Boli ste na svadobnej ceste na Kube?

Profilova fotka
ahojte nevestičky, má s tým niektorá skúsenosti?
Odpovedať
Kubu odporucam a cim skor kym to tam amici nepokazia ;-) sice to uz bude zo 5 rokov co som bola na Kube odporucam ale vsetkymi 10 hlavne kombinacia poznavacka/pobyt. My sme boli cez Satur a mali sme neskutocnu sprievodkyni kubanku co vedela po cesky :-) bol to asi 2tyzdnovy zajazd pol na pol poznavacka pobyt a je to fakt ako ist do ineho sveta..
Odpovedať
ahoj my ideme na Kubu-Varadero ale v mesiaci april :)nasli sme dobre odporucanie tuto na jednu cestovku...takze sa tesime :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, ja som síce nebola po svadbe ale až k 15. výročiu - v marci tento rok a len odporučam naozaj aj všetkymi 20timi. Neolutuješ, a treba čím skôr, lebo sa otvára amerike, a už to nebude ono. A ako napísala aandrejjka určite napolovicu poznavačka/pobyt - my sme tak tiež mali. Jasné na svad. cestu môžeš ísť aj na maledivy, dominikanska, barbados, mauricius a podobne. Ale tam okrem šnorchlovania a vyvalovania na plaži nebudete robiť nič iné, pokial ste tie typy že aj spoznať jednoznačne odporučam, ps : my sa tam chceme určite vrátiť :-)
Odpovedať
@weja146 joj pokial mas moznost tak urcite chod. Sice som tam nebola, ale moja sestra tam bola minuly rok takto koncom oktobra a velmi si vychvalovala. Ze to tam je krasne a ked aj fotky ukazovala tak brutalne to vyzeralo
Odpovedať
@weja146 tam tuzim ist, tiez som to uz snubencovi spominala ze by sme mohli nejaku taku drahsiu svadobnu cestu vymysliet ale este uvidime ako budeme na tom finance. Ale pokial si to mozte dovolit tak urcite chodte!
Odpovedať
Ja som tiež uvažovala nad nejakou exotickejšou dovolenkou tento rok, ale tiež neviem ako nám financie dovolia. Zatiaľ každý s kým som sa bavila kto bol na kube si chválil. Hlavne more samozrejme ale aj celkovo prostredie. Stále sa rozhodujeme ale ani dominikánska republika nevyzerá zle
Odpovedať
Profilova fotka
tak ideme na Kubu :-) tusim cez airstop :-) dakujem za komenty, verim, ze aj my si budeme pochvalovat, ale nechceme sa len vyvalovat na plazi,ale aj nieco vidiet
Odpovedať
@liviaz aj po Dominikánskej je kde chodiť, najmä v oblasti Puerto Plata, len si to treba naštudovať, popozerať na mapách a ide sa :)
Odpovedať
Profilova fotka
@domcicipatcici áno však jasné že je kam chodiť, no tá kultura a ,,iny " komunistický život je len na kube. Ten starý vozový park a uplna bezstarostnosť kubánčanov :-)
Odpovedať
baby a ste tu niektorá taká, čo ste boli bez cestovky?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuska_bluzka na modrom koníkovi je diskusia dovolenka na kube, tam su aj take čo šli bez cestovky, ale teda oni vedeli perfektne španielsky. Ja keby viem španielčinu, neváham, kupim letenky a idem, ale neviem....dá sa krásne ubytovať u domácich a pochodíš si s taxikmi alebo si požičiaš auto. Len je to vždy viac risk...
Odpovedať
@liviaz kamoška tak bola na Kapverdoch a teda bola veľmi spokojná, ale ja neviem či by som si na niečo také trúfla. Býbali u domorodcov ale tí vedeli aj po anglicky chvala bohu. Ja teda na také veci vôbec nie som a po španielsky neviem ani zaťať :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@marion_etta kapverdy lakaju aj mna - ale musím vyhrať najprv tie euromiliony - ja si idem zaplatiť ten 2 mesačny kurz na španielčinu, pokušala som sa sama, ale nejde to - je to proste španielska dedina :-D :-D :-D
Odpovedať
@liviaz no za tých 90 miliónov toho stihneš pobehať trošku viac takže španielčina sa ti určite zíde :-D :-D ja som tiež skúšala ale totálne bez úspechu a myslím že aj hociktorý učiteľ by mal zo mňa hlavu v smútku :-D :-D
Odpovedať
@liviaz tak písala si to v tom štýle, že v dominikánskej, Mauríciu, barbadose sa len leží na pláži, pričom ako píšem v Dominikánskej je tiež čo vidieť :) a čo sa týka Kuby, tak jednoznačne má zasa iný charakter (špecifický)
Odpovedať
Profilova fotka
kočky, akurat som si citala o Kube a hmm...nebolo to pozitivne...nem hovory, nem internet, kradne sa tam...atd, ze nemam mat velke ocakavania :-(
Odpovedať
Kuba je jedna z krajín kde by som chcela určite raz ísť ak našetríme dosť peniažkov. Ale skôr som zvedavá na krajinu ako takú ako na pláže, aj keď aj to býva veľké lákadlo. Kamoška bola v strednej Amerike a bola spokojná pobehala toho viac a síce ju to soť vyšlo ale zasa videla kus sveta a úplne inú mentalitu a iné hodnoty ako máme my.A o to ide aj mne vidieť niečo úplne iné než na čo som zvyknutá :)
Odpovedať
Profilova fotka
@aandrejjka a ake fakultativne vylety odporucas?
Odpovedať
@weja146 my sme boli minulý rok na dva týždne, aj sme boli na nejakých výletoch aj sme lezali na plazí, nikto nas neokradol ani sme ziadnu kriminalitu nezaznamenali, určite si treba davat pozor, ale to dnes uz vsade.. Sice ľudia su na Kube chudobní a vynaliezavi ale práve vdaka tomu sme tam vdaka nim niekedy aj usetrili :-D obchodujú so všetkým a kupis od nich lacnejšie.. Napr listky na výletny bus sa nam podarilo.; co sa tyka vyletov, určite choďte na ostrov cayo largo, aj ked je to drahsie lebo sa tam leti lietadlom a pokracuje katamaranom, ale je to neskutočná nadhera. Urcite aj do havany treba ist, boli sme aj v iných mestach, tam napr v muzeu che guevaru alebo v najstarsom meste, neviem teraz z hlavy nazov ]-( ale je super len sledovať tu krajinu a domacich, ako ziju, iny svet.. Ak Ste dobrodruzni a odvazni pozicajte si auto, vezmite mapu a prejdite kubu krizom krazom :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@annslcv dakujem za tipy, to je super, uz som si pozerala fakultativne vylety a ten katamaran chceme a aj Havanu :-)
Odpovedať
@weja146 a čo ešte ste vymysleli? aké výlety? budete len v jednom alebo sa budete presúvať?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuska_bluzka asi na vlastne riziko nic, len v ramci hotela a chcela by som jednoznacne Havanu a Cayos
Odpovedať
Profilova fotka
kočky, ako to vyzera v tom leitadle? da sa to prezit? lebo rozmyslam,eci si zarezervujeme aj sedadla nejake dvojky, ako byt vo stvorke pri sebe...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?