Tipy na svadobnú cestu v júli - exotika

Profilova fotka
Ahojte..chceli by sme íst na svadobnú cestu v júli a nevieme sa rozhodnúť kam... Páčia sa nám exotické destinácie Mauricius, Bali, Thajsko... ale kľudne aj niečo iné... chceme spojenie oddychu a poznávačky. Čo by ste nam odporucili ;) Alebo si máme počkať na jeseň? :D
Odpovedať
Profilova fotka
Zanzibar :) ..ale exotike v juli by som sa ja osobne vyhla lebo v Azii je vtedy brutalne teplo... takze by som pouvazovala napriklad nad Juznou Amerikou
Odpovedať
skus pozriet Bubo a Satur na taketo exoticke poznavacko-pobytove.. ja som uz na zopar bola cez nich :)
Odpovedať
Profilova fotka
@123choco123 zanzibar bol ako prvy co sme chceli, len nas vsetci strasia malariou :D a nechcem celu dovolenku rozmyslat nad tym kde ma moze ustipnut komar :D
Odpovedať
Profilova fotka
@aandrejjka dakujem za tip my by sme to chceli riesit bez cestoviek aby nas to vyslo lacnejsie
Odpovedať
@petkajojko normalne sa aj ja snazim vyhnut cestovkam ale v pripade exotickych a hlavne poznavacio-pobytovych zajazdov je super mat sprievodcov a naplanovany program... ja som napr bola na Kube cez Satur kde sme mali origos kubanku sprievodkynu ktora vedela po cesky :) take veci by si sa nikdy nepodozvedala len tak sama.. V kazdom pripade si mozes nacitat nejake bedekre ako lonely planet atd..
Odpovedať
Profilova fotka
@petkajojko v juli je vynikajuce pocasie na Bali, v strednom Vietname a super je aj Zanzibar, Seychelly a Mauricius. Dokonca aj Karibik je fajn, boli sme pred par rokmi v juli a vobec neprsalo ani nic. Malarie sa nemusis bat, co sa ma stat stane sa :-D ale nie, pokial budete len v hoteli a turistickych destinaciach staci vam repelent a ani nie je iste ci tam komare budu.
Odpovedať
Profilova fotka
@petkajojko moja sestra bola na zanzibare par mesiacov dozadu :) a nemala ziadnu zlu skusenost s nicim...vcera v thajsku chlapa co seel na wc uhryzol had, ktory z neho vyliezol :D ... hocico sa moze stat hocikde :) a zanzibar sa da super naplanovat aj bez cestovky + ak vam to financie dovolia mozte to spojit s tanzaniou, kde je najlepsie safari a Kilimandzaro
Odpovedať
Profilova fotka
@petkajojko my sme boli napriklad v januari v mexiku, tiez na vlastnu past...vsetko sme si sami vybavili, videli sme vsetko co sme chceli a bolo to mega super najkrajsia dovolenka :) ak budes chciet info, kludne pis IP
Odpovedať
@petkajojko v juli je prijemne na Bali - je to idealne spojenie aktivnej dovolenky a poznavacky. Odporucam ist urcite bez CK, na mieste najdes mnoho lokalnych sprievodcov, ktori vas za par eur povozia po vsetkych pamiatkach. Ostrov je inak velmi lacny - jedlo, masaze, nakupy, vylety... A v hoteli si vsak nedavajte AI - miestna strava je vynikajuca a cenovo velmi dostupna. Mozem porovnat aj s Mauriciom, ktory zanechal velmi dobry dojem, a v lete je tam takisto prijemna klima. Tiez sa da pochodit cely ostrov a su tam gycovejsie plaze a menej ludi. No ak mam porovnat tieto dve destinacie, Bali ma o par bodov viac :)
Odpovedať
@petkajojko na Mauricius by som isla byt vami :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vsetky destinacie ktore si napisala tak tam tuzim raz ist, snad sa mi to tiez niekedy podari :-)
Odpovedať
@123choco123 Juznu Ameriku sme aj my planovali, avsak sme ju uplne zrusili kvoli virusu Zika.... Ten nas velmi strasi, obzvlast, ked sa chceme pokusat o babatko.
Odpovedať
Článok sa načítava...
a co tak nieco take ako plavba lodou a navstivit viacej miest??
Odpovedať
Dnes som pozerala miesta, kam by sa mi pacilo ist na svadobnu cestu... Celkom sa mi pacia Kapverdske ostrovy (zaujal ma nazov :-D ) Cenovo to vychadza v pohode, odlietaju aj z BA zatial, ze ine iba z Prahy a 5 hviezdickove hotely vychadzaju tolko, co inde (napr. zanzibar) 3* ale neviem si predstavit, ze ako tam je realne... zatial sa mi pacia tieto ostrovy... a rezorty vyzeraju fakt paradne
Odpovedať
@123choco123 ahojky, napises mi viac info ako ste si vsetko vybavovali? mna laka tiez mexiko, lenze je to dost drahe cez cestovky :-/
Odpovedať
Profilova fotka
@morenitka letenky som kupovala cez buggetair.pl boli za 380eur z Berlina na Cancun...ubytko som nasla na booking.com hotel OH! Urban Oasis, bol v centre, dalej od plaze ale nam to vyhovovalo pretoze na plazi sme boli len 3-4x a spred hotela chodi bus za nejakych 40centov na nase nas odviezol na plaz (netreba sa bat :D tie busy yzeraju kadejako :D ale su 100% bezpecne)..hotel nas vysiel - 2lozkova izba na 10noci s ranajkami 700eur...letenky sa daju sledovat aj na letenky za babku na FB alebo Vletenky. hned na letisu sme si pozicali auto, aj s poistkou za 350eur a nim sme boli v Tulum, Chichen Itza, Xcaret, ... vyslo to lacnejsie ako by sme si mali kupovat komplet tours autobusom, mali sme vlastny program nemuseli sme sa nikomu prisposobit...a vstupy same o sebe bli do Chichcen Itza asi 10eur, urcite dporucam aj Cenote Ik Kil to je blizko a je tam uzasne (googli :) ) najdrhsi vstup bol do Xcaretu 120eur na cely den, s jednym bufetovym obedom..ale stoji to za to!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@123choco123 Ahoj, práve som objavila letenky do Cancun z Viedne za 359€, reálne rozmýšľam, že ich kúpim, chcem sa ťa ale opýtať, aký ste mali na celú túto 10-dňovú dovolenku budget? ďakujem za odpoveď! :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?