Maledivy - rezort alebo súkromné ubytovanie

Ahojte nevestičky :) ...letenky máme len teraz zvažujeme či sa naozaj oplatí si priplatiť za rezort alebo ísť na thodoo, máte niektorá reálne skúsenosti? Ďakujem moc x-) x-)
Odpovedať
@conta22 my sme sa rozhodli pre lokalne ostrovy Ukulhas, Rasdhoo a Thoddoo (dá sa medzi nimi premiestňovať), rezort by bol pre mňa osobne nuda :D
Odpovedať
@natka113 to je mozno pravda. Tak ale podla mna zalezi aj od samotneho loveka, aku ma on predstavu o elej dovolenke. No ako si pisala, tak mna by tiez nebavilo byt cely ten cas zavreta na jednom mieste
Odpovedať
Profilova fotka
my sme boli aj na ostrove u "miestnych" aj v rezorte. nevyhoda byst na lokalnych ostrovoch je, ze tam byvaju maledivcania a tym padom sa tam treba prisposobit v urcitych veciach. v plavkach mozes chodit len na urcitych miestach - vacsinou spravia oddelenu plaz pre turistov, kedze u nich chodia zeny zahalene. tak isto aj muzi, moj muz nemohol byt bez tricka napriklad atd. nepredava sa tam ziaden alkohol, co mne teda nevadilo kedze nepijem, ale nikomu by mohlo. proste maledivcania nepiju, ani s alkoholom neprichadzaju do kontaktu, nemozu. V rezortoch pracuju srilancania, atd, nie maledivcania, aby tam mohli pracovat s alkoholom :) Co je zase vyhoda je, ze je to o dost lacnejsie ako rezort. a teda, kazdy ten maledivsky ostrov je dost maly, vacinu prejdes za 30min peso a tym padom ci si zavreta na takomto ostrove, alebo na tom istom ostrove len je tam rezort a je to prisposobene turistom, je asi jedno. No a v rezorte je to samozrejme krajsie, ale nie uplne autenticke, kedze je to umelo vytvorene. Za to sa tam staraju o plaze, aby tam nebol ani jediny koral a boli totalne ciste a krasne. Toto na miestnych ostrovoch samozrejme nerobia, ziju tam beznym zivotom. Mas tam viac pohodlia, mozes byt cely den v plavkach, vies si dat drink atd .. Takze zalezi na tom co clovek ocakava, prfeferuje. Jaj a teda pre mna najdoilezitejsia vec. Na maledivach je okolo 17-18:00 uz uplna tma, na ostrove u miestnych sme nemali co robit potom. samozrejme vies byt s muzom v izbe a venovat sa sami sebe :) Ale teda z mojej skusenosti - na ostrove u miestnych som sa nudila viac ako v rezorte. z rezortu sa mi nechcelo odist, kdezto z miestneho ostrova som isla uz domov aj rada.
Odpovedať
Ďakujem vám všetkým za odpovede, vybrali sme nakoniec rezort 8-)
Odpovedať
@conta22 Ahoj, před pár lety jsme letěli na svatební cestu do tohoto resortu Royal Island. Tenkrát to bylo ale s cestovkou, myslím, že to byla tato https://www.maledivy-sri-lanka.cz Sice jsme se trochu plácli přes kapsu ale na svatební cestu člověk jede jen jednou. :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?