Aká veľká svadobná torta

Profilova fotka
Ahojte! 🙂 Mňa by zaujímal Váš názor, prípadne skúsenosti zo svadby. Budeme mať cca 100 hostí (ak rátame už aj staff) a s cukrárkou som sa bavila, že bude stačiť 2-poschodová torta na cca 70-80 porcií - že nikdy si nedajú všetci a keďže sú tam rodiny s deťmi, tak už ľudia aj poodchádzajú dovtedy. Nechceme z nej dávať do výslužky a nepotrebujeme ani, aby zostala na druhý deň. Svokra ale stále trvá na 3-poschodovej, lebo jej známy to tak všetci mali 😄. My ale nepotrebujeme veľkú opachu a aby nám z nej zbytočne veľa zostalo. Ako to vám vyšlo na Vašej svadbe? Mali ste porcií dosť, alebo málo? Zostalo vám z torty? Ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, neporadim ti k poctom, ale my budeme mat 70ludi dokopy a kazda cukrarka s ktorou som sa bavila o torte mi povedala ze urcite 3posch. ze to krajsie vyzera, pretoze ak by bola 2posch, museli by byt tie poschodia hrozne velke a nespravi to ani taky vysledny efekt. to len na zvazenie tych poschodi. cize my budeme mat 3poschodovu pre 70 ludi, neviem ani kolko KG/porcii, nechala som na cukrarke 🙂
Odpovedať
Toto zaujíma aj mňa 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
Hoci aj nas bude cca 100 a budeme mat 3poschodovu tortu ale zas ako vidiet na fotke prve poschodie nie je neak velke 😁 ale zas samotna torta nebude velka aj podla mna je to zbytocne ja osobne som ani nechcela krajat tortu ale rodina trvala na tom 🤦‍♀️ tak ich budu mat ....napriklad kamoska mala zas mini torticky a jednu vacsiu podla mna super napad len som sa spamatala neskoro
Odpovedať
Profilova fotka
@kati301 @bernadeta4 Ďakujem 🙂 podľa mňa určite aj záleží na celkovom tvare torty, lebo záleží na priemeroch jednotlivých poschodí a výšky korpusov, lebo aj 2 aj 3-poschodová vedia byť veľké aj malé 😄 mne osobne sa celkovo tie 2poschodové páčia viac a páči sa mi keď sa obe poschodia robia viac na výšku, len mi skôr ide o tie porcie asi aj 🙂 či 80 porcií stačí 🙂
Odpovedať
@vtacatko113 my budeme mat len 50 hosti a budeme mat 1x trojposchodovu, 1x dvojposchodovu a 1x jednoposchodovu 😄 😄 😄 ja som si nevedela vybrat len 1 typ torty, tak som zajednala od 2 roznych cukrarok, plus jednu chce spravit buduca svagrina, ktora rada pecie.. no v kazdom pripade ti urcite povie cukrarka, aku velku pre kolko ludi treba. Mne poradili a nechala som to na ne.. myslim, ze ak povies, ze chces vylozene len 2 poschodia, tak ti taku spravia v takej velkosti, aby to bolo dost.. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mať 100 hostí, ale rozhodli sme sa iba pre takú malú tradičnú svadobnú tortu (cca 10 kúskov) a potom budú 2 macronkové veže ( v jednej je 70 ks) pre svadobných hostí, miesto klasickej svadobnej torty 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@vtacatko113 urcite staci podla mna vsak napriklad ja hned viem aspon 20 ludi povedat s fleku kto si urcite neda tortu a nehovorim o pároch ktory si budu dobkat s jedneho taniera vsak mi zeny iba ochutnavame s tanierov nasich partnerov 😁 ani ja nebudem mat tortu pre 100 ludi vsak je to zbytocne ....aj mojim hostom hovorim ze nech donesu radsej kolaciky ako torty (u nas je vo zvyku doniest kolace respektivne tortu na hostinu )
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?