Koľko zákuskov na svadbu tak pre 60 ľudí +20 kamaráti

Profilova fotka
Koľko zákuskov tak pre 60 ľudí na svadbu pre kamarátov, do prace a vysluzky? Aby bolo dost
Odpovedať
ak budete mat klasicke zakusky tak sa zvykne davat tak 2 - 3 kusky na osobu, ak take ako cupcaky a podobne tak to staci aj 1-2 na osobu :) a do vysluzky uz kolko uznate za vhodne :)
Odpovedať
@neila19 na hostinu by som počítala nejaké 2-4 zákusky na hlavu. Je lepšie mať viac ako menej. Keď vám vystane, tak potom dojete ale keď bude málo na hostine, tak sa budete cítiť blbo.
Odpovedať
Profilova fotka
Veď toho sa bojím aby malo nebolo keď zostane tak potom ešte dodatočne radšej porozdavam. A do vysluziek mam koľko rátať asi zákuskov?
Odpovedať
Profilova fotka
@neila19 u nas sa do krabiciek dava 12 cca
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som niekde čítala, že sa má na osobu rátať 4-5 zákuskov, dokonca niekde že až 6, no to sa mi zdá ale už strašne veľa. Ale zase 1-2 by som neriskovala, už som bola na troch svadbách, kde boli zákusky veľmi dobré a nezostalo fakt nič, hostia by si ešte dali a už nebolo. Nevesta nestihla vôbec nič ochutnať. Priznávam, že som mala na tom svoj podiel aj ja :D
Odpovedať
Profilova fotka
Budem určite rátať viac a keď sa bude dat napiekla by som ešte aj ja a aj mamina nech je ozaj dosť. Ú nás sa dava aj pri kostole
Odpovedať
@neila19 my sme do krabičiek dávali keď bola 2členná rodina, tak 15 zákuskov a keď viac členná tak 20-25 zákuskov.
Odpovedať
my budeme mať do 60 ľudí a tiež tých cca 20-25 večer. Rátam 4-5 zákuskov na hlavu s tým, že bude aj candy bar a do sály teda pôjde 100 od nás a 100 od svokry (lebo ona si objednala 1200zákuskov :-D ). dokopy nám to vychádza, že bude v sále okolo 400 zákuskov, takže to vychádza na tých cca 5 zákuskov na hlavu. Budeme mať veľa detí, bezlepkáčov, cukrovkárov a jednu, ktorá sladké ani neolizne. K tomu bude ešte jedna torta a 4kg slaného a syrové nite. V candy bare budú všetky zákusky, nechcem dávať na stoly, keďže mám zlú skúsenosť zo svadieb :) Od cukrárky mám objednané iba rôzne rezy, kocky, tartaletky a podobne. Suché pečivo si budeme pred svadbou piecť s mamou ešte samé. Svadbu máme na konci leta, bojím sa riešiť svadbu s viac zákuskami, aby sa to neroztopilo zbytočne. Ak bude teplo ako minulý rok, tak ľuďom to sladké asi ani chutiť nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja budem rátať cca 4 na osobu a tiež by som chcela candy bar u nás bude tých tort asi viac my máme taký zvyk že tety a krstna mama ešte nosia aj torty aj zakusky
Odpovedať
@neila19 ano ano , to sa nosí, zažila som to na jednej svadbe :) mne asi tortu nik neprinesie, ja mám veľa obmedzení v jedle a ženích je zasa prieberčivý :D tak kto nás pozná vie, že s tým moc nepochodí
Odpovedať
Profilova fotka
Ja nemám žiadne obmedzenia ;-) ale ženích je tiež veľmi priebercivy :-D preto ak budem stíhať tak by som urobila ešte nejaké cheescake-ky, šamrole a také nejaké zákusky co si upečiem len platy a potom ponaplnam, pagáčiky tiež musia byť. Ale ešte neviem dátum lebo dráhy mal mat operáciu členku a kvôli korone sa mu operácia zrušila a ešte nevieme kedy začnú robiť takéto zákroky :-( tak musíme ešte potom termín doriešiť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?