacie ako sa vybavuje novy rodny list? Bolo mi povedane ze je to v celku jednoduche.....Je to naozaj len otazka ist na matriku a mozu to vybavit rodicia? Takisto potrebujem najst Spanielskeho tlmocnika v okoli Brezna idealne. Mate niekto nejake informacie co sa tyka Apostyly? Tichucko dufam ze Matricny urad tie informacie poskytne maminke. Totiz potrebujem slovensky, aj prelozeny do spanielciny rodny list aj s Apostylou. Vopred dakujem za pomoc. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p...
Odpovedať
Ahoj, My sme boli v Cancune na dovolenke a dovolim si povedat,ze Playa del Carmen je ovela romantickejsia a krajsia ako Cancun...Cancun je velmi komercny...a na kazdom kroku sa ta snazia oklamat. Nechcem ta ovplyvnovat ale skuste si zistit aj Playa del Carmen... Na buduce urcite uz len tooto miestecko.
Odpovedať
Dimenzi: ja som sa tiež vydávala v zahraničí a chcem sa ťa opýtať.... to na tej pláži bude tvoj hlavný sobáš? teda myslím, či to bude ten pravý aj s podpismi atď... lebo vieš ono to nemá veľký zmysel sa tam aj úradne sobášiť, pretože tá svadba na SR aj tak platiť nebude... ja som si brala mexičana v Španielsku, lebo to bolo najľahšie kvôli papierovačkám... nepíšeš či ste obaja slováci alebo ako... ja som na sobáš v zahraničí potrebovala rodný list pre použitie v zahraničí (tak sa to volá, je tam taká zvláštna pečiatka, stojí len nejako 1,50 Eur) a apostilovať to dáš na Slovensku... lenže preklad musí byť spravený súdnym prekladateľom krajiny kde sa budeš sobášiť (čiže v mojom prípade som to nemohla mať preložené zo Slovenska, ale v Španielsku...) a navyše... potom už podpísanú svadobnú zmluvu, znovu apostilovanú, donesieš na SR, znovu sa to prekladá, a dáš to uznať na matrike (čaká sa na to 3-4 mesiace a je to oveľa komplikovanejšie ako uzavrieť rovno sobáš na SR a potom mať ten romantický na pláži...)... nehovoriac o tom, že v Mexiku akoby náš sobáš neexistoval, musíme ísť ešte niekedy na ambasádu tu v Španielsku a znovu sa podpísať... je to hotový galimatiáš, lenže u nás sa to ináč nedalo, lebo on na SR cestovať nemal čas a keďže žijeme v Špan. tak to šlo ľahšie takto... ale ak ste vy obaja slováci, tak si ušetri tieto vybavovačky, nemá to zmysel... ja som si myslela, že keď existuje internet ta to hádam nahádžu do systému a bude to platiť na celom svete a nie len v jednom štáte, žiaľ nie je tomu tak... :-| A mamina bude minimálne potrebovať tvoje splnomocnenie... Držím palčeky ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?