Svatba Češky se Slovákem na Slovensku

Profilova fotka
Poradíte mi prosím jaké dokumenty jsou potřeba ke svatbě na Slovensku s tím, že já jsem Češka a přítel Slovák, svatbu chceme na Slovensku? A hlavně jak dlouho to trvá tohle papírování, respektive kdy s tím začít, kolik měsíců před svatbou nejpozději? Něco jsem si už přečetli na internetu ale byla bych vděčná za osobní rady a zkušenosti, díky moc!:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@erik_hanka ja som akurát toto doriešila, beriem si Dána...takze občiansky preukaz,potvrdenie o trvalom pobyte,doklad o osobnom stave-ze ste slobodná,rodný list,ak ste náhodou rozvedená tak aj právoplatný rozsudok o rozvode....všetky dokumenty musia mať vyššie overenie-apostille....preklady tuším netreba robiť z českého jazyka
Odpovedať
Profilova fotka
@erik_hanka a ako dlho?no to záleží od nich ale nám väčšinou každý dokument z Dánska prišiel tak za týždeň a potom sme to posielali na overenie na ministerstvo v Dánsku a to boli asi 2 týždne (týždeň kým im to tam prišlo a druhý týždeň kým to prišlo späť na Slovensko)
Odpovedať
Profilova fotka
@erik_hanka a ak priateľ nemá trvalý pobyt na Slovensku,tak nech si radšej prezistí na matrike,či nebude aj on musieť doložiť potvrdenie o trvalom pobyte z ČR
Odpovedať
Profilova fotka
velmi děkuji Lucia :-) Přítel má trvalý pobyt na Slovensku, je Slovák a já mám trvalý pobyt v Česku. Ono je tady těch diskuzí hodně o tom, já vím že se asi hloupě ptám:-D Ale našla jsem jenom když si bere Češka Slováka, ale mají svatbu v Česku. My to máme tak že chceme svatbu na Slovensku. Bereme se v polovině Octobera. takže ještě je tedy na vybavování čas? Ještě nějaké potvrzení z české cizinecké policie že budu potřebovat,ne starší 7 dní před svatbou. A tedy všechno to vyřeším na matrice v Česku, ano?
Odpovedať
Profilova fotka
A ještě se zeptám asi blbě ale ráda bych měla jistotu, když bude moje svědkyně Češka a máme svatbu na Slovensku, potřebuje k tomu také nějaké papírování aby mi mohla jít svědčit?
Odpovedať
Profilova fotka
@erik_hanka nooo kde to vy vybavíte všetko vám neviem povedať ale napr.potvrdenie o trvalom pobyte si myslím že vybavíte na ohlasovni pobytu (aspoň na SVK)...ale si myslím,že ak si zavolate na matriku tak vám presne povedia kde a čo zozeniete...potvrdenie z cudzineckej polície nie staršie ako 7 dní?Ako sa to ma volať?my sme nič také nevybavovali akurát ten doklad o osobnom stave nesmie byť starší ako 6 mesiacov!! Na to akurát pozor....no ja osobne by som si to pomaličky radšej začala vybavovať už teraz. Nikdy neviete čo Vám do toho môže prísť a aspoň nebudeme mať potom zbytočne stresy ....no a čo sa týka tej svedkyne....to Vám naozaj neviem určite povedať,radšej nech priateľ zavolá na Slovensko na matriku a opýta sa....lebo priateľ chcel tiež za svedka jeho kamaráta (Dána) ale na matrike mi povedali,že tam by sa museli zas robiť preklady a overenie (asi iba rodného listu Neviem určite).....ale viem ze mi spomínala matrikarka,že keby bol z ČR tak tie úradné preklady netreba robit
Odpovedať
Profilova fotka
@erik_hanka ja su myslím,že ani by možno nič nepotrebovala aby mohla ísť svedčiť....lebo za bežných okolností je treba aby bol dotyčný/dotyčná plnoletý a mal platný občiansky preukaz......ale radšej nech si priateľ zavolá..a svadba bude v kostole?
Odpovedať
Profilova fotka
moc děkuji Luci, určitě se na to ještě poptáme, já jenom kdyby někdo věděl už takhle dopředu.Ale poptáme se určitě.V kostele svatbu mít nebudeme. Zatím nám místo ještě nepotvrdili jestli mají volné ale doufáme že ano :-) . Děkuji moc za všechny rady Luci!:-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?