Svadobná výzdoba - Hortenzie, gypsa, eustoma

Profilova fotka
Ahojte žienky Prosím vás začínam riešiť svadbu a svadobnú výzdobu. Mam jednu pani ktorá zdobí dokonale! Ale keď som sa jej spýtala na cenu povedala my zo všetkým do 2000€ 🤦 a cena zahŕňa: Zakrytie stropu na bielo na stenách svetla-biela studena, cez svetla závesy. Ďalej obrusy , návleky na stoličky vysoké vázi ( asi 6ks) a v nich spomínané kvety hortenzia,gypsa a eustoma. Plávajúce sviečky vo vázach, servítky na stole. Jedna veľká ikebana na hlavnom stole. Pri vchode oblúk vyzdobený kvetmi. Vyzdobuje aj priestor kde budu švédske stoly plus candy-bar. Plus kostol, svadobná kytica, pierko. Neviem nie som si istá. Je to dosť veľká suma za výzdobu. Či to sa mi len zdá a je to všetko teraz v tejto dobe tak strašne drahé alebo to je bežná cena? Mám sa pripraviť že svadba v tejto dobe bude až takto predražena? Ďakujem za odpoveď. 😊😉
Odpovedať
@habana Je to štandardná cena za to všetko, čo si vymenovala.☺️
Odpovedať
Profilova fotka
Ono podľa mna záleží veľa aj od množstva, ale to čo popisuješ, wow. Bolo by tam toho vela, čiže jasne že sa cena vyšplhala vysoko. My sme si dohodli s agentúrou výzdobu do 500€, ale tým pádom neriešim koľko bude kvetov/váz a zdobia len hlavne stoly. Kostol si zdobim sama a tiež aj take detaily vramci miestnosti 🙂 Hold dnešná doba je drahá 🥲
Odpovedať
Profilova fotka
@habana Dobrý deň len prekrytie stropu a stien je "drahá" položka, je to veľa práce. A záleží kedy máte svadbu, pretože cena hortenzii sa tiež odvíja od obdobia. Úprimne aj pri niektorých kvetoch, ako napr. eustoma išla cena rapídne hore, pri niektorých sa drží 🙂 Ale pokiaľ sa vám zdá cena vysoká, oslovte aj iné agentúry a porovnajte. Nemusíte hneď každému platiť zálohu, za nezáväznú cenovú ponuku nič nedáte 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@luxdecor ďakuje veľmi pekne za odpoveď . Skúsim sa opýtať aj niekde inde a dám si spraviť cenové ponuky. Svadbu chceme v septembri ale buď budúci alebo až ten ďalší rok uvidíme ako to bude s koronov.. a viem že Hortenzie majú obdobie od juna do septembra ak sa nemýlim preto by som ich aj chcela. Aj to že je to veľký kvet čiže vypní viac miesta ako napr ruža ale pivonka 🙂
Odpovedať
Povedala by som, že je to taká štandartná cena. Veď len keď si prečítaš všetko, tak rozhodne toho nie je málo. Al ejasné je dobré si dať spraviť cenové ponuky aj inde. No ak zdobí dokonalo, ako si to napísala, tak vieš isto má svoju cenu
Odpovedať
Profilova fotka
@habana To je pravda s tými hortenziami, ale napríklad teraz bola cena taká vysoká, že som ich na poslednú chvíľu zo svadby musela zrušiť a nahradiť iným kvetom, nakoľko išlo o rýchlu svadbu, nevesta bola otvorená každej možnosti, a kvety boli ňou konzultované v deň objednávania. Inak pokiaľ niekto chce vyslovene hortenzie tak ich samozrejme dáme. Len to uvádzam ako príklad, že tiež sme rátali s hortenziou ale cenovo si to žiaľ nemohli dovoliť. Možno to bol len nejaký slabší týždeň 🙂 neviem inak odôvodniť ich cenu koncom augusta. Ak chcete niečo veľké čo Vám krásne vyplní priestor tak odporúčam tiež chryzantémy, momentálne je toľko krásnych druhov, napr. chryzantéma gebl, sú to veľké rozvité hlavy. Dokonca aj ruže máte niektoré, najmä tie šľachtené nádherne veľké. Pokiaľ uvažujete svadbu o rok, resp. o dva na Vašom mieste by som sa spýtala viacerých dodávateľov. Držím palce 😉 P.S.: Pokiaľ by ste mali záujem o vypracovanie cenovej ponuky, sme Vám tiež k dispozícii 😉
Odpovedať
rozhodne je lepsie si dat vypracovat viacej cenovych ponuk a tak budes vediet, v akych cenovych sferach sa to tak najviac pohybude. ceny niektorych kvetom zacali teraz kolisat a mnohe sli veru aj nahor
Odpovedať
@sahaia jasne, ze hej. ono jednu vyzdobu mozu rozne zienky spravit za inu cenu, podla toho, kolko si nechaju pre seba a za kolko vedia nakupit alebo teda zohnat potrebny material
Odpovedať
Profilova fotka
Hej hej kamaratska si tiez takto davala nacenovat vyzdobu, to iste zadanie a prakticky kazda cenova ponuka bola ina 🙂
Odpovedať
Pre lepsie rozhodovanie si skus dat vypracovat viacero cenovych ponuk. Potom budes vidiet, kto ponuka tie ktore polozky v akej sume.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?